Proteiny

 

Naše beauty days jsou tady!

Právě teď můžete použít kód BT13 a ušetřit 13 % a ještě si vybrat ke své objednávce dáreček. Těch je celkem 6 a rozdáváme vzorečky, opalovací máslo, nebo dokonce i šampon pro objem vlasů.

Zobrazit dárečky a info o akci >

 

Cena

799949
1799949

Značky

Položek k zobrazení: 8
WHEY PROTEIN,JAHODA VANILKA
Novinka
949 Kč
PROT3
WHEY PROTEIN
Novinka
949 Kč
PROT4
WHEY PROTEIN ČOKOLÁDA
Novinka
VENIRA whey protein čokoláda, 1000 g
Skladem ihned k odeslání
949 Kč
PROT1
WHEY PROTEIN perník,skořice
Novinka
949 Kč
PROT5
WHEY PROTEIN malina, vanilka kopie
Novinka
949 Kč
PROT2
CLEAR WHEY PROTEIN CITRON
Novinka
799 Kč
PROT7
8 položek celkem

Proteiny

Proteiny (= bílkoviny) plní v lidském těle funkci stavební, regulační, ochranou a transportní. Vzhledem k tomu, že si je nedokážeme skladovat do zásoby, musíme zajistit jejich neustálý přísun prostřednictvím potravy a doplňků stravy. Jaký protein je tím nejlepším?

 

Co jsou proteiny

Proteiny jsou stavebním materiálem všech buněk a tkání (např. svalů, orgánů, pojivových tkání a kůže) v lidském těle

 

Základní stavební strukturou proteinů jsou aminokyseliny, které můžeme rozdělit na esenciální (pro tělo jsou nenahraditelné, protože si je neumí samo vyrobit) a neesenciální (pro tělo jsou nahraditelné, protože si je umí samo vyrobit). 

 

Pokud se bavíme o sportovní výživě, proteinem rozumíme doplněk stravy, který je zpravidla v práškové formě. Ten slouží k rychlému doplnění bílkovin a pomáhá na cestě za vysněnou postavou. Nezáleží na tom, jestli zrovna nabíráte svalstvo, udržuje si získanou hmotnost, nebo hubnete.

 

Druhy proteinů

Obecně rozlišujeme proteiny živočišné (např. mléčný, vaječný, hovězí) a rostlinné (např. hrachový, konopný, sójový). Každá z těchto kategorií se dále dělí na samostatné subkategorie lišící se původem bílkovin jako i jejich obsahem v denní dávce

 

Za nejpopulárnější a nejkvalitnější zdroj bílkovin vůbec se považuje syrovátkový protein neboli whey protein, který obsahuje 70–95 % bílkovin. Je dobře známý svou rychlou stravitelností a vstřebatelnosti, a proto se hodí ke konzumaci po tréninku. Navíc vykazuje skvělou biodostupnost, což znamená, že naše tělo z něj má maximální užitek.

 

Whey protein spadá do skupiny mléčných proteinů. Do stejné kategorie patří také kaseinový protein, kterému se přezdívá noční protein. Na rozdíl od syrovátkového proteinu je pomalu stravitelný.

 

Výběr správného proteinového doplňku je klíčový pro dosažení optimálních výsledků ve vašem tréninkovém režimu. Zajímají vás proto společné vlastnosti a také jednotlivé odlišnosti u whey proteinu a clear proteinu? To a mnohem víc se dozvíte i v našem článku věnovaném právě syrovátkovým proteinům.

 

Proteinový doplněk stravy

V naší nabídce najdete syrovátkový protein pocházející z mléka z BIO chovů v Evropě. Obsahuje 21,5 g bílkovin, 5 g kolagenu a 20 účinných látek. Ve složení najdete 18 aminokyselin včetně BCAA (aminokyselin s rozvětveným řetězcem, mezi které patří leucin, isoleucin a valin), biotin a trávicí enzymy

 

Právě složení našich syrovátkových proteinů je zcela unikátní a podobné na trhu jen těžko najdete! Obsahují totiž hovězí kolagen pro zdravé klouby a krásnou pleť. Dále biotin podporující udržení zdravé kůže, silných vlasů a pevných nehtů. Nechybí ani přírodní enzymy pro lepší trávení bílkovin.

 

Jedinečná je také autentická a neodolatelná chuť každého z našich proteinů, které jsme docílili přidáním přírodních aromat a barviv. Vybírat můžete hned z pěti různých příchutí:

 

Naše whey proteiny jsou slazené sukralózou, neobsahují zbytečná zahušťovadla, nehrudkují a snadno se rozmíchávají

 

Pro rychlé vstřebání po tréninku je nejlepší rozmixovat protein přímo ve vodě – k tomu využijte shaker s praktickým poutkem nebo shaker se zásobníkem.

 

Protein vám poslouží také jako základ při přípravě vydatné svačiny kdykoliv v průběhu dne. Přidejte ho do kaše, ovesných vloček, smoothie nebo jakýchkoliv dalších pokrmů. 

 

Alternativou k whey proteinu je clear syrovátkový protein, který má srovnatelné benefity, ale svou lehkou konzistencí připomíná spíše ovocnou limonádu

 

 

 

 

Zpět do obchodu