Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu a zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku.

Jód – důležitý minerál pro zdraví vlasů

Cítíte se často unavení a spaví? Míváte studené prsty na rukou i nohou? Jsou vaše reakce mnohdy zpomalené nebo máte dokonce pocit, že dochází ke snížení duševních schopností? Zdá se vám, že vaše vlasy rostou pomaleji nebo se jejich růst snad docela zastavil? Pak vězte, že vašemu tělu zcela určitě chybí jód.

 

Jód (Iodum) je významný biogenní prvek, který představuje nezbytnou součást naší stravy. V překladu jeho název znamená fialový, neboť jako prvek tvoří fialové krystalky. Tento vzácný minerál, který se v přírodě vyskytuje pouze ve sloučeninách, má velmi pozitivní zdravotní účinky na stav naši kůže, vlasů, nehtů a zubů. Z velké části (přibližně ze dvou třetin) se nachází ve štítné žláze, jako součást jejich hormonů, které ovládají děje látkové přeměny. Jeho účinky působí na celý náš organismus. Mezi nejefektivnější vlastnosti jódu patří schopnost zabraňovat ukládání cholesterolu v krvi, spalování přebytečného tuku, urychlení procesu metabolismu, čímž řídí tempo získávání energie z potravy. Je rovněž nezbytný pro správný vývoj plodu a jeho intelektu, proto by na něj neměly zapomínat ani nastávající maminky v době těhotenství i jeho plánování. Studie dokonce prokázaly zlepšení duševních schopností u dětí, kterým byly podávány jódové preparáty. Jeho dopad na nervovou soustavu, na kvalitu pokožky, vlasů či nehtů jsou vskutku blahodárné. Účinky jódu jsou tedy velmi široké a jeho dostatek by měl být nezbytnou součástí naší snahy o vytváření rovnováhy vnitřního prostředí.

 

Zajímá vás, jak jej tedy můžeme získat? Můžeme jej do těla dostat pomocí doplňků stravy, jež se prodávají v lékárnách v podobě kapslí či tabletek. Ve stravě jej nalezneme především v rybách, mořských řasách a mořských plodech. Vyskytuje se také v kuchyňské soli. Málokdo také ví, že se jód vstřebává i kůží, takže takový pobyt u moře vás může také obohatit o tento vzácný prvek.

 

Z66

 

 

Zpět do obchodu