Pojďme se opalovat!

Máme tady opět léto a s ním teplé slunečné dny. Počasí láká na výlety a k vodě a naše pokožka je tak po dlouhou dobu vystavována slunečnímu záření, což může, v případě, že o ni dostatečně nepečujeme vhodnými přípravky, vést k jejímu spálení, vzniku pigmentových skvrn a stárnutí.

 

1_1

 

 

NEVÝHODY SLUNĚNÍ

Nadměrné vystavování pokožky slunci bez ochranných prostředků s sebou, jak už bylo zmíněno výše, nese jistá rizika. Podívejme se spolu na několik z nich.

Ultrafialové záření, jehož přirozeným zdrojem je slunce, je pro člověka neviditelné. Typů UV záření je více, ty, které však mají vliv na naši pokožku jsou dva - UVA a UVB.

UVA paprsky dopadají na Zemi v největší míře a způsobují krátkodobé zhnědnutí kůže. Z dlouhodobého hlediska se podílí na stárnutí pokožky a tvorbě vrásek a navíc mohou poškodit oko a sítnici. Přílišné vystavování se UVA záření přispívá k rozvoji kožních karcinomů. 

UVB záření, jehož značná část je pohlcována ozonovou vrstvou v atmosféře může být dalším rizikovým faktorem. Ačkoliv ozon tento typ záření absorbuje, dopadá jej na zemský povrch stále více, a to kvůli narušení ozonové vrstvy a ozonovým dírám. Právě UVB záření může mít negativní dopady na lidské zdraví. Vystavení pokožky silnému UVB záření způsobuje její obrannou reakci a vede ke spálení, které se projevuje zarudnutím kůže, v horším stadiu také puchýři. Je-li kůže opakovaně nadměrně exponována UVB paprskům a dochází-li opětovně k jejímu spálení, zhoršuje se schopnost regenerace buněk, což může vyústit až v přednádorové stavy.

Je důležité zmínit, že UV paprsky na zemi pronikají i přes mraky a mohou částečně prostoupit i oknem nebo oblečením, proto je důležité neopomínat vhodnou ochranu pokožky.

 

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE MÁ SLUNĚNÍ I ŘADU VÝHOD?

Zmírnění deprese

Slunce ovlivňuje naši náladu, dodává nám energii. Citliví lidé, kteří pozitivně reagují na světlo, často vnímají zhoršení nálad a úbytek energie v podzimních a zimních měsících, kdy se dny zkracují. Paprsky ze slunce totiž spouští vyplavování hormonu serotoninu, jenž je zodpovědný za naši náladu a jehož nedostatek může přispívat k pocitům úzkosti a depresím. Proto se lidem obvykle v jarních a letních měsících, kdy slunečního svitu přibývá, zlepšuje nálada.

 

Silné kosti

Tvorba vitaminu D, kterou sluneční záření podporuje, je pro tělo nezbytná. Vitamin D udržuje hladinu vápníku v těle, podporuje mineralizaci kostí či stimuluje tvorbu osteoklastů, může tak pomoci zabránit rozvoji osteoporózy. Pro doplnění tohoto vitaminu stačí pokožku vystavit slunci na pouhých 15 minut! 

 

Lepší spánek

Slyšeli jste o tom, že sluníčko zvyšuje produkci hormonu melatoninu, který je zodpovědný za regulaci spánku? Tento hormon je produkován především v noci a jeho vzestup je spojen s nutkáním ke spánku.

 

 

JAK SPRÁVNĚ V LÉTĚ PEČOVAT O POKOŽKU?

V létě je prakticky nemožné se slunečním paprskům vyhnout. Co tedy dělat proto, abychom si slunce mohli užívat plnými doušky, ale zároveň chránili svou pokožku?

 

Čistěte svou pleť

Vlivem horka se více potíme a také se zvyšuje produkce mazu, což může vést k výskytu nevzhledných pupínků na tváři. Čistěte svou pleť ráno i večer produkty, které vaši pokožku nevysušují.

