Snížená chuť na sex – 10 tipů na zvýšení ženského libida

Ač jsou možná mnozí přesvědčení o opaku, chuť na sex není samozřejmostí. Existuje celá řada důvodů, proč dochází k poklesu ženského libida a v konečném důsledku i situacím, kdy se ženy sexu zcela vyhýbají. Dnes vám proto přinášíme 10 tipů, jak svou sexuální touhu zvýšit, a tím zlepšit svůj sexuální a partnerský život.

 

10 zabijáků libida

K nejčastějším důvodům poklesu libida patří: 

1. chronický stres

2. hormonální nerovnováha

3. psychická nepohoda

4. neblahý zdravotní stav

5. striktní diety

6. nadváha a obezita

7. kouření a častá konzumace alkoholu

8. nedostatek nebo nadbytek fyzické aktivity

9. vedlejší účinky některých léků (např. antidepresiv a sedativ)

10. vyšší věk

 

10 osvědčených tipů na zvýšení ženské sexuální touhy

1. Zdravý životní styl

Jezte zdravě, pijte dostatek čisté vody, dopřejte si kvalitní spánek, zvykněte si na pravidelný pohyb a snažte se omezit alkohol společně s kouřením. Zdravý životní styl je zkrátka alfou a omegou správného fungování organismu.

 

2. Zvládání stresu

S čistou hlavou se spíše naladíte na noc plnou vášní, a proto zapracujte na eliminaci krátkodobého stresu, který může vyústit v ten dlouhodobý, tedy chronický. 

To, že jste ve stresu, zaručeně poznáte, protože tělo vám to dá vědět různými způsoby. Právě o zvládání stresu a jeho fyzických příznaků jsme se rozepsali v samostatném článku na blogu. 

Je stres tím, co vás sužuje a omezuje vaši sexuální touhu? Vyzkoušejte VENIRA stop stress – přírodní doplněk stravy napomáhající ke zklidnění, relaxaci a odolnosti vůči stresu.

 

3. Spánková hygiena

Dostatečně dlouhý a kvalitní spánek vám dodá energii na celý den (a také noc plnou vášní). Dodržujte proto principy spánkové hygieny zahrnující vytvoření večerní rutiny a klidného prostředí pro usínání a samotný spánek. 

 

4. Zdravá hmotnost

Je pochopitelné, že obezita zabíjí libido – jednak kvůli nízké fyzické energii jako i špatnému pocitu ze sebe sama. Stejné je to ovšem i v opačném případě, kdy se trápíte drastickými dietami, a tudíž nemáte energie nazbyt.  

Řešením je zdravý životní styl, díky kterému se dostanete zpět na svou zdravou váhu, se kterou se navrátí i sexuální smýšlení. 

Na cestě za zdravou hmotností vám pomůže doplněk stravy VENIRA hunger blocker, se kterým se konečně vymaníte z kolotoče přejídání a VENIRA spalovač tuků, který v kombinaci s fyzickou zátěží urychluje hubnutí.

 

5. Přírodní doplňky stravy

Zasloužil by si váš sexuální život trochu okořenit? Pomůže vám nejen náprava životního stylu, ale také přírodní síla. Maca peruánská, kotvičník zemní, damiána, ženšen pravý, zinek, arginin a citrulin. Tyhle všechny účinné látky najdete v každé kapsli VENIRA sex boosteru, který:

- pomáhá zachovat kvalitní sexuální život

- přispívá ke zvýšení vytrvalosti a libida

- podporuje tvorbu estrogenu

- podílí se na udržení normální plodnosti a reprodukce

- pomáhá regulovat hormonální aktivitu

- má pozitivní vliv na prokrvení těla

Sex booster je přírodní doplněk stravy s afrodiziakálními účinky speciálně vyvinutý pro potřeby dospělých žen, které chtějí pocítit skutečnou sexuální touhu a udržet si ji.

6. Hormonální rovnováha

Ženské libido je z velké části ovlivněno hormonální rovnováhou. Určité změny můžete zaznamenat jak v průběhu celého menstruačního cyklu, tak v období menopauzy (v tomto případě se může vaše libido jak zvýšit, tak i snížit). 

S vyrovnáním hladiny hormonů vám pomůže pravidelná konzumace doplňku stravy VENIRA hormonální rovnováha, který zároveň přispívá k udržení normálního menstruačního cyklu.

 

7. Hormonální antikoncepce

Začaly jste užívat hormonální antikoncepci, abyste si mohly užívat sex bez zábran a teď se nemůžete přestat divit, že jste úplně přišly o chuť na sex? Právě oslabené libido a celkové tlumení prožívání rozkoše je častým vedlejším účinkem hormonální antikoncepce. Pokud HA užíváte dlouhodobě, pro vaše tělo je to podobné, jako kdybyste si procházely těhotenstvím, a tak vám dává signály, že sex nepotřebujete. 

V takovém případě doporučujeme vysazení nevyhovující HA, nebo užívání nehormonální antikoncepce. Pokud si nejste jisté tím, jaké řešení je pro vás nejvhodnější, doporučujeme konzultaci s gynekologem.

 

8. Komunikace

Komunikace je klíč k vyřešení mnohých problémů, takže pokud cítíte, že za ztrátou sexuální touhy stojí z velké části odcizení s partnerem, neváhejte s ním o tom mluvit. 

Je běžné, že ve fázi zamilovanosti je libido vysoké, ale přímo úměrně délce vztahu klesá (samozřejmě to tak nemusí být vždy). Naplánujte si proto čas mimo postel a hledejte nové společné zájmy, které vám pomohou opět probudit sexuální touhu.

 

9. Kreativita

Smutnou pravdou je, že stereotyp oslabuje libido, a proto se snažte být vynalézavé. Opepřete svůj sexuální život o nové praktiky, které opět nakopnou erotické jiskření. 

 

10. Sexuální poradenství

V případě, že žádný z výše zmíněných tipů nepomůže, neváhejte navštívit sexuologa – a to zejména v případě náhlého poklesu libida bez zjevné příčiny, dlouhodobých potíží způsobených sexuálními dysfunkcemi, nízkou sebedůvěrou nebo traumaty.

 

Zpět do obchodu