8+1 tipů pro zdravé vlasy

Mít zdravé a krásné vlasy je pro mnoho z nás tak důležité, může být ale těžké vědět, co dělat aby vlasy zůstaly zdravé a krásné. Je tolik věcí, které jsou pro naše vlasy škodlivé od tepelných úprav, přes přílišné používání šamponu až po spaní na bavlněných polštářích.

V našem článku si přečtěte, jak si zdravé a krásné vlasy udržet a dozvíte se i jeden extra tip :)

1. Používání příliš mnoho šamponu. Víte, že vlasy by se neměly umývat častěji, než dvakrát týdně? Vlasy se stávají super křehkými, když je namočíte a použití velkého množství šamponu může vést k roztřepeným konečkům. Když vlasy umýváte, ujistěte se, že šampon je nejkoncentrovanější u kořínků, takže nezatěžujete konečky. 

2. Mytí vlasů ve vlažné nebo studené vodě. Čím teplejší je voda na mytí vlasů, tím více poškození si způsobíte. Horká voda způsobuje bobtnání kůže, takže jsou vaše vlasy náchylnější k roztřepení. Nastavte teplotu vody na nejchladnější, jakou zvládnete, minimálně na konec mytí vlasů. Promytí ve studené vodě kůži stáhne a nehrozí vám roztřepení.

3. Používejte ručník z mikrovlákna. Ručník z mikrovlákna je úžasná prevence roztřepených konečků. Třít vlasy obyčejným ručníkem může napáchat spoustu škody. Zabalením vlasů do ručníku z mikrovlákna, které absorbuje vlhkost, je nejzdravější cesta jak nechat vlasy usušit. 

4. Nefénujte konečky vlasů. Tepelná úprava vlasů způsobuje největší poškození. Pokud není jiná možnost, vysušte vlasy tak, abyste se vyhnuli konečkům. Fén mějte nastavený na nejnižší výkon a teplotu.

5. Vyhněte se používání žehliček a ostatních nástrojů na tepelnou úpravu. Vidíte zde ten vzorec? Teplo a vlasy prostě nejdou příliš dohromady. Používání kulmy nebo žehličky vede k roztřepeným konečkům. Pokud se užívání vyhnout nemůžete, používejte speciální péči pro vlasy před tepelnou úpravou, přístroj vždy rozehřejte pouze na minimum a takovémuto teplu nevystavujte konečky vlasů.

6. Biotin a kyselina listová. Biotin a kyselina listová jsou nejlepší vitamíny pro zdravé a krásné vlasy. Prokazatelně podporují zdraví, sílu a odolnost vlasů. Kyselina listová podporuje tvorbu červených krvinek, což podporuje růst vlasů; biotin vlasy posiluje díky metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin.

7. Omezte chemické přípravky na vlasy. Od barvení po fixaci - každý přípravek, který používá chemikálie bude pro vaše vlasy škodlivý. Příliš mnoho chemie na vlasech vede k roztřepeným konečkům a nezdravým vlasům, omezte takovéto produkty na minimum nebo používejte přírodnější varianty. 

8. Hedvábný polštář. Vyměnit hedvábné povlečení na polštář za klasické, je jedno z nejlepších řešení, jak své vlasy chránit. Zatímco bavlna způsobuje tření mezi vlasy a polštářem, což způsobuje lámání, hedvábí umožňuje vlasům snadnou klouzat, což zabraňuje poškození a lámání.

 

EXTRA tip pro zdravé a krásné vlasy

Venira kapsle obsahují 18 účinných látek v jedné kapsli (mezi nimi i zmiňovaný biotin a kyselinu listovou) a určitě jsou správnou cestou za vysněnými vlasy. Působí nejen na vlasy, ale také na nehty a pleť. Pokud se rozhodnete dodržovat těchto 8 tipů pro zdravé a krásné vlasy, nezapomeňte k nim přidat pomocníka v podobě Venira kapslí.

 

Zpět do obchodu