Jak urychlit růst vlasů?

Rovné. Vlnité. Kudrnaté. Ať jsou jakékoliv, vlasy jsou zkrátka a dobře korunou krásy. Co když ale ta vaše pomyslná koruna není tak honosná, jak byste si představovali? Rozhodně se s tím nemusíte smířit. Přinášíme vám konkrétní tipy, jak urychlit růst svých vlasů.

 

Jak rychle rostou vlasy aneb kdo si počká, ten se dočká

Ovšem každý z nás bude čekat jinak dlouhou dobu. Dle výzkumu The Trichological Society povyroste každý vlas o 0,5–1,7 cm měsíčně. Ročně pak hovoříme až o 15 cm. Ovšem v praxi je třeba vzít v úvahu i faktory, které celkovou délku ovlivňují. Mezi ty patří genetická výbava, věk, momentální zdravotní stav, psychické rozpoložení a v neposlední řadě hormonální změny

Máte pocit, že zrovna vaše vlasy rostou doslova šnečím tempem? Nezoufejte! Existuje celá řada způsobů, jak podpořit sílu vlasů a tím pozitivně působit na jejich délku. Samozřejmě nemluvíme o změně, která by nastala přes noc. Řeč je o dlouhodobém procesu, který bude vyžadovat vaši trpělivost a vytrvalost. Pojďme si rovnou představit první krok, který vás dovede k vytoužené hřívě.

 

Šampon na růst vlasů a další kosmetické nezbytnosti

Péče o vlasy začíná výběrem vhodné kosmetiky a její správnou aplikací. Obecně platí, že se nikdo z nás neobejde bez šamponu a kondicionéru. Důvod je prostý – šampon nás zbaví pevných nečistot z vlasů a vlasové pokožky, vlas otevře a připraví na absorpci živin z kondicionéru. Ten vlas vyživí, hydratuje a následně uzavře. 

Až budete vybírat šampon, mějte na paměti typ svých vlasů. Při aplikaci zase myslete na blaho své vlasové pokožky. Jak postupovat? Šampon vmasírujte do vlasové pokožky jemnými krouživými pohyby bříšky prstů a pokračujte do délek – na konečky vlasů produkt neaplikujte, abyste je zbytečně nevysušovali. Při smývání ho tam i tak dost steče.

Pokud toužíte po pevných a hustých vlasech, sáhněte po VENIRA šamponu pro podporu růstu vlasů s kokosovou vůní. Je složen z přírodních látek, které šetrně čistí pokožku hlavy a zároveň stimulují vlasové cibulky, čímž podporují růst vlasů. Aby byla vaše vlasová očista skutečně efektivní, vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu a až poté aplikujte kondicionér určený na váš typ vlasů.

Tip: Jak si vlasy umývat, abyste jim neuškodili a dopřáli jim péči, jakou si skutečně zaslouží, jsme pro vás popsali v článku, co dělat pro krásné a zdravé vlasy

 

Jak urychlit růst vlasů pomocí masáže

Spojte příjemné s užitečným. S pomocí masáže vlasové pokožky zlepšíte krevní oběh, podpoříte výživu vlasových folikul, odstraníte napětí a uvolníte stres. Ne náhodou se tedy říká, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte se v první řadě zaměřit na pokožku hlavy. 

Masáž si můžete dopřát kdykoliv během dne, spojit ji s aplikací šamponu nebo vlasového oleje, který pokožku hlavy krásně provoní a stimuluje. Masáž opakujte ideálně každý den po dobu 1–3 minut.

Tip: Chystáte se na letní dovolenou? V článku vám poradíme, jak zajistit, aby vaše vlasy na slunci netrpěly.

 

Jak podpořit růst vlasů skrze úpravu jídelníčku

Pokud to s podporou růstu svých vlasů myslíte opravdu vážně, jen pouhá reforma vlasové kosmetiky stačit nebude. Z koupelny se proto přesuňte do kuchyně (případně do spíže), a zamyslete se nad skladbou svého jídelníčku. Je to melodie, která dobře zní?

Péče o vlasy začíná uvnitř, a proto vám radíme, abyste se ke svým vytouženým vlasům tzv. projedli. Na této cestě vám pomůže jídelníček bohatý na

- ovoce: jablka, ananas, meruňky, citrusy, hroznové víno (tip: Vymačkejte si čerstvou šťávu z ovoce.)  

- zeleninu: brokolici, dýně, špenát, rajčata, rukolu, mrkev

- olivový olej

- ryby: lososa, tuňáka, makrelu, sardinky

- ořechy a semínka: mandle, slunečnicová semínka, vlašské ořechy

- vejce

- luštěniny: čočku, hrách, fazole

 

Naopak si dejte pozor na přílišnou konzumaci smažených potravin a těch s obsahem bílého cukru.

 

Vitamíny na růst vlasů, které musíte vyzkoušet

Vyvážený jídelníček jde ruku v ruce s dlouhodobým užíváním doplňků stravy určených na podporu růstu vlasů. Tímto způsobem můžete doplnit vitamíny, kterých kvůli omezení v jídelníčku nepřijímáte dostatek. Vlasům dělají dobře vitaminy skupiny B (biotin, B1, B2, B5 a B6), vitamin A a C, zinek, železo, křemík a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

Doslova vitamínovou bombu představují VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť s neuvěřitelnými 19 účinnými látkami v každé kapsli. Tím se na trhu řadí k nejsilnějším produktům svého druhu. Díky jejich komplexnímu a dokonale vyváženému složení řeší celou řadu nepříznivých situací počínaje drobnými kožními problémy, přes lámající se nehty až po pomalý růst vlasů a jejich nízkou kvalitu. 

Pokud chcete svému zdraví opravdu dopřát, pak neváhejte vyzkoušet VENIRA PREMIUM kapsle pro vlasy, nehty a pleť obohacené o látku budoucnosti Astaxanthin – jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů.

 

Závěrem? Je zřejmé, že celá řada faktorů ovlivňujících rychlost růstu vlasů je mimo vaši každodenní kontrolu – ne však všechny. Věříme, že díky své trpělivosti a následování našich tipů budete již brzy vlastnit obdivuhodné háro, za kterým se bude každý otáčet, tak vytrvejte! Do té doby se inspirujte našimi tipy na trendy účesy z krátkých vlasů.

 

Zpět do obchodu