Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu a zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku.

Co je vitamin D a proč je nezbytné ho užívat?

Říkáte si proč je vitamin D tak oblíbený, a proč byste ho měli vlastně užívat? Jaké množství je správné množství, a v jaké formě ho užívat? Déčko je jeden z nejdůležitějších vitamínů pro náš imunitní systém a jeho nedostatek by mohl výrazně ovlivnit naši obranyschopnost.

 

Zajímavé na vitaminu D je to, že během letních měsíců si dokáže naše tělo tento vitamin vyrobit samo. Jeho nedostatek ale nastává při chladnějším období, kdy slunečních paprsků ubývá, a s tím zároveň klesá množství déčka v našem těle. To může být ohrožující pro náš imunitní systém. To je totiž jednou z hlavních výhod tohoto vitaminu - posílení imunitního systému. Proto bychom obzvláště v zimních měsících měli déčko pravidelně doplňovat.

 

H

 

 

Proč tedy vlastně užívat vitamin D?

Jak už jsme zmínili, vitamin D je důležitý pro náš imunitní systém. To ale není všechno. Je nepostradatelný pro normální funkci svalů, pomáhá také k zachování normální hladiny vápníku v krvi a přispívá k udržení normálního stavu zubů. Vitamin D se mimo jiné podílí na procesu dělení buněk. Pomáhá udržovat správné fungování organismu a pomáhá udržovat zdravé kostí.

 

Jak se může projevit nedostatek vitaminu D?

- Častá únava 

- Stres, úzkost nebo deprese

- Příliš časté nachlazení

- Bolesti kloubů a kostí

- Špatná regenerace svalů a bolesti svalů

- Problémy se zažíváním

- Nadměrné pocení

- Suchá pokožka

 

Nedostatek déčka můžete na sobě pociťovat aniž byste tušili, že za tím stojí právě deficit tohoto vitamínu. Máte špatnou náladu? Jste stále unavení nebo více ve stresu? Trápí vás špatná kvalita zubů, ale třeba také časté nachlazení? To může značit nedostatek vitaminu D nejen v chladnějších měsících.

 

H1

 

 

Kolik vitaminu D užívat?

Optimální množství déčka, které byste měli denně užívat je 1000 až 2000 UI. Vitamin D můžete doplňovat ve formě kapslí nebo také ve formě kapek. Kromě toho se samozřejmě nabízí živočišná forma vitaminu D. Ten najdeme v rybách jako je makrela, tuňák, losos a rybí tuk., Takého najdeme v sádle nebo ve vaječném žloutku.

 

Venira vitamin D

Vitamin D je považován za jeden z nejdůležitějších vitamínů pro posílení našeho imunitního systému a podporu kvalitního zdraví. Na užívání vitaminu D bychom neměli zapomínat v období od podzimu do jara, kdy máme jeho velký nedostatek. Vitamin D mimo jiné přispívá ke zdraví kostí, svalů a zubů.

Venira Vitamin D obsahuje celkem 80 kapslí a jedna kapsle obsahuje 1000 IU a užívá se tedy jedna kapsle denně pro splnění denní potřebné dávky.

 

Funkce Venira Vitamin D

- Podporuje správnou funkci imunitního systému

- Správný vývoj zubů a kostí

- Zmírňuje průběh nemoci osteoporózy (řídnutí kostí)

- Podporuje správnou funkci mozku a kognitivních funkcí

- Správná funkce kardiovaskulárního systému a prevence vzniku srdečních onemocnění

 

H2

 

 

 

Zpět do obchodu