 

Dopřejte si jednou za čas peeling

Hrubé částečky obsažené v peelingu z vaší pokožky odstraní odumřelé buňky a kůže tak následně lépe absorbuje nejen vyživující a hydratační krémy, ale také sluneční paprsky. Peeling jednou týdně vaší pleti zkrátka prospěje!

 

Používejte ochranný krém s SPF faktorem

Ultrafialové paprsky způsobující spálení kůže, urychlují stárnutí pokožky, jež následně ztrácí svou elasticitu. Nezapomínejte proto na vhodný ochranný krém či olej a mažte se přes den opakovaně, nejlépe jednou za 2 - 3 hodiny.

 

Nezapomeňte na péči po opalování

Poopalovací kosmetika je v létě naprostou nezbytností, naše sluníčkem vysušená pokožka totiž potřebuje hydrataci. Přípravky určené po opalování hydrataci nejen podporují, ale také napomáhají kůži se zklidnit a zregenerovat. 

 

 

Venira opalovací olej bronze s SPF 6 a třpytkami

Tento Venira opalování olej s SPF 6 a lehkým třpytivým efektem chrání vaši pokožku před škodlivým UV zářením a stárnutím a dodává jí neodolatelný vzhled.

 

Proč stojí za vyzkoušení?

-obsahuje patentově chráněnou směs UV filtrů

-podporuje tvorbu melatoninu a tím celý opalovací proces

-chrání pokožku před UV zářením

-eliminuje předčasné stárnutí pokožky

-přispívá k déletrvajícímu opálení

-hydratuje, zklidňuje, vyživuje a regeneruje

 

Venira opalovací olej obsahuje kombinaci tří blahodárných olejů:

1) Mandlový olej 

Olej ze sladkých mandlí je vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé. Napomáhá v boji proti akné a ekzémům, používá se k léčbě drobných ranek a regeneruje sluncem spálenou pokožku.

 

2) Olivový olej

Olivový olej se nehodí jen na vaření, má nemalý přínos také pro naši kůži. Tento olej je znám svými hydratačními vlastnostmi, hodí se proto obzvlášť pro ty, kteří trpí na suchou pokožku. Chrání kůži před poškozením slunečními paprsky a zabraňuje tak jejímu předčasnému stárnutí.

 

3) Slunečnicový olej

Tento běžně dostupný olej, který často používáme v kuchyni, je prospěšný i v kosmetice. Pomáhá prokrvovat a regenerovat pokožku, udržuje ji pružnou a vláčnou a  skvěle ji chrání

před vnějšími vlivy.

 

2_2

 

 

Venira vyživující olej po opalování

Stejně jako opalovací péče, je důležitá i péče po opalování, proto je součástí našeho letního balíčku také Venira vyživující olej po opalování, který kůži dokonale hydratuje.

 

Proč stojí za vyzkoušení?

-hydratuje a regeneruje

-podporuje zdravé a krásné opálení

-zklidňuje a vyživuje

-zabraňuje zarudnutí pokožky v důsledku slunečního záření

-eliminuje vrásky a chrání před předčasným stárnutím

 

 Venira olej po opalování obsahuje:

1) Kokosový olej

Má protizánětlivé účinky, dá se proto mimo jiné využít v boji proti akné. Díky obsaženým antioxidantům kokosový olej příznivě působí proti volným radikálům a zamezuje tak stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Napomáhá hojení, vyživuje pokožku a také ji zklidňuje a obnovuje po opalování.

 

2) Olej z rakytníku řešetlákového napomáhá hojit a  regenerovat poškozenou kůži a sliznici a je účinný při léčbě popálenin.

 

3) Extrakt z plodů růže šípkové

Růže šípková, vytrvalá keřovitá rostlina, roste volně ve velké části Evropy. Kvete bílými nebo růžovými květy, ze kterých se na podzim vyvinou šípky. Právě plody růže pomáhají pleť zregenerovat a přispívají k jejímu omlazení a výživě.

 

4) Squalane

Tato látka, která se původně získávala z jater žraloka, se snadno vstřebává do pokožky a pomáhá ji chránit před slunečním zářením. Squalane pokožku hydratuje, zjemňuje a pomáhá eliminovat výskyt vrásek.

 

2_3

Zpět do obchodu