Vitamíny pro děti: Jak je vybrat?

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, a je jasné, že na vrcholu tohoto pomyslného listu přání všeho nejlepšího stojí zdraví. V kolektivu dětí se různá virová onemocnění šíří lavinovou rychlostí, a proto je v této oblasti důležitá prevence. Dnes vám poradíme, jak vybrat vitamíny pro děti, které podpoří jejich imunitu tak, aby si mohly užít dětství na maximum a nemuseli jeho značnou část trávit maroděním. 

 

Základní pravidla výběru vitamínů pro děti

Děti přijímají dostatečné množství živin z nutričně vyvážené a pestré stravy, ale za určitých okolností jim mohou některé vitaminy a stopové prvky chybět. 

Situace, při kterých se vaše dítě bez vitaminových doplňků neobejde:

  • Má alergii na potraviny konzumované v rámci zachování vyváženého jídelníčku.

  • Na základě doporučení od lékaře musí dodržovat striktní dietu. 

  • Má potravinovou intoleranci, kvůli které nejsou v jeho jídelníčku zastoupeny některé druhy doporučovaných potravin. 

  • Trpí chronickým onemocněním.

  • Je vybíravé, a tedy nechce jíst potraviny obsahující tělu prospěšné látky.

Vedle výše zmíněných bodů je důležité myslet i na skutečnost, že některé vitaminy lze těžko získat čistě jen z potravy. Příkladem je vitamin D. Má ho vaše dítě dost? Pokračujte ve čtení, abyste si to ověřili.

 

Vitamíny pro děti do 1 roku

Asi každý rodič si klade otázku, kdy začít s podporou zdraví svých dětí skrze doplňky stravy. V tomto případě záleží do značné míry na tom, jestli jsou děti kojené výhradně mateřským, nebo umělým mlékem. 

V případě, že vaše dítě dostává mateřské mléko, měli byste jim podávat denní dávku vitaminu D (asi 8,5 až 10 mcg) – a to i v případě, že jako matka sama užívá tento vitamín ve formě doplňků stravy. Toto tvrzení podporuje i UNICEF ve svém prohlášení Baby Friendly Initiative z ledna 2017. Naopak množství 500 ml kojenecké výživy denně již obsahuje potřebnou denní dávku vitaminu D.

 

Vitaminy pro děti od 1 roku

Jak děti stárnou, je čím dál tím větší výzvou zajistit, aby měly zdravou a vyváženou stravu. Proto se doporučuje dát jim vše, čeho nepřijímají dostatek v potravě, ve formě doplňků stravy. Ve věku od 6. měsíce do 5. roku dítěte byste se měli zaměřit zejména na doplnění vitaminů A, C a D, které najdete například v doplňku VENIRA multivitamin pro děti. Opomenout byste neměli ani dostatečný přísun stopových prvků jako je selen a zinek.

Přesto, že je cílem tohoto článku pomoci vám s orientací ve vitaminových doplňcích pro děti, mějte na paměti, že jejich smyslem je doplnit jídelníček, který je sám o sobě bohatý na ovoce a zeleninu, mléčné výrobky a bílkoviny přijímané z libovolného masa. Bohatým zdrojem vitaminu D, o kterém byla řeč již výše, je rybí tuk, vejce, játra a mléčné výrobky. 

 

Vitamíny pro děti na imunitu

Děti se dostávají do kontaktu s různými vlivy ihned po narození, a proto se jejich imunita začíná formovat již v takto útlém věku. V tomto ohledu je pro děti velkým mezníkem ukončení kojení, v důsledku kterého narůstá frekventovanost pokašlávání, rýmy a horeček. Dalším zlomovým okamžikem je nástup do školky, kde se děti setkávají s chorobami, které z domácího prostředí neznají, a tak vůči nim zatím nemají vytvořené protilátky. Dá se proto říci, že první roky života dítěte sehrávají klíčovou roli z pohledu vývoje imunitního systému.

Kromě vitaminů, které jsme zmiňovali výše, byste měli zaměřit svou pozornost na vitamíny skupiny B. Do té spadá B1, B2, B3, B6, B9 a B12, přičemž každý z nich plní specifickou funkci zaměřenou na podporu správného růstu a vývoje dítěte. My jsme všechny tyto tělu prospěšné látky zabalili do produktu VENIRA b-komplex pro děti. Jedná se o nabušenou multivitaminovou směs obohacenou o vitamin C, který představuje spolehlivou prevenci v boji proti infekcím.

Vitamín C sehrává klíčovou roli v našem doplňku stravy ve formě cucavých tablet VENIRA vitamin C pro děti s jahodovou příchutí. V jediné tabletě je obsaženo hned 250 mg vitaminu C, který přispívá k udržení normální funkce dětského imunitního a nervového systému. Důležitou roli sehrává i z pohledu ochrany buněk před oxidačním stresem a snížení míry únavy a stresu. Vitamin C je rozpustný ve vodě, a tak se jím nedá předávkovat. 

 

Ty nejlepší vitaminy pro děti najdete na našem e-shopu

Všechny naše doplňky stravy pro děti jsou přírodní a zdravotně nezávadné. Podávat je tedy můžete bez obav a s vědomím, že prospíváte zdraví svých potomků. Tedy za předpokladu, že dodržujete maximální doporučenou denní dávku, která je vždy uvedena u konkrétního doplňku stravy. Myslete na to, že přijímání nadbytku vitaminů je pro děti stejně škodlivé jako jejich nedostatek.

 

Nebojte, mysleli jsme i na to, jak mlsný jazýček děti mívají. Vyvinuli jsme nejlepší vitaminy pro děti nejen z pohledu složení, ale také chuti. Vybírat můžete hned z několika ovocných příchutí, které uspokojí chutě všech malých labužníků – přesvědčte se sami v naší rozmanité nabídce. Z toho důvodu radíme uchovávat doplňky stravy mimo dosah dětí. Kvůli jejich dobré chuti by si je mohly snadno splést s cukrovinkami a přejídat se jimi.

 

Blaho našich zákazníků je pro nás vždy na prvním místě, a proto jsme vývoji vitaminů pro děti věnovali spoustu času tak, abyste vy nemuseli a mohli ho investovat do vytváření krásných rodinných vzpomínek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení