Jak chránit pleť před sluncem?

1. Vyvarujte se pobytu na slunci mezi 11 a 15 hodinou - vysoké teploty a sluneční svit jsou pro pleť velmi náročným obdobím. Po dlouhodobém pobytu na slunci jsou na ní vidět známky únavy a mohou se objevit i nové vrásky. Mezi 11 a 15 hodinou je pak záření nejintenzivnější, proto i lidé z jižních krajů v tento čas drží tzv. siestu a nevystavují se slunečnímu záření.

2. Opalovací přípravek nanášejte rovnoměrně a v dostatečné vrstvě - stejně tak jak si chráníte kůži na těle, byste měli chránit i tu na obličeji. Mnoho žen se vymlouvá na mastnotu krémů a projevy akné po jejich použití. Důvodem je, že používají obyčejné opalovací krémy na tělo, a ne specializované přímo na pleť v oblasti obličeje. Ochrana je opravdu důležitá je zde mnoho rizikových faktorů jako například pigmentové skvrny. Malé, a ne zrovna lichotivé skvrny hnědé nebo béžové barvy můžou vzniknout už po několika hodinách opalování. Ty z nás, kteří bojují s akné by se měli chránit dvakrát tolik. Jak je známo slunce vytahuje pupínky jako houby po dešti.

3. Chraňte pokožku i tehdy, pokud jste ve stínu - voda i písek odrážejí sluneční záření a proto vás spálení může dostihnout i ve stínu.

4. Hydratujte pleť kvalitním přírodním olejem - v létě je pleť zatížená sluníčkem často suchá, napnutá a můžou se častěji tvořit pupínky. Použití pleťového oleje jí letní měsíce zpříjemní. Zkuste arganový olej Venira, který je úžasný nejen v letních měsících. Pleť regeneruje, zvlhčuje a dodává jí elasticitu. Navíc obsahuje i vitamín E, který chrání buňky před UV zářením.

5. Pijte dostatečné množství vody - pitný režim byste měli dodržovat nejen kvůli hydrataci a zavodnění organismu, ale i pro výživu pleti. Lékaři doporučují vypít 1,5 až 2 litry vody. Při pravidelném doplňování tekutin bude vaše pleť vypnutá a svěží i bez hydratačních přípravků.

 

z22

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení