Aminokyseliny, BCAA

 

Slavíme 7. narozeniny a máme největší akci v roce!

Právě teď můžete nakupovat za ZLATÉ CENY a ke své objednávce si ještě vybrat velký dáreček. Rozdáváme vzorečky, celé balení medvídků na vlasy, nebo dokonce i zahušťující vlasové sérum.

Zobrazit dárečky a info o akci >

 

Cena

399400
1399400

Značky

Položek k zobrazení: 2
BCAA Jahoda máta,sklenička kopie
Zlatá cena
499 Kč –20 %
399 Kč
BCAA2
BCAA mango kopie
Novinka Zlatá cena
499 Kč –20 %
VENIRA BCAA 2:1:1 mango, 300 g
Skladem ihned k odeslání
399 Kč
BCAA1
2 položek celkem

Aminokyseliny, BCAA

BCAA, z anglického branched-chain amino acid, označuje nejvyužívanější kombinaci aminokyselin mezi profesionálními sportovci, nadšenci do kulturistiky či kardia a všemi dalšími lidmi, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici

 

Co jsou aminokyseliny

Aminokyseliny jsou organické sloučeniny složené z atomů dusíku, uhlíku, kyslíku a vodíku. Představují základní stavební strukturu proteinů a tím, že poskytují potřebné základy pro růst a obnovu svalové tkáně, jsou aminokyseliny něco jako tvůrci svalů. V lidském těle plní řadu dalších funkcí, protože tvoří enzymy, hormony, protilátky v krvi a další.

 

Neesenciální versus esenciální aminokyseliny

Existuje na 20 druhů aminokyselin, přičemž devět z nich je pro naše tělo esenciálních a zbylých 11 neesenciálních. Čím se mezi sebou liší?

 

Neesenciální aminokyseliny jsou pro naše tělo nahraditelné, protože si je umí samo vytvořit. Do této skupiny spadají aminokyseliny alanin, arginin, asparagin, kyselina asparagová, cystein, glutamin, kyselina glutamová, glycin, prolin, serin a tyrosin.

 

Naopak esenciální aminokyseliny si naše tělo neumí samo vytvořit, ale jsou pro jeho správné fungování nezbytné, a proto je musíte suplementovat nebo přijímat v potravinách. Do této skupiny spadají aminokyseliny lysin, methionin, fenylalanin, histidinu, threonin, tryptofan, isoleucin, leucin a valin.

 

Tip: O účincích jednotlivých aminokyselin se dočtete v našem článku, co všechno potřebujete vědět o aminokyselinách.

 

BCAA: Co to je?

BCAA je zkratka používaná pro aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, mezi které patří leucin, isoleucin a valin

 

V přírodním doplňku stravy VENIRA BCAA 2:1:1 najdete 5 656 mg BCAA a 24 kcal v jedné denní dávce, přičemž leucin, isoleucin a valin jsou obsaženy v poměru 2:1:1, který zajišťuje zastoupení rozvětvených aminokyselin v přirozených zdrojích. 

 

BCAA je možné užívat v různých formách, ale my zvolili prášek, který si můžete jednoduše rozmíchat ve vodě nebo džusu

 

Při vývoji pro nás byla velmi důležitá i samotná chuť, a proto jsme výslednou směs obohatili o přírodní aromata a barviva, která dodávají autentickou chuť oblíbeného ovoce. Ať si vyberete svěží jahodovo-mátovou příchuť nebo dáte přednost exotickému mangu, máte jistotu, že naše BCAA obsahují jen minimální množství tuků a žádné cukry. Bez obav si je můžete dopřát i při večerním tréninku. 

 

Hlavní funkce BCAA

L-leucin – má největší anabolický potenciál, ale jeho účinnost úzce souvisí s přítomností níže zmíněných aminokyselin. Leucin je proslulý svou schopností podněcovat tvorbu proteinů ve svalové tkáni, podporovat nárůst svalové hmoty a poskytovat jim ochranu. Urychluje regeneraci namožených svalů a přispívá k vyšší výkonnosti.

 

L-isoleucin – dokáže urychlit proces regenerace svalů a podpořit tvorbu hemoglobinu. Isoleucin je klíčový pro energetický metabolismus, což znamená, že pomáhá udržovat a zvyšovat energii během fyzické aktivity. Působí antikatabolicky a dokáže regulovat hladinu glukózy v krvi.

 

L-valin – sehrává důležitou roli v metabolismu bílkovin a energie v lidském těle. Je nezbytný pro správné fungování svalů i nervové soustavy. Stejně jako obě předchozí aminokyseliny, valin rovněž napomáhá k regeneraci svalstva a minimalizaci svalové únavy.

 

Kdy užívat BCAA

  • Chcete zvýšit ochranu svalové hmoty? Užijte BCAA před tréninkem.
  • Chcete podpořit regeneraci svalů? Dávku si rozdělte do dvou částí. První užijte ve druhé polovině tréninku a druhou bezprostředně po jeho skončení.
  • Chcete podpořit nárůst svalové hmoty? Denní dávku BCAA rozdělte na tři části. První užijte cca 20 minut před tréninkem, druhou si dejte v jeho průběhu a poslední půl hodiny po jeho skončení.

 

Jak velké dávky byste měli užívat s ohledem na své individuální cíle se dozvíte v detailu produktu VENIRA BCAA 2:1:1.

 

Anabolický potenciál BCAA zvýšíte tím, že je budete užívat společně s proteiny

 

 

 

 

Zpět do obchodu