Vápník pro zdravý růst vašich vlasů

Určitě nikdo z nás vědomě neubližuje svým vlasům a nepodniká záměrně kroky k jejich záhubě. Přesto se může velice snadno stát, že si nechtíc osvojíme návyky, které naší hřívě zrovna nesvědčí, a aniž bychom o to usilovali, škodíme jí „péčí“, o kterou ani za mák nestojí. Mezi tyto poškozující procedury můžeme zařadit například velmi časté spaní s mokrou hlavou, vehementní sušení vlasů ručníkem, opakované nošení vysokých drdolů či technické procesy jako je žehlení – bez přípravků, které by naše vlasy alespoň trochu ochránily.

Našli jste se v některém z jmenovaných nešvarů? Pokud ano, nepanikařte. Nemusíte ihned běžet vykoupit drogerii s vlasovými přípravky. Pro začátek bude bohatě stačit, když se začnete řídit jistými osvědčenými tipy.

 

Které to tedy jsou? Používejte šampon podle typu vašich vlasů – suché, mastné, barvené apod. a dbejte na to, abyste je důkladně opláchli. Poté naneste kondicionér, který je nejlepší smýt vlažnou vodou, aby se vlas lépe uzavřel. Hlavu si rozhodně nemyjte každý den a nefénujte ji ihned, vyčkejte, až vlasy samy trošičku uschnou. Pokud se neobejdete bez žehlení, kulmování a podobných procedur, použijte vždy vhodný přípravek, který vaše vlasy ochrání před vysušením. Alespoň jednou za čas aplikujte vlasovou masku, můžete vyzkoušet i nějakou přírodní, například olivový olej. Nechejte si vlasy pravidelně stříhat, zabráníte tak třepícím se konečkům.  A v neposlední řadě myslete především na správnou životosprávu a dodávejte tělu potřebné vitamíny.

 

Z87

 

 

Základním prvkem pro zdravý růst vlasů je vápník neboli kalcium. Tento minerální prvek se v našem těle vyskytuje z 99 % především v kostech a zubech, zbývající 1 % koluje v naší krvi. Stěžejním výživovým zdrojem vápníku je mléko (i mateřské) a mléčné výrobky. Dále jej nalezneme v brokolici, tvrdé pitné vodě, v oříšcích, sójových bobech, sezamových semíncích, meruňkách, fících, švestkách nebo třeba v máku. Zakoupit jej můžeme i ve formě potravinových doplňků.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení