Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu. Zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku. Pozor - platí jen dnes a zítra.

Jak posílit imunitu?

Máme tady říjen. Venku je sychravo, chladno a většinou zataženo. Klasické podzimní období, které pro většinu z nás představuje nejen pochmurné dny, ale kvůli chladnému počasí také větší riziko nákazy chřipkou nebo nachlazením. Co ohrožuje vaši imunitu a jak se ubránit možnému nachlazení? Které potraviny a doplňky stravy dokáží posílit imunitu? Tohle vše se dozvíte v novém článku.

 

Imunita. Důležitý obranný štít pro naše tělo. 

Teď v podzimních měsících nám chybí teplé sluneční paprsky, čerstvý vzduch a nedostatek vitamínů. Díky tomuhle všemu může být ohrožena naše imunita. Jak se projevuje? Únavou, ospalostí, různými nemocemi, ale třeba také nechutenstvím. Imunita je schopnost organismu bránit se vnějším vlivům - nemocem, baktériím a virům. Víte o tom, že imunitu byste měli posilovat správnou životosprávou? Tedy pravidelně cvičit, zdravě jíst a doplňovat potřebné minerály, které se podílejí na obranyschopnosti. 

 

Jak se projevuje oslabená imunita?

 

-Častá únava a nespalost - Častá únava může být příznakem oslabené imunity. 

-Trávicí problémy - I když to spoustu lidí neví, velkou roli na imunitu má střevní mikroflóra. Až 80% imunitního systému je tvořeno ve střevech. 

-Bolesti v krku, angína, chřipka - Trápí vás časté nachlazení nebo pocit, že na vás něco leze? Rýma, kašel a časté nachlazení svědčí o oslabené imunitě. 

-Nechutenství, snížená chuť k jídlu

-Špatné hojení ran, ekzémy, opary, vyrážky atd.


Jak na silnější imunitu?

Zdravá strava - Jíte pravidelně? Dáváte tělu dostatek živin jako jsou kvalitní sacharidy, bílkoviny a tuky? Ne? To je bohužel špatně. Taková životospráva vám může nabourávat přirozenou obranyschopnost. Snažte se jíst bez stresu a jezte jen takové porce, které vám budou příjemné. Ke každému jídlu přidejte zeleninu nebo ovoce. Tyto potraviny jsou bohaté na vitamíny a většina z nich je také antioxidantem. Antioxidanty chrání imunitní systém. Kromě ovoce doplňte do svého jídelníčku také ryby, oříšky, luštěniny, libové maso a kvalitní sacharidy. Uvidíte, že vaše tělo bude plné energie a bude lépe zvládat odolávat nachlazení a nemocem.

 

Pravidelný pohyb - Pohyb je správnou cestou k silné imunitě. Pokud nejste nadšenec do jakéhokoliv sportu, nic se neděje. Nemusíte hned makat hodiny ve fitku nebo běhat desítky kilometrů. Stačí, když začnete chodit více pěšky nebo si třeba v poklidu zacvičíte jógu nebo se půjdete projít do přírody. To vše se počítá. Nejlepší co můžete pro vaše zdraví udělat je sport, který vám je příjemný a nemusíte se do něho nutit. Choďte více pěšky, zacvičte si jógu nebo vyrazte do přírody. Klidně se každý den během 10ti minut lehce protáhněte. Uvidíte, že se budete cítit více fit a zdravější.

 

K1

 

 

Příjem vitamínů a minerálů - Vitamíny můžeme získávat z ovoce, ale také z doplňků stravy, které obsahují daleko větší množství jednotlivých vitamínů než ovoce či zelenina. Pokud jsou doplňky stravy z přírodních látek jako naše vitamíny Venira, pak se nemusíte bát žádné zbytečné chemie. Doporučujeme užívat hlavně Vitamin C, který je silným antioxidantem. Dále to je B-komplex, který podporuje správné fungování organismu a nervové soustavy.  V neposlední řadě nezapomínejte na Magnesium, které je velice potřebné pro naše svaly a mozek a pomáhá snižovat únavu a stres.

 

Spánek - Spánek je jedním z nejlepších způsobů regenerace. Čím více tělu bude chybět spánek, tím více bude imunita v ohrožení. Pokuste se naspat alespoň 7, nejlépe 8 hodin denně. Ve spánku tělo odpočívá a nabírá síly. 

 

Omezte cukry, alkohol a kouření - Alkohol může oslabovat váš imunitní systém stejně jako kouření. Kouření oslabuje dýchací cesty a je zde větší riziko nachlazení. Rafinovaný cukr snižuje schopnost bílých krvinek, které bojují proti špatným baktériím.

 

Lipozomální vitamin C

Teď, když přišel podzim a teploty venku prudce klesly, je potřeba doplnit veškeré vitamíny, které imunitu posilují. Jsou to především potraviny a doplňky stravy bohaté na vitamin C. Bohužel v citrusových plodech jako je citrón, pomeranč, ananas atd. nalezneme pouze malé množství "céčka". Proto doporučujeme doplnit vitamin C pomocí přírodních doplňků stravy. Dostanete do těla daleko víc vitaminu C. Například pouze ve dvou kapslích Venira lipozomálního vitamínu C se skrývá tolik vitamínu C jako v 5ti citronech.

 

K2

 

 

Ptáte se proč lipozomální Vitamín C?

Vitaminem C najdeme v mnoha doplňcích stravy, které sice obsahují vysokou dávku “céčka”, ale bohužel jeho vstřebatelnost je velice nízká. U levnějších forem se vstřebatelnost pohybuje okolo 4% až 20%. Zbytek je z našeho těla vyloučen močí.

U lipozomální formy vitaminu C se vstřebatelnost pohybuje okolo 90%.

Venira lipozomální vitamin C, který vám nabízíme v našich kapslích je považován za nejlepší a nejkvalitnější "céčko", které vašemu tělu můžete dopřát.

Lipozomální forma vitaminu C funguje na principu postupného uvolňování z lipozomu (díky čemuž je vitamin C lépe chráněn v trávicím traktu), které je řízené a uvolňuje se postupně v průběhu několika hodin. Díky lipozomální formě putuje vitamin C přímo do krve.

Lipozomální obal chrání dávku vitaminu C a díky tomu se ho do krve dostane správné množství, které naše tělo potřebuje.

Venira lipozomální vitamin C je správnou volbou pro všechny, kteří mají zvýšenou potřebu vitamínu C nebo chtějí posílit svoji obranyschopnost a přispět ke snížení míry únavy a dalších možných problémů spojených s nedostatkem vitamínu C. 

 

Zpět do obchodu