• Máme teď dopravu jen za 1 Kč
  • Ke každé objednávce dáváme dárek
  • Máme vyzkoušené produkty, které opravdu fungují
  • Ověřeno zákazníky, bezpečný a spolehlivý nákup
  • Máme teď dopravu jen za 1 Kč

Blog, Strana 18

8 věcí, které byste měli vědět o zázraku jménem moringový olej

8 věcí, které byste měli vědět o zázraku jménem moringový olej

Jeden ze zkrášlujících rostlinných olejů, který je nepostradatelným společníkem v péči o pleť a vlasy. Jeho hydratační, anti-ageing, vyživující a regenerační vlastnosti si zkrátka zamilujete. Moringový olej je plný antioxidantů, vitamínů, mastných kyselin a navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Při tom všem ještě stíhá účinně bojovat proti vráskám nebo suchým a poškozeným vlasům. Přinášíme vám 8 věcí, které o zázračném moringovém oleji musíte vědět!

 

Dary starověku

Blahodárné účinky moringového oleje, tedy oleje ze semen stejnojmenného stromu, jsou známy již z dob starověku. Už samotná Kleopatra v Egyptě znala jeho využití pro krásu. Moringový olej je však zmiňován již ve starověkých spisech Hindů - a to sice v době před 5000 lety. Existuje snad prověřenější kosmetický pomocník, než právě olej z moringy?

Moringový olej pochází z Indie a některých dalších asijských zemí a je znám pro své léčivé vlastnosti a dlouhou historii také v tradiční indické medicíně, nazývané ajurvéda. Semena moringového oleje jsou bohatá na různé živiny, a právě díky své bohaté nutriční hodnotě a biologicky aktivním látkám získává olej z moringy pověs zázračného oleje.

Mezi jeho zázračné složky patří především kyselina olejová, vitamíny A, C a E, které působí jako účinné antioxidanty a chrání tělo před volnými radikály. Je bohatý i na minerály, jako je vápník, draslík, železo nebo hořčík. 

 

Pro krásnou pleť

Proč je moringový olej tak výjimečný pro pleť? Starodávný elixír života dokáže to, co mnohdy ani několik kosmetických přípravků ne. Skutečně působí proti vráskám, sjednocuje tón pleti a obnovuje její pevnost. Navíc je vhodný nejen pro suchou a zralou pokožku - díky blahodárnému složení si hravě poradí také s problematickou pletí - zatočí dokonce i s jizvičkami po akné. Chcete mít rozzářenou a vyživenou pleť bez chyb? Dejte šanci 100% moringovému oleji!

 

Pro krásné vlasy

Přírodní péče o vlasy, která je účinnější než ty nejlepší séra, balzámy a masky? Moringový olej, který pomáhá udržet nejen zdravou pokožku hlavy - stačí jej jednou za čas vmasírovat a poté smýt. Chcete-li však prospět také vlasům, dodat jim lesk, omezit třepení, lámavost a přinést viditelnou regeneraci, pak se nespletete s vlasovým zábalem.

Do umytých a ručníkem vysušených vlhkých vlasů naneste několik kapek moringového oleje a zabalte je do vyhřátého ručníku nebo šátku. Ponechte hodinu - výsledkem budou zdravé a vyživené vlasy. Dopřejte jim takovou kúru pravidelně - moringová péče dělá zázraky a posílí i ty nejslabší vlasy.

 

Zázračný elixír

A umí toho ještě více! Zázračný strom přináší skutečný dar. VENIRA moringový olej je vynikající součástí domácí lékárničky. Hodí se totiž i tehdy, pokud na kůži vznikne popálenina či řezná rána. Urychluje hojení drobných poranění - poradí si také s hmyzím bodnutím či vyrážkou a odřeninami. Potěší také jako péče po opalování nebo rychlý pomocník při škrábnutí.

Pokud byste po opalování chtěli vaši kůži dodat potřebnou dávku zklidnění a hydratace, pak si neváhejte pořídit VENIRA chladivý gel po opalování AFTER SUN s nepřekonatelnou vůní aloe vera a mentholu!

 

Jak poznat kvalitu?

Moringový olej má po uložení v chladničce tendenci tuhnout. Obecně má sice rád nízké teploty a tmavá místa, ale lednice není jeho ideálním útočištěm - chladnička vám však pomůže ověřit kvalitu složení. Pokud máte skutečný a čistý moringový olej, jemně zbělá, zkrystalizuje a ztuhne. Nekvalitní olej s příměsí takto rozhodně reagovat nebude.

 

Nosič parfémů

Vlastnosti VENIRA moringového oleje z něj dělají ideální olejovou základnu pro vznik parfémů. Absence intenzivní vůně a dobrá snášenlivost pokožky umožnily jeho použití při výrobě mýdel, parfémů a krémů. Pokud tedy chcete, aby moringový olej dlouhodobě krásně voněl, můžete i vy přidat pár kapek esenciálního oleje. 

 

Tip: Pokud se chcete dozvědět o účincích i našich dalších přírodních olejů, pak si přečtěte článek, ve kterém nám odborná biochemička zpracovala podrobnou recenzi.

 

Kyselina behenová

Díky vysokému obsahu kyseliny behenové se moringovému oleji někdy říká také behen. Tato nasycená mastná kyselina je známá pro své vyhlazující vlastnosti - jak v péči o pleť, tak o vlasy. Je jednou z těch látek, díky kterým budete krásnější - možná právě proto se používá také při výrobě kvalitních kondicionérů či pleťových sér. Ale proč platit za několik přípravků, když vaší kosmetické poličce může vévodit jediný zázrak?

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o tělo Péče o vlasy Péče o pleť

Švestkový olej - rady a tipy, jak ho používat

Švestkový olej - rady a tipy, jak ho používat

Kdybychom měli mezi všemi beauty oleji prstem ukázat na NADolej, prostě na jedničku mezi všemi ostatními opěvovanými beauty oleji, byl by to bez debat právě olej švestkový. Švestkový olej se získává lisováním švestkových jader procesem za studena. Lze jej právem považovat za superstar mezi beauty oleji, který navíc opojně voní po marcipánu a má jemňoučké ovocité tóny, nad kterými však dominuje vůně mandlí. Mnohem blíže než k ovoci má totiž k mandlovému a meruňkovému oleji.

 

Co dělá Venira švestkový olej tak skvělý?

- je hypoalergenní

- je nekomedogenní (neucpává póry)

- po nanesení dělá pleť sametově hebkou a zářivou

- rychle se vstřebává a nezanechává na pleti mastný film

- hydratuje opravdu do hloubky

- je neuvěřitelně lehký

- je velmi bohatý na omega mastné kyseliny, obsahuje celkem 13 různých druhů

- obsahuje vitamíny A a E, které hydratují vysušenou pleť, vlasy a nehty, žádný jiný olej o nesvede lépe

- je plný antioxidantů

- má protizánětlivé vlastnosti

- je až 8 x účinnější v boji s volnými radikály než arganový olej a 6 x účinnější než meruňkový

- vysoká koncentrace tokoferolu zabraňuje rychlému zoxidování oleje

- je naprosto čistý, žádné esenciální oleje, parabeny, silikony, sulfáty, aromata nebo konzervanty

 

Pro jaký typ pleti se Venira švestkový olej hodí?

Pečující vlastnosti švestkového oleje ocení majitelé všech typů pleti. Svou jemností a výživnosí však uchvátí zejména lidi s citlivou, suchou a extrémně zatěžovanou pokožkou, včetně těch trpících lupénkou nebo ekzémem. Konečně něco, co opravdu funguje!

Švestkový olej je úžasný i proti projevům stárnutí, pokožku opravuje, zpevňuje a rozjasňuje. Vrásky nevrásky, švestkový olej udělá maximum, aby je zjemnil a co nejvíce minimalizoval. A pokud vás trápí různé kožní neduhy, jako jsou například tmavé kruhy pod očima, s tím umí švestkový olej pomoci.

 

Na co se Venira švestkový olej používá?

Na pleť, vlasy, rty nebo třeba na citlivou kůžičku u nehtů. Zkrátka na každé místečko těla, kde potřebuje extra jemnou péči. Je skvělý také na problematickou a aknózní pleť, což se o mnohých jiných rostlinných olejích říct nedá, jelikož ucpávají póry.

VENIRA švestkový olej bohatý na vitamíny a antioxidanty pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály. Díky svým zvlhčujícím vlastnostem může olej napomoci hydrataci pokožky a zlepšuje její texturu. Používání švestkového oleje na kůži zmírňuje její suchost a podráždění, což přispívá k obnově jejího zdravého vzhledu.

Věděli jste, že je tento olej bohatý na omega mastné kyseliny? Právě ty jsou důležité pro udržení hydratovaných a lesklých vlasů. Používání švestkového oleje na vlasy může také snížit jejich lámavost a křehkost.

S hydratačními účinky udržuje silné i nehty. Pravidelná masáž nehtů a nehtového okolí s švestkovým olejem může zvýšit pružnost nehtové ploténky a snížit tendenci k lámání nebo štěpení. 

 

Jak Venira švestkový olej používat?

Švestkový olej vám vydrží opravdu velmi dlouho, stačí totiž jen pár kapek.

Místo pleťového krému: Aplikujte pár kapek na vyčištěnou pleť a nechte vsáknout. Pleť bude svěží, vyhlazená a zářivá.

V kombinaci s krémem: Smíchat můžete švestkový olej se svým oblíbeným pleťovým krémem nebo tělovým mlékem. Změnu poznáte ihned.

Pod make-up: Švestkový olej je úžasný jako podkladová báze pod make-up. Sametově hebké pleti se dá docílit i bez silikonů! Vůbec se nemusíte bát použití švestkového oleje pod make-up. Líčení vám nerozpije, jak by se u jiných olejů dalo očekávat.

Místo balzámu na rty: Odstraňte suchou kůžičku ze rtů cukrovým peelingem a poté naneste švestkový olej. Zamilujete se nejen do hedvábné péče, ale také úžasné vůně.

Jako ochrana vlasů před fénováním a péče na roztřepené konečky: Aplikujte švestkový olej po celé délce vlhkých vlasů jako ochranu před fénováním. Po vysušení vlasů aplikujte ještě jednou na zjemnění a uhlazení.

 

Tip: Chcete se dozvědět, jak fungují a jaké mají účinky i naše další oleje? Pak si nezapomeňte přečíst článek, ve kterém nám zkušená biochemička provedla odbornou recenzi!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy Péče o pleť

5 pravidel, díky kterým budou vaše vlasy zářit

5 pravidel, díky kterým budou vaše vlasy zářit

Toužíte po krásných a zdravých vlasech? Zářivá hříva může být vaší odměnou za péči, kterou vlasům dopřejete. Stačí se inspirovat našimi 5 pravidly beauty vlasové rutiny. Dodržujte je - a budete zářit i vy.

