Jak chránit pleť před sluncem?

1. Vyvarujte se pobytu na slunci mezi 11 a 15 hodinou - vysoké teploty a sluneční svit jsou pro pleť velmi náročným obdobím. Po dlouhodobém pobytu na slunci jsou na ní vidět známky únavy a mohou se objevit i nové vrásky. Mezi 11 a 15 hodinou je pak záření nejintenzivnější, proto i lidé z jižních krajů v tento čas drží tzv. siestu a nevystavují se slunečnímu záření.

2. Opalovací přípravek nanášejte rovnoměrně a v dostatečné vrstvě - stejně tak jak si chráníte kůži na těle, byste měli chránit i tu na obličeji. Mnoho žen se vymlouvá na mastnotu krémů a projevy akné po jejich použití. Důvodem je, že používají obyčejné opalovací krémy na tělo, a ne specializované přímo na pleť v oblasti obličeje. Ochrana je opravdu důležitá je zde mnoho rizikových faktorů jako například pigmentové skvrny. Malé, a ne zrovna lichotivé skvrny hnědé nebo béžové barvy můžou vzniknout už po několika hodinách opalování. Ty z nás, kteří bojují s akné by se měli chránit dvakrát tolik. Jak je známo slunce vytahuje pupínky jako houby po dešti.

3. Chraňte pokožku i tehdy, pokud jste ve stínu - voda i písek odrážejí sluneční záření a proto vás spálení může dostihnout i ve stínu.

4. Hydratujte pleť kvalitním přírodním olejem - v létě je pleť zatížená sluníčkem často suchá, napnutá a můžou se častěji tvořit pupínky. Použití pleťového oleje jí letní měsíce zpříjemní. Zkuste arganový olej Venira, který je úžasný nejen v letních měsících. Pleť regeneruje, zvlhčuje a dodává jí elasticitu. Navíc obsahuje i vitamín E, který chrání buňky před UV zářením.

5. Pijte dostatečné množství vody - pitný režim byste měli dodržovat nejen kvůli hydrataci a zavodnění organismu, ale i pro výživu pleti. Lékaři doporučují vypít 1,5 až 2 litry vody. Při pravidelném doplňování tekutin bude vaše pleť vypnutá a svěží i bez hydratačních přípravků.

 

z22