 

1. Není mytí jako mytí

A není přípravek jako přípravek, a tom už jistě něco víte. Správné mytí vlasů by mělo probíhat pod vlažnou vodou. Ideálním postupem je použití vhodné šampónů, který vlas otevře a vyčistí. Pak logicky následuje použití kondicionéru. 

Ten totiž neslouží jen pro podporu snadného rozčesávání nebo zkrocení nepoddajné hřívy - vlasy po opláchnutí šamponu uhladí a uzavře. Ale ani s mytím vlasů to nepřehánějte, příliš častá hygiena jim může naopak škodit.

Tip: Nechcete vlasy zatěžovat a podporovat jejich lámavost? Vyhněte se přípravkům s obsahem silikonů a zvažte přírodní kosmetiku.

 

2. Mokré vlasy? Rostlinné oleje ano, česání ne

Vyvarujte se česání a úpravám mokrých vlasů. Raději jim věnujte pozornost a potěšte je rostlinným olejem. Třeba takový arganový olej dodá vlasům hedvábnou jemnost, lesk a regeneraci. Používat však můžete i další oleje - hodí se například moringový nebo švestkový olej. 

Ještě vlhké vlasy nechte přirozeně uschnout - nedojde k jejich poškození, lámání a naopak se díky olejíčku budou moci krásně revitalizovat. Lesklé a pevné vlasy po uschnutí vás mile překvapí. A oslní i vaše okolí.

Tip: Dopřejte si jednou týdně zábal z rostlinných olejů. Kvalitní kosmetické oleje svědčí vlasům i pokožce hlavy. Chcete podpořit hustotu vlasů? Vyzkoušejte vlasový zábal. Ten můžete ponechat hodinu nebo dokonce celou noc.

 

3. Vyhněte se stylingovým přípravkům

Styling - je opravdu tak důležitý? Čas od času vašim vlasům neuškodí, ale každodenní používání stylingových přípravků a tepelné úpravy vlasy nadměrně zatěžuje a ničí. Vyhněte se jim obzvláště, pokud jsou vaše vlasy příliš řídké, jemné nebo jednoduše bez objemu. 

Když se rozhodnete vlasy uzdravit, raději vsaďte na kvalitní pečující kosmetiku a doplňky stravy - protože krásné vlasy mohou být krásné i bez všech těch upravujících přípravků, které jim příliš neprospívají. Zkrátka a dobře: proč mít vlasy pěkné jednorázově, když mohou být krásné pořád?

Tip: Nemůžete-li se vyhnout stylingu pro výjimečnou příležitost, použijte před úpravami VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

 

4. Když barvení, tak regenerace

Barva na vlasy je běžnou záležitostí. I barvení může být poměrně šetrné - vyplatí se však vyhýbat se drogerii a raději zamířit do kvalitního kadeřnického salonu. Není totiž barva jako barva - a když už pravidelně barvit, pak vždy s doprovodným krokem číslo dvě - ruku v ruce s regenerací.

Po každém zákroku, ať už se jedná o barvení po celé délce vlasů nebo jen úpravu viditelných odrostů, nezapomeňte dopřát vlasům VENIRA regenerační maskuvhodnou právě pro barvené či melírované vlasy. Maska vlasy zacelí, oživí a zregeneruje po náročném procesu. Masku můžete nanést na pár minut ve sprše nebo ji použije jako regenerační vlasový zábal.

 

5. Vitamíny a minerály

Chcete mít zdravé vlasy? Podpořte jejich růst, omezte jejich vypadávání a rovnou vsaďte také na krásnou pleť a nehty. Většina doplňků stravy pro krásné vlasy obsahuje soubor minerálů, které pomáhají udržovat a zlepšovat stav nejen vlasů, ale také nehtů či pleti, jako je VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť.

Podle čeho ale tyto doplňky stravy vybírat? Ideálně podle složení a účinků. Vlasy by měly mít dostatek vitamínů a minerálů, které je chrání a zabraňují jejich vypadávání či lámavosti. Přidejte ještě dostatečný pitný režim pro hydrataci vlasů a především pokožky zevnitř, ke kterému vám výborně pomůže VENIRA shaker se zásobníkem. Využít jej můžete kromě pití i pro míchání vašich oblíbených kolagenových drinků. Vaše vlasy budou nepřehlednutelné, stejně jako vy.

 

 

Tip: Dopřejte vlasům, nehtům a pleti komplexní péči i s VENIRA PREMIUM kapslemi pro vlasy, nehty a pleť. Vyvážená kombinace živin v podobě esenciálních aminokyselin, rostlinných extraktů, vitamínů, minerálů, kolagenu, MSM a hyaluronu je ideálním doplňkem, který se brzy projeví na stavu vaší pokožky, vlasů a nehtů. Protože vaše krása začíná uvnitř - a začít můžete ihned!

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Jak použít arganový olej na vlasy

Jak použít arganový olej na vlasy

Ne nadarmo se arganovému oleji přezdívá tekuté zlato. Pro své blahodárné účinky je znám po celém světě, protože dokáže zastoupit hned několik kosmetických přípravků. Jakých? Nejen to vám prozradíme v dnešním článku.

 

Poznejte arganový olej - tekuté zlato z Maroka

Arganový olej získal po právu celou řadu lichotivých přídomků. Tento elixír mládí totiž patří pro svou univerzálnost a blahodárné účinky k nejvzácnějším olejům vůbec. Jeho blahodárné účinky jsou dané bohatým složením. Kromě antioxidantů obsahuje také provitamín A, vitamin E, vitamin P a omega 3 a 6 esenciální mastné kyseliny.

Při aplikaci si zamilujete to, jak lehce se vstřebává do pokožky a také jeho příjemnou konzistenci, která nezanechává mastný film.

Zajímavostí je, že se vyrábí z jader plodů stromu zvaného Argánie trnitá, který roste na jediném místě na světě - v Maroku. Není tedy divu, že jsou arganové lesy zapsané na seznam chráněných biosférických rezervací UNESCO. Vy teď každopádně víte, kam poslat děkovnou kartičku, až poznáte blahodárné účinky arganového oleje na vlastní kůži, vlasech a nehtech.

 

Všestranné využití arganového oleje

Ve zkratce lze o arganovém oleji hovořit jako o hotovém zázraku pro pleť, nehty a vlasy - pro ty především. 

 

Účinky arganového oleje na pleť

- hydratuje, obnovuje a pomáhá udržet elasticitu pokožky

- pomáhá stabilizovat činnost mazových žláz

- přispívá ke sjednocení tónu pleti

- zjemňuje vzhled jizviček po akné

- napomáhá k vyhlazení vrásek

 

Účinky arganového oleje na pokožku těla

- urychluje hojení drobných ranek a popálenin

- zlepšuje vzhled jizev a strií

- pomáhá zklidnit pokožku po bodnutí hmyzem

 

Účinky arganového oleje na vlasy

- má hydratační účinek na vlasy, které jsou poškození barvením, špatným zacházením nebo jsou vysušené od sluníčka

- zaceluje roztřepené konečky vlasů

 

Účinky arganového oleje na nehty

- regeneruje a hydratuje nehtovou kůžičku

- posiluje nehty a podporuje jejich lesk a růst

 

3 způsoby použití arganového oleje na vlasy

 

1. Ošetření vlasů poškozených sluncem a barvením

S arganovým olejem můžete docílit viditelného zlepšení celkové kvality vlasů, a to za relativně krátkou dobu. Pro hloubkové ošetření si udělejte zábal na vlasy. Potřebné množství arganového oleje naneste nejprve na ruce, ve kterých ho zahřejte.

Poté ho aplikujte na vlasy od kořínků ke konečkům. Vlasy následně zabalte do našeho extra savého turbanu a nechte působit alespoň hodinu. Po uplynutí doporučené doby si důkladně umyjte vlasy šamponem a kondicionérem tak, jak jste zvyklí.

 

2. První pomoc na roztřepené konečky

Tentokrát aplikujte pár kapek oleje přímo na roztřepené konečky vlasů a nechte alespoň hodinu působit. Poté si důkladně umyjte hlavu šamponem a kondicionérem, jak jste zvyklí.

 

3. Prevence proti lámání a vysoušení vlasů

Arganový olej můžete používat pravidelně a dlouhodobě. Pokud Vás trápí lámavost a suchost vlasů, arganový olej používejte jednou až dvakrát týdně. Pár kapek arganového oleje zahřejte mezi prsty a poté ho vmasírujte do délek. Následně si navlékněte koupací čepici a olej nechte působit přes noc. Ráno si hlavu pečlivě umyjte.

 

VENIRA produkty s obsahem blahodárných olejů

V oblasti péče o pleť doporučujeme pleťový peeling kombinující účinky mandlového a slunečnicového oleje. Pokud máte suchou a dehydratovanou pokožku, sáhněte po hydratační řadě, jejíž produkty obsahují (mimo jiné) olej z růže damašské. Nicméně vzácné oleje najdete i v akné nebo anti-age řadě, proto si konkrétní kosmetiku vybírejte vždy podle typu své pleti a jejích aktuálních potřeb.

Dále pokračujte s aplikací peelingu na rty, který odstraňuje z jejich povrchu veškeré odumřelé kožní buňky a zajišťuje intenzivní výživu suchým a popraskaným rtům.

Pokud toužíte po řasách a lá mrkací panenka a krásně tvarovaném obočí, nezapomeňte do své kosmetické rutiny zařadit VENIRA sérum pro podporu růstu řas a obočí obohacené o patentovanou složku AnaGain, nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, blahodárné oleje a vitamíny. 

O své tělo pečujte se sprchovými oleji, které díky vyvážené kombinaci účinných látek promění každé vaše sprchování v dokonalý zážitek. Zhruba 2-3x si dopřejte tělový peeling s obsahem hned čtyř blahodárných olejů. Hýčkání pokožky nekončí ani po osušení pokožky, kdy na ní můžete aplikovat tělová mléka, která pokožce zajišťují prvotřídní hydrataci, regeneraci a neodolatelný pocit svěžesti.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy Péče o pleť

Jak správně užívat Veniru?

Jak správně užívat Veniru?

Čas od času nám přijdou dotazy, které se nějakým způsobem týkají užívání Veniry. I když řadu odpovědí je možné najít v naší sekci Často kladené otázky, rozhodli jsme se, že na ty nejčastější z nich odpovíme formou tohoto krátkého článku.

 

 

 

A zde jsou otázky a odpovědi:

 

Kolik kapslí se denně bere?

Denně jsou to 2 kapsle.

 

Kdy je nejlepší Veniru užívat?

Všeobecně doporučujeme užívat Veniru vždy ráno a večer. První kapsli tedy ráno, například před snídaní a druhou kapsli večer, například před večeří. Užití před jídlem zvyšuje celkovou vstřebatelnost.

Pokud nesnídáte nebo nevečeříte, pak se snažte alespoň dodržet interval 10 hodin mezi první a druhou kapslí (je to z důvodu dobré vstřebatelnosti všech látek). Někomu nemusí užívání kapslí VENIRA pro vlasy, nehty a pleť nalačno dělat dobře, a proto je můžete užívat klidně i po jídle. 

 

Jak dlouho před jídlem by se měly kapsle užívat?

Tato doba není nijak pevně stanovená. Doporučujeme interval cca 5-10 minut před jídlem.

 

Co mám dělat, pokud si zapomenu vzít kapsli?

Pokud si občas kapsli vzít zapomenete, nic hrozného se neděje. Doporučujeme pak pokračovat v klasickém dávkování pohlídat si další dobu, kdy si kapsli vzít. Nedoporučujeme brát 2 kapsle najednou, a to ani když zapomenete.

Je možné dlouhodobé užívání? Mám si dát mezi kúrami pauzu?

Kapsle na vlasy, nehty a pleť je možné užívat dlouhodobě a můžete z jedné kúry plynule navázat na další.

 

Můžu užívat 2 kapsle najednou, nebo musím dodržovat rozestupy mezi jednou a druhou?

Opravdu doporučujeme užívat první kapsli ráno a druhou kapsli večer, nebo v rozestupu 10 hodin mezi jednou a druhou kapslí. Je to z důvodu, že látky ve dvou kapslích najednou neumí tělo účinně vstřebat a ty nadbytečné by vyloučilo, což je rozhodně škoda. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Účesy z krátkých vlasů

Účesy z krátkých vlasů

Pryč jsou doby, kdy dlouhé vlasy nosily jen ženy a krátký sestřih byl k vidění jen na mužské hlavě. Dnes si muži stahují vlasy do culíku a ženám zase krátký sestřih přidává na sex-appealu. Krátké vlasy ovládly přehlídková mola a celebritám přinášejí slávu na červeném koberci i mimo něj. Také máte v plánu jít nakrátko? Seberte odvahu a vyrazte do kadeřnictví! Konec konců, nemusíte jít hned na ježka, i stylově upravené polodlouhé vlasy vypadají šik!

 

Účesy: Krátké vlasy jsou šik!

Pokud vám v přeměně na krátkovlásku brání obava, že nový účes bude působit jednotvárně, rádi vás vyvedeme z omylu. Účesy z krátkých vlasů patří k často vyhledávaným spojením v internetových prohlížečích, kde velmi rychle zjistíte, kolika způsoby je možné vlasy upravit.

Než se vašich kadeří zmocní ostré nůžky kadeřníka, vytvořte si představu o budoucím krátkém sestřihu a tu poté konzultujte s odborníkem. Krátké vlasy totiž nesluší každému, navíc rozhoduje i tvar obličeje a krku, struktura vlasu a jejich hustota.

Na druhou stranu, když se v účesu nebudete cítit dobře, za pár měsíců vám vlasy zase dorostou. Přirozený růst pak můžete podpořit s pomocí VENIRA kapslí pro vlasy, nehty a pleť, které vlasy vyživují, dodávají jim potřebný lesk a udržují je optimálně hydratované.

 

Který krátký sestřih si vybrat?

Již delší dobu toužíte po změně své vizáže? Pojďte se spolu s námi podívat na různé druhy účesů z krátkých vlasů, ze kterých si zaručeně vyberete!

 

1. Pixie stokrát jinak

Vlajkovou lodí účesů z krátkých vlasů je PIXIE. Vlasy na krku a po stranách jsou velmi krátké (2 až 3 cm), v horní části hlavy naopak delší. Výhodou je, že prodloužené prameny v přední části umožňují několik variací účesů – lze je uhladit dozadu, nosit sčesané na bok, do čela nebo nedbale rozcuchané. 

Váš finální look může být v závislosti na vybraném stylingu ležérní, elegantní nebo romantický. Odvážnější ženy si vlasy po bocích mohou téměř vyholit a vytvořit tím extravagantnější variaci pixie střihu. 

Pixie je vhodný pro husté, jemné i kudrnaté vlasy a šikovný kadeřník dokáže střih přizpůsobit nejen struktuře vlasů, ale i tvaru obličeje.

Tip: Pokud se po nějaké době rozhodnete, že se chcete vrátit k delšímu sestřihu, inspirujte se naším článkem s tipy, jak urychlit růst vlasů.

 

2. Chcete nosit bob?

V souvislosti s krátkými a polodlouhými vlasy nelze opomenout styl účesu, kterým je BOB. Že jste o tomto sestřihu nikdy neslyšely? Ve skutečnosti se jedná pouze o jiný název pro mikádo. V základní podobě vlasy končí v úrovni brady. Existuje ale i kratší verze (Garcon) zakončená u ušních lalůčků a delší varianta (long bob), kdy vlasy sahají až pod bradu. Bob je buď s patkou, či častěji ofinou, mnohdy asymetricky střiženou.

Hledáte nadčasový účes pro krátké vlasy? Mikádo pro vás bude tou správnou volbou. Navíc je vhodné pro ženu s jakoukoliv strukturou vlasů i tvarem tváře. Klasické mikádo, střih ala Kleopatra i zvlněné polodlouhé vlasy s patkou na stranu, tak, a ještě mnohokrát jinak, může bob vypadat.

Ať už si vyberete kterýkoliv z účesů, vaše vlasy budou vždy potřebovat pořádnou péči, kterou jim můžete poskytnout s VENIRA přírodní vlasovou kosmetikou.

 

3. Sebevědomým sluší undercut!

Pokud máte oválné tváře, husté vlasy a jemné rysy, pak jste ideální adeptkou na UNDERCUT! Vlasy na vrcholu hlavy jsou delší než ty vespod a opět se dají upravit dle potřeby. Typický undercut styl je vlastní například Rihanně či Miley Cyrus. 

Elegantní podoby docílíte přehozením vlasů na stranu. Naopak sčesáním delších pramenů směrem dozadu, dosáhnete punkového vzhledu. Undercut střih vlasů sluší sebevědomým ženám. Celkový look skvěle doplní perfektně zvolená barva a módní doplňky v podobě stylových brýlí. 

 

4. Ležérně i elegantně s kaskádou

Krátké i delší vlasy je možné sestříhat do KASKÁDY. Dovolit si ji mohou i ženy s jemnými vlasy. V závislosti na konturách obličeje se zvolí optimální délka vlasů, které jsou poté kaskádovitě sestříhané. Od zadní části hlavy směrem k tváři se vlasy zkracují.

Existují desítky možností, jak si s tímto střihem každý den vytvořit originální účes. Můžeme použít žehličku, difuzér nebo kulmu. Podle nálady a situace snadno vytvoříte elegantní, nedbalý, či sexy vzhled, který opět vynikne s dobře vybraným odstínem.

Po umytí vlasů můžete použít i VENIRA turban na vlasy s úžasně jemného materiálu pro perfektní vysušení vašich kadeří. 

 

5. Pro odvážné je tu buzz cut

Absolutně nejodvážnějším sestřihem pro krátké vlasy je BUZZ CUT, neboli vlasy maximálně 20 milimetrů dlouhé. Radikální změnu tohoto ražení si mohou dovolit ženy s jemnými rysy, dlouhým štíhlým krkem a dokonale souměrným tvarem lebky. Naopak nevhodný je buzz cut pro dívky s kulatým nebo čtvercovým obličejem.

Oválné tváře jsou naopak ideální. Co se stylingu týče, tentokrát se v koupelně opravdu nezdržíte. Vždy budete ihned upravené. Tento účes je sice nekomplikovaný, ale vyžaduje pravidelný zásah kadeřníka, který vždy vlasy zkrátí na požadovanou délku.

Postarejte se o své kadeře jen s přírodními a kvalitními produkty! VENIRA keratinová voda prospívá celkové vitalitě vlasůnapravuje poškozený povrch vlasů.

 

A co bude slušet vám?

Suma sumárum platí, že dámám s kulatým obličejem bude slušet účes s objemem na vrcholu hlavy a delšími prameny v přední části (bob, kara, pixie). Výrazně jim může pomoci asymetrie, která odbourá případné nedostatky. 

Výskat si mohou i majitelky oválných tváří. Padnou jim totiž téměř všechny verze krátkých účesůJemné rysy nejlépe vyniknou v precizně sestříhaném chlapeckém účesu, který orámuje tvář. Vysoké čelo opticky zamaskuje dlouhá ofina, naopak kontraproduktivní bude pro ženy s nesouměrným a dlouhým nosem.

A jaké jsou vhodné účesy z krátkých vlasů pro starší ženy? V tomto případě je věk opravdu jen číslo a vy s radostí můžete vynosit kterýkoliv ze zmiňovaných krátkých střihů. Záleží opět jen na tom, jaký máte tvar obličeje a strukturu vlasů. Z hlediska barev rozhodně vedou přirozené odstíny.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

 

Péče o vlasy

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži

Vlasové masky vyrobené z pokladů ukrytých ve vaší spíži

Máte pocit, že pro své vlasy děláte první poslední, dopřáváte jim pravidelnou péči kadeřníka, která vás stojí nemalé peníze, a přesto nejsou tak úplně podle vašich představ? Trvalá, foukání, žehlení, kulmování, ale také přílišné horko či mráz, to všechno na vaši kštici působí neblaze. Známe to všichni. S pomalu blížící se zimou, trávíme čas v přetopených místnostech, venku naopak v mrazivém počasí a aby toho nebylo málo, završíme to nasazováním čepic. Jistě, děláme to pro naše pohodlí, málokdy přitom však myslíme na to, jaký neblahý následek to má pro naše vlasy.

 

Domácí masky na vlasy

Zoufalství propadáme ve chvíli, kdy zjistíme, že naše vlasy jsou vysušené, roztřepené nebo se lámou. Zkoušíme fůru stylingových prostředků v domnění, že je to to pravé a bohužel až po čase přicházíme na to, že jsme si tím nepřeberným množstvím chemie ještě více uškodili. 

Co tedy s tím? Nebojte, není důvod si zoufat. Pokud běžnou péči doplníte o některou z následujících vlasových masek, můžete si být jisti, že výsledek vyklouzlí nejen úsměv na vaši tváři, ale především docílíte učinku, o jakém se vám ani nesnilo. A přitom je to tak snadné!

V pohodlí domova a se surovinami, které máte jistě ve spíži či v lednici, dosáhnete neuvěřitelných výsledků. Ušetříte, a navíc dodáte vlasům regenerační kůru, jakou si zcela jistě zaslouží

 

Z čeho masku vyrobit?

Vybírat můžete z nepřeberného množství ingrediencí jako je banán, avokádo, kokos, káva, med, olivový olej, citronová šťáva, vejce, jogurt, jablečný ocet nebo třeba pivo. Fantazii se opravdu meze nekladou a v dnešní době zahlcené informacemi není problém si vyhledat přesně to, co právě potřebujete. 

Dá se takto pomoci vlasům mastným, suchým, polámaným i jinak poničeným. A vězte, že dávat si na hlavu jídlo, což se mnohdy kadeřníkům příčí, už přineslo útěchu nejednomu zoufalému člověku.

Tip: Pokud se vám nechce chystat vlastní maska, pak využijte perfektní složení VENIRA masky na vlasy pro lesk a hebkost.

 

Nejúčinnější masky na vlasy

Pokud toužíte po zdravých vlasech bez chemie a umělých látek, příroda má pro vás co nabídnout. Přírodní vlasové masky se staly oblíbenou volbou mnoha lidí, kteří se snaží najít šetrný a zároveň účinný způsob, jak posílit své vlasy. Ať už jste bruneta, blondýna nebo zrzka, podívejte se na to, jaká maska na vlasy pro vás bude ta nejlepší.

 

1. Maska pro blondýnky

Jste blondýnka a chtěla byste, aby vaše vlasy byly lesklejší a zářivější? Stačí vám k tomu 125 ml vlažného heřmánkového čaje, najemno nastrouhaná brambora a šťáva z jednoho citronu. To vše důkladně promíchejte, naneste na celou délku vlasů, přikryjte igelitovým pytlíkem a 2-3 minutky zahřívejte fénem. Poté opláchněte a kochejte se svým výsledkem.

I VENIRA regenerační maska pro vás může být tou správnou volbou. Posiluje vlasy od kořínků po konečky, zajišťuje jim intenzivní a efektivní vlasovou péči a eliminuje nepříjemné krepatění vlasů. 

 

2. Maska pro brunetky

Pro zdravější a zářivější vzhled vašich hnědých vlasů vám bohatě postačí půl šálku holandského kakaa, lžička medu, lžička jablečného octa a 125 ml plnotučného bílého jogurtu. Všechny suroviny promíchejte a naneste na umyté a ručníkem vysušené vlasy. Po 2-3 minutách působení opláchněte teplou vodou.

VENIRA vyživující maskou na vlasy s úžasnou vůní manga a liči s hned čtyřmi pečlivě vybranými látkami pronikajícími hluboko do struktury vlasových vláken získáte zářivé a krásné vlasy bez poškození. 

 

3. Maska pro objem vlasů

Pokud vám chybí potřebný objem, využijte benefitů piva - především vitamín B a bohatý obsah bílkovin. Stačí smíchat 125 ml tohoto zlatavého moku s rozšlehaným vejcem, rozmačkaným banánem a lžící medu. Důkladně promíchejte vše dohladka a připravenou směs vmasírujte do pokožky hlavy. Nechejte zhruba hodinu působit a poté umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí.

Poté si můžete vlasy místo do klasického ručníku zamotat do VENIRA turbanu na vlasy vyrobeného z velmi jemného, měkkého a vysoce savého materiálu.

 

4. Maska pro lesk vlasů

Pokud potřebujete svým vlasům dodat lesk, pak není nic jednoduššího, než udělat ze šálku očištěné dýně pyré a smíchat jej se dvěma lžícemi medu. Tuto směs poté naneste po celé délce vlasů až ke kořínkům a po 15 minutách působení opláchněte teplou vodou. 

Dodat vlasům ztracený lesk, podpořit jejich růst ale také zacelit roztřepené konečky dokáže VENIRA rozmarýnová voda!

 

5. Maska pro mastné vlasy

Trápí vás mastné vlasy, které nevypadají zrovna nejlépe? Pak rozmačkejte avokádo, dobře jej vyšlehejte se lžíci medu, olivového oleje a lžičkou mátového čaje. Vmasírujte do celé délky vlasů, a především do konečků. Po třiceti minutách umyjte šamponem a kondicionérem. Účinná je i maska z ušlehaného sněhu z pěti bílků. Naneste a nechte působit, dokud sníh nezaschne. Poté opláchněte.

 

6. Maska pro suché vlasy

Nejjednodušší recept mezi vlasovými maskami tvoří ten proti suchým vlasům. Stačí jen aplikovat olejový zábal. Nejlépe poslouží kokosový, mandlový či olivový olej, za studena lisovaný. Ten jemně ohřejte, ne více jak na 40 stupňů, protože by pak ztratil své účinky. Vyzkoušet můžete také masku z banánu, trochu olivového oleje a lžičky medu. Tento zýbal můžete aplikovat 2x týdně. 

Na suché vlasy vám účinně zabere i VENIRA kondicionér s veganským keratinem, Emolidem CC a arganovým olejem.

 

7. Maska na lupy

Postačí vám k tomu jen 1 litr vlažné vody a šťáva z jednoho citronu. Vmasírujte a nechejte 20 minut působit. Poté opláchněte studenou vodou.

A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Nepřekvapily by vás ani recepty na masku z třtinovéo cukru, kávy, tea tree oleje, kiwi či třeba vody z okurek nebo kopřiv. Dopřát občas vlasům ozdravnou masku je přínosné pro jejich lesk, zdraví, regeneraci a celkový vzhled. 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Co dělat pro krásné a zdravé vlasy?

Co dělat pro krásné a zdravé vlasy?

Vlasy jsou stejně individuální jako jejich nositelé. Mají své potřeby a vyžadují specifickou péči. Pokud ji nemají, lámou se, řídnou, ztrácí lesk, působí nevzhledně a poškozeně. Viníkem mohou být také nevhodně zvolené preparáty. Návodů na krásné vlasy existuje hned několik, ale který je tím ideálním právě pro vaše jemné, kudrnaté, mastné, rovné či barvou zničené kadeře? Konvenčních přípravků je tolik, že se v nich přestáváme orientovat a jejich složení je mnohdy alarmující. Většina preparátů navíc slibuje více, než skutečně dokáže.

 

Postupujete při mytí vlasů správně?

Zakopaný pes může být už v samotném mytí vlasů. Zkuste to příště radši následovně.

1. Asi hodinu před mytím aplikujte do vlasů některý z přírodních olejů. Kokosový olej obsahuje draslík, udržuje pokožku hlavy zdravou, redukuje výskyt lupů, zamezuje lámání a vypadávání vlasů. Je rovněž špičkou v prevenci poškozených vlasů. Olivový olej stimuluje růst, mandlový pak posiluje vlasové folikuly a zodpovídá za přirozený lesk. Arganový a lněný olej výtečně hydratují. V případě, že vás trápí vypadávání vlasů, sáhněte po levanduli.

2. Vlasy si umývejte vlažnou vodou. Horká je vysušuje a škodí jim.

3. Šampón zbavuje vlasy přírodních olejů, stačí proto malé množství přípravku, který ještě zředíme vodou.

4. Kondicionér je dobré nanést od střední délky po konečky. Často máme tendenci ním obalit celou hlavu a vlasy pak působí mastným dojmem.

5. Na lahvičkách dostupných preparátů se mnohdy setkáme s formulkou pro každodenní péči. Vlasy ale určitě nemyjte každý den, vysušuje je to.

 

Sušení bez rizika

K častým chybám dochází i během procesu sušení:

vlasy ručníkem příliš netřete, jen lehce vymačkejte přebytečnou vodu a nechejte chvíli pod ručníkem odpočinou nebo využijte náš VENIRA turban z měkkého a jemného materiálu

- pokud nemáte čas vlasy řádně vysušit, rozhodně je pevně nestahujte gumičkou, vlhké vlasy jsou totiž zvlášť náchylné k lámání

vlasy rozčešte hřebenem s širokými zuby, česejte však od konečků, ne od kořínků a pokud vám přeci jen nepůjdou dobře rozčesat, použijte VENIRA rozmarýnovou vodu

- vyhněte se nadměrnému kartáčování a přesušování fénem

 

Přírodní zázraky pro každý typ vlasů

Pokud jste zvyklí používat stylingové přípravky, vybírejte si ty, které obsahují minimální množství syntetických složek. Silikony, parabeny a ropné deriváty zabraňují pronikání živin a vlhkosti dovnitř do vlasu a činí je porézním a suchým.

Doma vyrobené produkty a masky vždy připravujte jen z čerstvých ingrediencí. Ani u přírodních preparátů se nemusíte trefit na první dobrou. Zkoušejte, co vašim vlasům prospívá a jaké ošetření považujete za nejvhodnější. Nemusíte se držet jednoho postupu, experimentujte. Každá surovina totiž obsahuje jiné prospěšné látky.

1. Výživnou masku dopřejte vlasům alespoň jednou týdně. Všem typům prospěje kůra připravená z avokáda a medu. Suché vlasy spací kombinace vajec a olivového oleje. Jedincům s mastnými vlasy pomůže jablečný ocet s citronem a po lupech se zapráší použitím banánu, medu a mandlového oleje. Jestliže si raději chcete pořídit již připravenou masku, pak zkuste VENIRA masku na vlasy pro lesk a hebkost.

 

 

2. Jestli váháte, kterou surovinu zvolit, vyrobte si masku z vajec! Obsahují velké množství bílkovin, dále zinek, síru a železo.

3. Lesk a hydrataci vlasům nahradí zábal z tučné smetany nebo bílého jogurtu.

4. Roztřepené konečky se umoudří po pravidelné kůře z piva, oleje a vajec. Stejnou službu vykoná také kokosový olej.

5. Pro majitelky kudrlin je vhodná kombinace medu a oleje z pšeničných klíčků.

6. Vitamínovou bombou pro vlasy všech typů jsou pivovarské kvasnice, šťáva ze syrových brambor, mrkev či bambucké máslo.

7. Pokud dáte na tradice, nejstarší recepty hovoří o blahodárném vlivu cibulové šťávy. V ní obsažená síra stimuluje tvorbu kolagenu a pomáhá regeneraci vlasových folikulů.

 

Tip: Stále váháte nad tím, jakou masku si pro vaše kadeře vyberete? Jaký typ pro vaše vlasy je ten nejlepší a jak si je přesně vyrobit zjistíte v našem článku.

 

Jakou stravu milují vaše kadeře?

Ani sebelepší péče o vaše vlasy nebude dostačující, pokud se nebudete vhodně stravovat. V souvislosti s vlasy je důležitá strava bohatá na bílkoviny. Vyskytují se hlavně ve vejcích, mase, tofu nebo sóji. Jezte také ryby, ty obsahují důležité esenciální omega 3 mastné kyseliny a vitamin D. Pokud vám nechutnají, sáhněte po doplňku stravy VENIRA omega 3 nebo VENIRA vitamin D.

Velký důraz se klade také na příjem vlašských ořechů, které kromě omega mastných kyselin obsahují vitamín E a biotin. Jídla s obsahem zinku, jako jsou ořechy, hovězí maso nebo celozrnné pečivo zabraňují vypadávání vlasů, tvorbě lupů či svědění pokožky. Sladké brambory, mrkev, mango, meruňky nebo dýně jsou zase nenahraditelným zdrojem beta karotenu

 

Vyživte své vlasy i zevnitř

Výživa představuje skvělý způsob, jak tělu dodat potřebné vitamíny a minerály. Ve skutečnosti naše strava často není natolik pestrá, abychom pokryli potřeby organismu, což se může odrazit na stavu našich vlasů, nehtů či pleti. Absenci některých živin mohou kompenzovat vitamínové doplňky stravy.

Přírodní kapsle VENIRA pro vlasy, nehty a pleť obsahují 19 aktivních látek, které pomáhají řešit problémy se špatnou kvalitou vlasů. Jedná se o komplexní prostředek s vyváženým zastoupením nezbytných živin.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Vlasy a dovolená

Vlasy a dovolená

Vysoké teploty, mořská voda a příjemný vánek jsou ideálními společníky pro letní dovolenou. Ne každý to asi ví, ale naše vlasy to ale vidí jinak. Působením zmíněných faktorů se mění jejich struktura, ztrácí zdravý vzhled a přirozený lesk. Z pobytu se tak mnohdy vracíme sice odpočatí a plní sil, ale díky slámě na hlavě bychom se nejraději všem ostatním vyhýbali. Jak jednoduše tomu předejít, jak ideálně pečovat o své vlasy v letním období a co vše k tomu budete potřebovat se dozvíte v tomto článku.

 

Co dělat, ať vlasy na slunci netrpí?

Sluneční paprsky mohou podráždit nejen pokožku, ale často zdevastují i vlasový porost. Při delším pobytu na slunci se z vlasů odpařuje voda a dochází k jejich dehydrataci. Narušuje se vnější ochranná vrstva vlasu, ubývá pigmentu a melaninu. 

V důsledku UV záření pak vlasy pozbývají pružnost, stávají se křehkými a třepí se. K hromadě opalovacích krému bychom si proto měli přibalit i vhodnou vlasovou kosmetiku právě pro toto období. Může se jednat o spreje s UV faktorem nebo produkty s obsahem panthenolu, aloe vera, jojobu či keratinu. Perfektním společníkem může být i VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou.

Použitím některého z přípravků před odchodem na pláž značně snížíme negativní dopady slunečních paprsků. Po celém dni na slunci můžeme navíc vlasy a pokožku hlavy ošetřit VENIRA regenerační maskou.

 

Jak přelstít negativní účinky UV slunečního záření?

Krásu, lesk a zachování barvy můžeme podpořit řadou dalších opatření. Jako je:

 

Při opalování i koupání v moři či bazénu vždy používejte pokrývku hlavy. U žen se může jednat o moderní slaměný klobouk nebo jakoukoliv prodyšnou čepici. Muži zase určitě zvolí jednoduchou kšiltovku.

Nejen vlasy, ale i celé tělo vám také poděkuje, pokud se budete mezi 11. a 15. hodinou vyhýbat slunečnímu záření. Právě v tuto dobu je dopad UV slunečních paprsků a škodlivých látek nejsilnější. Využijte tento čas například k čtení dobré knihy nebo k odpočinku na pokoji.

Účinnou zbraní proti slunci i větru jsou pletené účesy, předejdete tak nadměrnému vysušení vlasů a také jejich nepříjemnému zacuchání. Pokud byste i přesto měli problém s rozčesáváním vlasů, zachrání vás VENIRA rozmarýnová voda.

Namísto kovových spon zvolte jejich plastovou nebo dřevěnou variantu, která nepřitahuje slunce a tudíž nepoškozuje jednotlivé vlasy. Vždy, a to i když nejste zrovna na dovolené, používejte kvalitní hřebeny a vlasy si myjte vlažnou vodou.

Nezapomínejte ani na zdravou stravu, dostatek tekutin a přírodní doplňky stravy s kvalitním a komplexním složením, které zlepšují jejich stav, jako jsou například VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť, protože o vlasy je nutné pečovat nejen z jejich zevnějšku, ale převážně i zevnitř. 

 

Braňte svou hřívu před následky mořské soli

Nepřítelem vlasových folikulů se může stát i jinak léčivá mořská sůl. Pokud před koupáním v moři použijete bezoplachový vlasový sprej v podobě VENIRA bezoplachového kondicionéru, sůl vlasy nepoškodí. Dokonce zlepší jejich kvalitu, vyčistí pokožku hlavy a zredukuje zbytky chemikálií z vlasových přípravků.

V opačném případě na sebe sůl váže vodu, odpařuje ji, sůl ve vlasech zůstává a krystalizuje. Krystaly absorbují vlhkost a mastnotu, vlasy jsou posléze suché, bez lesku a náchylné k dalšímu poškození.

Jestli holdujete potápění a chcete co nejvíce zachovat stávající barevný odstín vašich kadeří či stávající kvalitu, pak rozhodně použijte plaveckou čepici.

 

Voda jako vítěz nad chlorem

Na dovolené mnohokrát většinou neodoláme ani nádherným průzračným bazénům, které jsou čisté díky obsahu chloru. Zbystřit by zde však měly především blondýnky, kterým chlor může způsobit nazelenalý tón

Těžké kovy ve vodě se vážou k vlasovým vláknům, čímž dochází ke změně barvy. Před vstupem do bazénu a po jeho opuštění vám proto doporučujeme omýt vlasy čistou vodou a nechat je přirozeně uschnout.

Vzhled a kvalitu vlasů narušuje také tvrdost vody, vítr nebo klimatizace. Riziko poškození vlasové struktury narůstá, když působí více faktorů současně. Kombinace mořské soli, chloru a slunce může být pro vaše vlasy opravdu zničující.

 

Vraťte se domů s krásnou kšticí

O vlasy je potřeba pečovat průběžně. Zhruba týden před dovolenou byste jim proto měli dopřát extra pozornost. Zajděte si ke kadeřnici, nechejte si zastřihnout konečky a pořiďte si vhodnou vlasovou kosmetiku odpovídající vašemu typu vlasů. Nedělejte radikální zásady, nepodstupujte barvení ani trvalou.

Pokud vlasům dopřejte adekvátní péči, zůstanou i po návratu z dovolené pružné, pevné a lesklé. Barva samozřejmě vždy trochu utrpí, ostatní nežádoucí účinky vás ale minou. Tak nezapomeňte - sprej na vlasy, regenerační maska, klobouk, zdravá strava a doplňky stravy obsahující nadstandardní tělu prospěšné látky.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Jak můžou vitamíny na vlasy ovlivnit krásu vlasů?

Jak můžou vitamíny na vlasy ovlivnit krásu vlasů?

Přemýšleli jste už někdy nad tím, jak můžete ovlivnit krásu vašich vlasů? Vsadili bychom se s vámi, že určitě více než jednou! Lidské tělo se skládá z milionů buněk. Pracují ve dne i v noci, aby pokryly potřeby našeho organismu. Rostou, dělí se a zodpovídají za funkční i estetickou podobu každého z nás. Za ideálních podmínek fungují stoprocentně, v opačném případě selhávají a již se na ně nemůžeme plně spolehnout. Výsledkem je nedokonalá funkce některého z orgánů, tkání či žláz. Projevem nedostatečně stimulovaných buněk mohou být také scuhé, roztřepené a řídké vlasy.

 

Dejte buňkám palivo

Možná je vaše kštice výsledkem agresivního barvení, častého fénování nebo nevhodného životního stylu. Na vině však může být i genetika a hormony. Problémy s vlasovým porostem však velmi často souvisí zejména s jejich podvýživou, absencí potřebných živin, antioxidantů, minerálů a vitamínů.

Jakkoli je naše tělo obdivuhodné, některé látky si samo jednoduše vytvořit nedokáže. Vytoužené podoby vlasů lze z části zajistit vnější péčí. Vnitřní nerovnováhu ale bohužel nespraví sebe kvalitnější šampón, olej a dokonce ani jakákoliv jiná vlasová kosmetika. 

 

Proč většina preparátů nefunguje?

Trh je v dnešní době doslova přesycen přípravky garantujícími zázračné efekty na vaše kadeře. Vlastní zkušenost je ale nepřenosná a zkoušení těchto preparátů bývá vždy během na dlouhou trať. Dobře proto zvažte, který lék nebo doplněk stravy začnete užívat.

Přítomnost prospěšných látek v tobolce ještě nezaručí kýžený účinek, protože jejich koncentrace může být velmi nízká. Z hlediska složení vlasových přípravků proto ve většině případech rozhoduje počet i množství obsažených látek.

Řadu doporučených doplňků stravy snadno zúžíte vyčleněním těch, které slibují viditelné výsledky v řádu několika málo dní. Objektivní účinek kapslí je totiž zpravidla možné posoudit až po několika týdenní kúře

 

Tip: Docílit krásných a zdravých vlasů můžete i s jedním z důležitých minerálů pro naše tělo a především pro vlasy, a to sice s vápníkem. Jak působí vápník v těle a jaké jsou jeho zázračné schopnosti zjistíte v našem článku.

 

Funkční jídelníček pro vaše vlasy

Největší prací na obnově zničených a oslabených vlasů zůstanou vitamíny skupiny B. Vitamín B3, B5 a B6 jsou totiž hlavními protagonisty metabolických procesů probíhajících ve vlasových koříncích. 

Mimo tuto činnost také regulují kožní maz a podporují sílu a pevnost vlasu. Vitamín B7 ochraňuje vlasovou pokožku, zabraňuje vzniku rozštěpených konečků a dodává vaší hřívě lesk. S VENIRA B-komplexem získáte navíc všechny vitamíny skupiny B v jedné tobolce!

Vitamín C, jakožto antioxidant zpomaluje stárnutí buněk, podporuje prokrvení pokožky a zlepšuje metabolismus kořínků. Výrazně se podílí i na uvolňování železa, jehož absence je častým důvodem ztráty vlasů. Poruchy růstu mohou být způsobeny též nedostatečným množstvím vitamínu A a E.

Naprostým základem kvalitního preparátu by měly být aminokyseliny. Stavebním kamenem vlasového kreatininu je cystein. Tyrosin utváří typický pigment. Nepostradatelnou aminokyselinou je pak dále methionin s pozitivním vlivem na vlasové folikuly a detoxikaci těla. Obě tyto důležité aminokyseliny najdete v našem doplňku stravy VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť.

Ukotvení vlasů v kůži a tvorbu kolagenu pak umocňuje zinek. Bez mědi a selenu vlasy ztrácejí zdravý vzhled, pevnost a sílu. Vitamínů a minerálů, které stabilizují vlasovou pokožku a umožňují růst zdravých, pružných a lesklých vlasů je samozřejmě více. Jejich blahodárný vliv se projeví především dlouhodobým užíváním kvalitních přípravků obsahujících vyvážený poměr prospěšných živin.

 

Co dalšího ovlivňuje krásu našich vlasů?

Kromě vitamínů existuje řada dalších faktorů, které mohou ovlivnit krásu našich kadeří. Zde jsou některé z nich:

 

1. Strava

I správná strava hraje klíčovou roli při udržování zdravých vlasů. Zahrňte proto do svého každodenního jídelníčku potraviny bohaté na živiny, jako je listová zelenina, ořechy, semínka, ryby či ovoce, které nejenže zlepšují vzhled samotných vlasů ale také mohou podpořit jejich zdraví a přirozený růst.

 

2. Hydratace

Nedostatečná hydratace těla se může projevit na zdraví vlasů. Je proto důležité dostatečně pít čistou vodu a udržovat správnou hydrataci, aby vaše kadeře zůstaly vyživené a odolné vůči lámání. Hydratovat je můžete i spolu s VENIRA rozmarýnovou vodou!

 

3. Stres

Často se stresujete a ani sami nevíte, kde vám hlava stojí? Dlouhodobé a především také intenzivní stresové období není dobré ani pro vaše vlasy. Doporučujeme vám najít nejrůznější způsoby, jak se se stresem vyrovnáte, jako je cvičení, meditace nebo návštěva psychologa. Z doplňku stravy můžete vyzkoušet i VENIRA relax komplex, který přispívá k udržení dobré nálady.

 

4. Ochrana před slunečním zářením

UV záření slunce může způsobovat poškození vlasů, včetně jejich nežádoucího zesvětlení, lámání nebo suchosti. Důležité je tedy používání klobouků, šátků nebo vlasových produktů s UV ochranou. Pro letní období je pro vás jako stvořený VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Určitě nikdo z nás vědomě neubližuje svým vlasům a nepodniká záměrné kroky k jejich záhubě. Přesto se může velice snadno stát, že si nechtíc osvojíme návyky, které naši hřívě zrovna nesvědčí, a aniž bychom o to usilovali, škodíme jí péčí, o kterou ani za mák nestojí. S vápníkem získáte zdravé a krásné vlasy, které jsou snem mnoha žen i mužů.

 

K čemu kalcium slouží?

Základním prvkem pro zdravý růst vlasů je vápník neboli kalcium. Tento minerální prvek se v našem těle vyskytuje z 99 % především v kostech a zubech, zbývající 1 % koluje v naší krvi. Stěžejním výživovým zdrojem vápníku je mléko (i mateřské) a mléčné výrobky. 

Zajišťuje správné fungování těla, má důležité úlohy v několika částech těla včetně svalové koncentrace, přenosu nervových impulsů, srážlivosti krve či regulaci enzymatických funkcí. Jeho nedostatek v těle může vést k oslabení kostí, svalovým křečím či zvýšené křehkosti nehtů a vlasů. 

Pro správné vstřebávání vápníku z potravy je důležitý i vitamin D. Kromě toho VENIRA vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk. 

 

Vápník pro zdravé vlasy

Vápník je jedním ze zásadních minerálů potřebných pro správnou pevnost a strukturu vlasů. Je obecně známo, že se naše vlasy skládají z keratinu, který je hlavním stavebním prvkem vlasových vláken. Právě vápník je tím, kdo podporuje tvorbu keratinu a přispívá ke vzniku silných a odolných vlasů. Tím však jeho účinky na vlasy nekončí.

Kalcium také pomáhá zabránit jejich lámání a křehnutí. Navíc hraje důležitou roli i v případě zdraví vlasové pokožky, kterou udržuje dostatečně hydratovanou a chráněnou před vnějšími vlivy. Pokud vápník ve vlasové pokožce chybí, vede to k její suchosti, která následně vyvolává podráždění.

Přítomnost vápníku ve vlasových vláknech je důležitá i v případě posilování vlasové struktury. Silné vlasy jsou nejen zárukou krásy ale také mají tendenci se méně lámat, čímž budou o dost odolnější. Jedním z nejčastějších problému spojených se zdravím vlasů je vypadávání. Vápník se podílí na udržování zdraví vlasových kořínků, které jsou zodpovědné za růst nových vlasů. 

 

Tip: Pokud kojíte a padají vám vlasy, pak na vině může být nedostatek právě vápníku ale i jiných vitamínů. Které to jsou a proč vašemu tělu chybí? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.

 

Zdroje vápníku

Chcete si zajistit dostatečný příjem vápníku? Pak je důležité do vaší stravy začlenit potraviny bohaté na tento minerál. Mezi hlavní zdroje vápníku patří:

mléčné výrobky v podobě samotného mléka, sýrů a jogurtů, které kromě kalcia obsahují i další živiny, jako jsou bílkoviny nebo vitamin D podporující vstřebávání vápníku

listová zelenina, jako je špenát, brokolice u nichž je velkou výhodou, že se dají konzumovat na mnoho způsobů, a to syrové v salátech nebo je můžete přidat do smoothies či omáček

ořechy a semínka tedy mandle, lískové ořechy, semena sezamu nebo chia semínka jsou výborným zdrojem vápníků a jejich přidáním do svých snídaní či dezertů získáte zdravý pokrm

ryby jako je losos, sardinky a tuňák jsou také bohaté na kalcium

sojové produkty, jako je sojové mléko, tofu nebo sojové boby jsou další možností pro příjem vápníku a kromě toho jsou vhodné pro vegany a osoby s intolerancí na mléčné výrobky

 

Doporučený denní příjem vápníku se liší v závislosti na věku a pohlaví. Pro dospělé ženy a muže se obvykle doporučuje příjem okolo 1000 mg vápníku denně. Pokud na něj nedosáhnete pouze ze stravy, pak můžete zvážit doplňování vápníku pomocí přípravků stravy.

 

Čím podpořit zdravý růst vlasů?

Chcete pro své vlasy udělat maximum? Aby byly krásné a zdravé, vyžaduje to komplexní péči a především i správnou výživu. Kromě dostatečného příjmu vápníku je zde několik dalších způsobů, jak podpořit růst vašich vlasů:

 

Vyvážená strava

Strava s dostatečným obsahem potřebných živin ke klíčem k zajištění zdravých vlasů. Doporučujeme vám proto do jídelníčku zařadit potraviny, které obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály a proteiny, včetně široké škály ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, oříšků a semínek či ryb.

 

Dostatek hydratace

Nejen v letním období ale i po celý rok je důležité pít dostatek vody tak, abyste udrželi vlasy a vlasovou pokožku dostatečně hydratované. Nezapomínejte na to, že nedostatek hydratace může vést k lámání a suchým vlasům. Doporučujeme vám za den vypít minimálně 2 litry čisté vody. K udržení správné hydratace můžete použít i VENIRA rozmarýnovou vodu vhodnou i pro váš obličej. 

 

Šetrné ošetřování vlasů

Při vytváření nejrůznějších účesů dbejte také na správnou péči o vlasy, abyste minimalizovali jejich poškození. Tedy zvolte šampon a kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Pokud trpíte vypadáváním vlasů, pak vám může pomoci šampon VENIRA proti vypadávání vlasů s úžasnou kokosovou vůní nebo VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

 

Pravidelné zastřihávání konečků

Pravidelné stříhání konečků vlasů pomáhá odstranit jejich roztřepené konce a udržet vlasy zdravé. Doporučujeme vám stříhat vlasy každých 6 až 8 týdnů a to o několik centimetrů.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Doplňky stravy Péče o vlasy

Vaše vlasy vzpruží křemík

Vaše vlasy vzpruží křemík

Pokud jste majitelkami či majiteli vlasů, které vyžadují náročnější údržbu a pravidelně je zatěžujete úkony, jako je fénování, žehlení, barvení či trvalá ondulace, jistě jste si již všimli, že jim to dlouhodobě nikterak výrazně neprospívá. Všechny tyto chemické zásahy totiž značně vaše vlasy oslabují a napomáhají k jejich lámavosti. Jedním z přírodních prvků, který může vašim kadeřím dodat vzpruhu je křemík!

 

Co je to křemík?

Tento stopový prvek se přirozeně vyskytuje v našem organismu, s věkem se však jeho množství snižuje a je tedy vhodné jej doplnit. Pro naše tělo je důležitý především proto, že se podílí na mnoha metabolických procesech, mimoto však také přispívá ke správnému růstu a stavbě kostí i zubů.

Je také příčinou zdravého vzhledu naší kůže, nehtů a v neposlední řadě také právě vlasů. Proto se doporučuje jej užívat především v případě, kdy jsou naše vlasy oslabené, mají zvýšenou lámavost, vypadávají a celkově nevypadají příliš zdravě.

Křemík, tedy jeden z dalších důležitých minerálů je klíčovým stavebním kamenem keratinu, který tvoří velkou většinu našich vlasů. Posiluje vlasové folikuly, dokáže zvýšit objem vlasů a chrání každý jeden vlas před dalším poškozením. Je ideální volbou pro osoby s tenkými a jemnými kadeřemi.

 

Výhody používání křemíku pro vlasy

Víte o tom, že i sluníčko, mořská sůl, chlorovaná voda v bazénu ale i pobyt v klimatizovaných místnostech zatěžuje vaše vlasy? Je na čase jim dodat trochu vláhy a výživy, kterou tolik potřebují. S křemíkem získáte účinnou pomoc pro vaše zplihlé a nekvalitní vlasy.

 

Křemík dokáže:

- zvětšit objem vlasů

- dodat vlasům potřebný objem a strukturu

- vytvořit zdánlivě plnější účes

- zpevnit vlasové kořínky 

- posílit vlasové folikuly

- zabránit křehnutí a lámání vlasů

- dopřát vlasům vyšší odolnost vůči vnějším vlivům

- ochránit vlasy před poškozením 

- udržet zdravé a lesklé vlasy a mnoho dalšího

 

Křemík najdete i v našem největším bestselleru, a to sice ve VENIRA PREMIUM kapslích pro vlasy, nehty a pleť. Je součástí jedné z 20 aktivních látek podílejících se na zamezení vypadávání vlasů, posílení nehtů a udržení normálního stavu pleti.

 

Jak jinak vzpružit vlasy?

Roztřepené konečky, zašedlá a mldá barva nebo suché vlasy dokáží člověku pěkně snížit sebevědomí. Pokud si chcete vzpružit vaše kadeře tak, aby vypadaly jako kdysi, nestačí k tomu pouze pravidelné doplňování křemíku v podobě doplňků stravyMusíte se o ně taky pořádně starat!

Vzpružit a oživit své vlasy můžete díky:

 

1. Objemovým šamponům a kondicionérům

Zplihlé vlasy taky nejsou ničím krásným. Používejte proto speciální šampony a kondicionéry určené pro zvýšení objemů vlasů, jako je například VENIRA přírodní šampon pro objem vlasů - VOLUME BOOSTER. Šetrně s ním umyjete pokožku hlavy, účinně zvýšíte hydrataci vlasů a dodáte vlasům potřebný objem a lesk. Závěrečná péče s VENIRA kondicionérem s kolagenem podpoří okamžitou výživu a hydrataci vlasů.

 

2. Správnému střihu vlasů

Dobře provedený střih vašich vlasů může také přispět k jejich oživení a vytvoření objemu. Vždy se proto v tomto směru poraďte se svým kadeřníkem, který vás zná a ví, co bude pro vaše kadeře tou nejlepší volbou. Sestříhané vlasy okolo obličeje pomůžou zvýraznit nejen vaši krásu ale také samotnou strukturu vlasů, kterým dodá lehkost a jedinečný pohyb.

 

3. Zdravému životnímu stylu

Víte o tom, že i to, co sníte, se umí pozitivně či negativně promítnout v kvalitě vašich vlasů, ale i pokožky? Nezapomínejte proto na zdravou stravu plnou důležitých vitamínů a minerálů, dodržujte pravidelný pitný režim s čistou vodou a také se věnujte nějaké te fyzické aktivitě. K tomu vám může pomoci i VENIRA sada odporových gum. To vše dokáže posílit vaše kadeře a zlepšit jejich celkový stav.

 

4. Používání ochranných prostředků

Také si vlasy často žehlíte nebo fénujete a úplně zapomínáte na jejich ochranu? I používání těchto tepelných nástrojů vašim kadeřím škodí. Použití ochranných prostředků v podobě ochranných sprejů vytváří na jednotlivých vlasových vláknech ochranný štít, který minimalizuje škody způsobené vysokými teplotami. Tím dokážete předcházet oslabování vlasů či rozštěpeným konečkům. 

I sluneční paprsky mohou negativně ovlivnit strukturu a vitalitu vlasů. Nezapomínejte proto ani v letním období na VENIRA ochranný sprej pro vlasy namáhané sluncem, chlorem a slanou vodou

 

5. Jemným masážím

Pravidelné jemné masáže pokožky hlavy například s VENIRA rozmarýnovou vodou mohou podpořit prokrvení a stimulovat vlasové folikuly. K masírování použijte například hřeben s jemnými zuby nebo pokožku hlavy masírujte jemnými a krouživými pohyby pomocí vašich prstů.

 

Chcete sáhnout pouze po přírodně čistých zdrojích křemíku? Pak je jednoznačnou volbou bambus a přeslička rolní, kterou je možné užívat v podobě sypaných čajů. V této formě je přítomný křemík snadno vstřebatelný.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Levandule – voňavá bylina pro všechny typy vlasů

Levandule – voňavá bylina pro všechny typy vlasů

Dnes už ji seženete v každičkém květinářství, mnoho z nás ji pěstuje na svých zahrádkách či terasách, její vůně je cítit na hony daleko… Vítě, o jaké bylině je řeč? Pokud tipujete levanduli, trefili jste do černého! Nebo tedy vlastně spíše do fialového. Je charakteristická nejen svou nepřekonatelnou vůní, ale především blahodárnými účinky. Hojí a čistí pleť, uvolňuje svaly, uklidňuje duši. Levandule je přísadou mnoha kosmetických a vlasových přípravků. Nejen, že dokonale provoní celou naši pokožku, ale také čistí, uklidňuje její podráždění a napnutí, tlumí svědění a velice příznivě působí na regeneraci vlasů.

 

Zázrak nejen pro vlasy

Vložte do levandule svou důvěru a přesvědčte se na vlastní kůži. Nejen, že ušetříte spoustu peněz, které byste jinak investovali do komerčních přípravků, ale navíc poskytnete svým vlasům zcela přírodní ingredienci, díky které bude vaše hříva stejně lesklá, bohatá a zdravá.

Tahle voňavá a v kosmetice hojně využívaná bylinka má velice intenzivní protizánětlivé a dezinfekční účinky. Bývá všemi považována za jeden z nejlepších přírodních kosmetických prostředků, protože je vhodná pro všechny typy kůže a vlasů. 

Levandule dokáže stimulovat krevní oběh a napomáhá tak regulovat mastnotu pokožky. Dokonale zregeneruje nejen naše vlasy, ale celé tělo. Můžete si sami připravit odvar do koupele, levandulový olej na masáž nebo odvar či nálev na vlasy. Čistý výluh je dobrý proti lupům či na mastné vlasy.

Vašim kadeřím také velmi prospějete, když ji aplikujete rovnou po umytí hlavy. Nejen, že vlasům navrátíte jejich přirozeně kyselé pH, které se mytím narušilo, ale navíc jim takto dopřejete všechny důležité živiny, zlepšíte jejich rozčesávání a vymyjete zbytky šamponu.

 

Výhody levandule pro vlasy

Zaujal vás náš popis, k čemu všemu je levandule určená a jak může pomoci nejen vaší pokožce hlavy ale i vlasovým folikulům? Její účinky jsou ale mnohem širší!

 

1. Uklidňující a relaxační účinky

Nádherná jemná vůně levandule má silný uklidňující účinek na vaše tělo a mysl. Používání produktů při péči o vaše kadeře s levandulovou vůní nejen že důkladně o vlasy pečuje ale pomáhá uvolnit stres a napětí, ale také přináší pocit relaxace. Levandule také podporuje lepší spánek, což je důležité pro celkové zdraví vlasů.

 

Tip: Pokud chcete dopřát regeneraci a výživu i pro vaše unavené tělo, máme pro vás jedinečnou VENIRA sůl do koupele s obsahem sušených lístků levandule, které kůži zanechají nádherně zvláčněnou a jemnou na dotek.

 

2. Prospěch pro růst vlasů

Levandule stimuluje růst vlasových folikulů, což podporuje samotný růst vlasů. Navíc pravidelná masáž například s levandulovým olejem nebo VENIRA rozmarýnovou vodou zlepší prokrvení vlasové pokožky a dodá vlasovým kořínkům živiny, které potřebují pro zdravý růst vlasů.

 

3. Protizánětlivé vlastnosti

Trpíte podrážděnou vlasovou pokožkou, kterou se vám nedaří nijak uklidnit? Pak rozhodně sáhněte po levanduli! Ta díky svým protizánětlivým vlastnostem snižuje její podráždění nebo svědění. Účinné látky levandule pronikají hluboko do vlasové pokožky, redukují nadměrnou produkci oleje ve vlasech a podporují zdravé prostředí pro růst vlasů.

Pro přirozenou podporu růstu vlasů vám naopak pomůže VENIRA hair booster s aktivními látkami a extraktem ze sedmi bylin, jako je přeslička, kopřiva, bříza, rozmarýnu, šalvěje nebo lípy. 

 

4.  Přírodní ochrana proti škůdcům vlasů

Levandule působí i jako přírodní repelent, který odpuzuje všelijaké škůdce a hmyz, kteří by mohli vaše vlasy poškodit. Ať už se jedná o vši nebo blechy. Některé druhy hmyzu totiž mají tendenci se vyhýbat vůni levandule.

 

Použití levandule v péči o vlasy

Chcete dopřát svým vlasům i pokožce hlavy zaslouženou péči, kterou tolik potřebují? Inspirujte se hned několika nejefektivnějšími způsoby pro použití levandule.

 

Levandulový olej pro masáž hlavy

Ten je skvělou volbou pro masáž hlavy, která podporuje zdravý růst vlasů. Můžete smíchat několik kapek levandulového oleje s nosným olejem, tedy například olejem olivovým nebo kokosovým, a jemně touto připravenou směsí masírovat vaší pokožku hlavy.

 

Levandulový šampon a kondicionér

Oba dva budou skvělé pro denní péči o vaše vlasy. Levandulový šampon je dokonale vyčistí, zatímco kondicionér s jemnou levandulovou vůní vlasům poskytne hydrataci a perfektně je zjemní. 

 

Tip: Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, máme pro vás VENIRA šampon proti vypadávání s kokosovou vůní.

 

Levandulová voda na závěr

Toto osvěžující tonikum můžete použít na závěr mytí vašich vlasů. Stačí smíchat levandulovou vodu s čistou vodou a vmasírovat ji do vlasů a do pokožky. Tento krok pomůže vyrovnat pH vlasové pokožky a dodá vlasům příjemnou vůni levandule.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Hebké vlasy s vitamínem E

Hebké vlasy s vitamínem E

Známe to všichni. Ten úžasný pocit, když si prohrábneme vlasy a ony jsou jemné, hebké a na dotyk jakoby hedvábné. Kdo by tohle nechtěl? Občas se však může stát, že vlasy ztratí svou přirozenou mastnotu, stanou se suchými, křehkými a mají větší tendenci se lámat. Obzvláště tedy v zimních měsících, nebo naopak v příliš parném létě, bychom o ně měli pečovat o něco více, než jsme zvyklí. Studený a suchý vzduch je poškozuje a napomáhá k jejich lámavosti. Obzvláště pak, pokud nosíme často čepici nebo je svazujeme do silného copu. O podpůrných prostředcích jako jsou laky a gely ani nemluvě.

 

Jak vlasům dodat vzpruhu?

Bohatě nám k tomu postačí dodat tělu ty správné vitamíny. V případě, kdy toužíme po hebkých vlasech, je tím správným preparátem vitamín E, jež funguje jako správný povzbuzující prostředek imunitního systému. 

Tento antioxidant chrání vlasy před poškozením, je tvůrce nových cév a zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, což spouští vlasové folikuly, jež jsou nuceny produkovat více vlasů. Vlasy tedy rychleji rostou a jsou silné a plné života. Vitamín E je vhodný již jako prevence, ale i později při samotné léčbě vypadávajících vlasů. 

Pokud tímto problémem trpíte, nemusíte volit žádná drastická opatření. Mnohdy významně pomůže pouze změna jídelníčku, kdy získáte všechny potřebné vitamíny a výživné látky ze stravy, sáhnout můžete také po výživových doplňcích, které většinou obsahují i další potřebné minerály, jako například selen či jiné.

 

Přírodní zdroj hebkých vlasů

Vitamin E, známý také jako tokoferol, je rozpustný v tucích a má výrazné antioxidační vlastnosti. Je známo, že antioxidanty chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály a podporují celkové zdraví těla. Pokud jde o vlasy, má vitamin E klíčovou roli při posilování vlasové struktury a zabraňování poškození.

Tím, že působí jako ochranný štít, pomáhá udržet vlasy zdravé, lesklé a hebké po celou dobu užívání. Tokoferol proniká do vlasového vlákna a poskytuje mu výživu i zevnitř. Jeho hydratační vlastnosti pomáhají udržovat vlhkost vlasů, čímž zabraňují jejich lámání.

Vitamin E také podporuje zdravou cirkulaci krve v pokožce hlavy, což zajišťuje dostatečné dodání živin pro růst vlasů. Kromě toho má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit podrážděnou pokožku a snížit problémy s lupy.

Je však důležité si také uvědomit, že hebkost vlasů je ovlivněna celou řadou faktorů, jako je genetika, životní styl, výživa nebo samotná péče o vlasy. Nedostatek vitaminu E může být jedním z faktorů, proč vaše vlasy nejsou hebké, ale také nemusí být pouze jediným řešením. Doporučujeme vám proto VENIRA gumové medvídky pro vlasy, nehty a pleť s obsahem hned několika potřebných vitamínů pro krásné a zdravé kadeře.

 

Jaké další vitamíny pomáhají vlasům?

Chcete vašim kadeřím dodat vzpruhu pouze přírodní cestou a zapomenout na všemožné chemické přípravky, které je stejně jen poškozují? Pak se spolu s námi podívejte na na několik dalších vitamínů prospěšných pro vaše vlasy:

Vitamin A - je nezbytnou součástí pro růst vlasů, napomáhá správně a dostatečně hydratovat vlasovou pokožku. Najdete ho v mrkvi, batátech, meruňkách nebo sýrech.

Vitamin C - je stejně jako vitamin E antioxidantem, který chrání vlasy před působením volnými radikály, také podporuje tvorbu kolagenu pro pevné a pružné vlasy. V lipozomální formě jej najdete v kapslích VENIRA vitamin C.

Vitamin D - přispívá k růstu vlasových folikulů a zdraví vlasové pokožky. Podílí se také na vstřebávání vápníku, který je důležitý pro sílu vlasů. Ve stravě se vyskytuje v rybách, mořských plodech či vaječných žloutcích.

Vitamin B  - vitamíny skupiny B, jako je biotin (B7), niacin (B3) a kyselina pantothenová (B5), jsou klíčové pro zdravé a krásné vlasy. Biotin posiluje vlasové vlákno a podporuje růst vlasů. Niacin zlepšuje cirkulaci krve v pokožce hlavy a kyselina pantothenová hydratuje vlasy. V doplňku stravy VENIRA b-komplex najdete jejich širokou škálu.

Vitamin K - je důležitou součástí pro zdravou krevní cirkulaci, která zajišťuje dostatečný přísun živin do vlasových folikulů. Pomáhá také při hojení poškozené pokožky hlavy a redukuje vypadávání vlasů.

 

Co dělat pro hebké a zdravé vlasy?

Pro dosažení hebkých vlasů je důležité kromě doplnění vitaminu E věnovat vlasům pořádnou a správnou péči a zahrnout do svého každodenního režimu několik důležitých kroků. Jedná se o:

 

Výběr správných vlasových produktů

Dopřejte vašim kadeřím pouze přírodní a kvalitní produkty vhodné přesně pro váš typ vlasů, Používejte produkty s hydratačními a vyživujícími složkami, jako je například VENIRA šampon pro podporu růstu vlasů, který dodává vlasovým folikulům potřebné vitamíny a minerály a navíc je šetrně myje.

 

Šetrné mytí vlasů

Důležitá je pro zdravé vlasy i péče při mytí vlasů. Používejte proto vždy jen přiměřené množství šamponu, které si nejprve naneste do dlaní a napěňte mezi prsty. Produkt následně aplikujte pouze ke kořínkům vlasů a proveďte důkladnou a přitom velmi jemnou masáž pokožky hlavy pomocí bříšek prstů. Šampon pečlivě opláchněte vlažnou vodou a nechte ho stéct po délkách vlasů.

 

Použití kondicionéru

Závěrečná péče s kondicionéry dodá vlasům potřebnou vlhkost a navíc usnadňuje jejich rozčesávání. Kondicionér vaše kadeře i zjemňuje a vyživuje. Výbornou volbou bude VENIRA kondicionér s kolagenem a příjemnou vůní pro okamžitou výživu a intenzivní hydrataci.

 

Pravidelné zastřihávání konečků vlasů

Chcete mít dlouhé vlasy a bojíte se zastřihávání konečků vlasů? Právě správná údržba vašich kadeří může napomoci k jejich rychlejšímu růstu, a proto vám doporučujeme odstraňovat nevzhledké a roztřepené konečky vlasů každých 6 až 8 týdnů. A pokud jen to se zastřiháváním trošku přeženete, ničeho se nebojte. Jsou zde pro vás VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť, díky kterým získáte hustou a dlouhou hřívu již za několik měsíců užívání.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy

Nadměrně vypadávající vlasy se s lopuchem stanou minulostí

Nadměrně vypadávající vlasy se s lopuchem stanou minulostí

Snad téměř každý si z nás s ním v dětství hrál na to, že má deštník jako pan Tau. A pokud ne tohle, tak stoprocentně jste s jeho kuličkami házeli po kamarádech, které se svými háčky přichycovaly na oblečení jako suchý zip. To byla ohromná zábava snad pro každé dítě. Jistě vám hned svitlo, že je řeč o lopuchu. Ten ale neslouží jen k zábavě, je také přírodním a šetrným řešením pro nadměrné vypadávání vlasů

 

Co je to lopuch?

Lopuch větší, latinsky Arctium Lappa, je již po staletí skvělou léčivou univerzální bylinkou, která je přidávána do mnoha kosmetických přípravků, díky svým blahodárným účinkům na pokožku. 

Dokonce i v případech ekzémů a dalších kožních potíží, kde už lékaři mnohdy sahají po kortikoidech, je lopuch tím pravým řešením, neboť dokáže stimulovat regeneraci pokožky, díky čemuž je tak oblíbený v lidovém léčitelství. A to nejenom v oblasti dermatologie.

Tato 60 až 100 centimetrů veliká bylina roste téměř všude. Na neudržovaných zahradách, skládkách, rumištích, okrajích polních cest, na loukách, v příkopech a mezích. Je tedy volně dostupná takřka kdekoliv

 

 

Jedná se o dvouletou rostlinu, což znamená, že v prvním roce vypustí jen růžici velkých plstnatých listů a teprve v druhém roce vykvétá. Pro naše účely je nejcennější částí lopuchu jeho kořen

Ten obsahuje polysacharidy, minerální látky, hořčiny, třísloviny a další množství látek, které působí jako přírodní antibiotikum a antimykotikum. Výrazně napomáhá v léčbě proti lupům, užívá se k oplachování pokožky hlavy nebo jako součást přírodních šamponů a vodiček. 

 

Jak lopuch působí na vlasy?

Jak jsme si již řekli, z lopuchu budou pro nás a naše vlasy nejužitečnější lopuchové kořeny, které obsahují řadu důležitých živin a látek pro pozitivní vliv na zdraví vlasů. Právě lopuchový kořen v sobě skrývá inulin, který napomáhá udržovat zdravou mikrofloru pokožky hlavy. Obsahuje také důležité vitamíny a minerály, jako je vitamín A, C, E, železo, draslík či zinek. Lopuch tedy:

 

1. Podporuje růst vlasů

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé, které trápí nadměrné vypadávání vlasů sáhnou po lopuchu, je jeho schopnost podporovat růst vlasů. Lopuch totiž dokáže stimulovat vlasové folikuly a zlepšovat jejich funkci, což vede k aktivaci nového růstu vlasů a snížení vypadávání. Pravidelné používání lopuchu může také vést k zahuštění vlasů a zvýšení jejich objemu. Nové vlásky, které začnou růst tak budou silnější a odolnější.

 

Tip: Jestliže vás trápí vypadávání vlasů, pak vám může pomoci i náš další článek, ve kterém se dočtete kolik množství vypadaných kadeří je ještě v pořádku a kdy byste už měli vyhledat odbornou pomoc.

 

2. Zlepšuje kondici vlasů

Antioxidační vlastnosti vitamínů obsažených v lopuchu jsou perfektní pro vlasy poškozené volnými radikály. Minerály, jako je železo, draslík a zinek, posilují vlasy a zlepšují jejich celkovou strukturu. Zařazení lopuchu do každodenní vlasové péče proto může vaše kadeře zjemnit, dodat jim lesk a snížit třepení konečků. Vlasy se vám budou také lépe upravovat.

 

3. Omezuje problémy s vlasovou pokožkou

Dodržujete zdravou stravu včetně konzumace dostatku doplňků stravy pro vaše vlasy ale i přesto vám vypadávají? Nezapomínejte na to, že i problémy s pokožkou hlavy, jako je lupénka, nadměrné množství lupů či svědění, mohou způsobovat nadměrné vypadávání vlasů. Lopuch s protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi zmírňují tyto nepříjemné projevy a zanechávají pokožku hlavy čistou a zdravou.

 

Lze zamezit vypadávání vlasů?

Ano, existuje řada opatření, která mohou pomoci zamezit nadměrnému vypadávání vlasů a udržet je zdravé. Zde je několik tipů:

Správná výživa - bohatá strava na živiny je klíčem pro udržení krásných a zdravých vlasů. Nezapomeňte do své stravy zahrnout potraviny obsahující vitamíny A, C, E, biotik, zinek, železo a omega-3 mastné kyseliny. Pokud se vám nedaří doplňovat vitamíny prostřednictvím stravy, pak si pořiďte VENIRA kapsle na vlasy, nehty a pleť se všemi vitamíny, živinami a minerály prospěšnými pro vlasy.

Správná péče o vlasy - vyvarujte se přehnanému používání horkého vzduchu při foukání vlasů, častému barvení nebo chcemickému ošetřování vlasů. Používejte přírodní šampony, jako je například VENIRA šampon proti lupům s kokosovou vůní a svou péči doplňte o VENIRA regenerační masku na vlasy. Mějte také na paměti, že ani časté česání vlasů či utahování do gumiček není tím nejlepším řešením.

Snížení stresu - snažte se zvládat stresové situace pomocí nejrůznějších relaxačních technik, zajděte si na jógu, zaběhat nebo prostě jen tak relaxujte v okruhu svých nejbližších. Jako doplněk stravy můžete vyzkoušet i VENIRA relax komplex, který eliminuje míru únavy a vyčerpání. 

 

 

Regulace hormonální rovnováhy - i pokud není vaše hormonální rovnováha v dobrém stavu, může docházet k vypadávání vlasů. Vyzkoušejte VENIRA hormonální rovnováhu, která se podílí na vyrovnané hladině hormonů, podporuje normální trávení a přispívá k lepší náladě.

Používání přírodních prostředků - jak již bylo zmíněno, lopuch je jedním z přírodních prostředků, který může pomoci zamezit vypadávání vlasů. Existují ale také další přírodní přípravky, jako je aloe vera, rozmarýn nebo jojobový olej. Právě VENIRA rozmarýnová voda vám pomůže nejen s padáním vlasů ale také jim poskytuje normální hydrataci.

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Péče o vlasy