Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu. Zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku. Pozor - platí jen dnes a zítra.

S dostatkem železa už vám vlasy vypadávat nebudou

Co je první věcí, kterou si všimnete na každé ženě, muži, zkrátka na jakémkoli člověku? Možná to budou oči, možná postava, ale zcela určitě to jsou vlasy. A to zvlášť v případě, kdy jsou plné vitality a zdraví, ale také v situaci, kdy je tomu přesně opačně.

Vlas je metabolicky činná tkáň, která je závislá na dostatečném přísunu mnoha živin. Každý nedostatek se na našich vlasech dříve či později projeví. Nejdříve náš organismus zásobuje samozřejmě životně důležité orgány, až pak přijdou na řadu méně podstatné části těla. Pokud nám tedy některá živina pro správný růst vlasů chybí, může se to projevit i dalšími přidruženými potížemi. Pakliže se cítíte unavení, jste pobledlí či každou chvíli nemocní nebo trpíte bolestmi hlavy, jste podráždění a ještě máte pocit, že vám vypadávají vlasy více, než je zdrávo, měli byste navštívit lékaře a požádat jej o odběr krve. S největší pravděpodobností vám totiž chybí železo.

 

Z86

 

 

Železo je pro fungování našeho organismu nezbytné a řada tělesných funkcí by bez něj nepracovala správně. Je obsaženo v červeném barvivu – hemoglobinu, které je součástí červených krvinek, jež zajišťují transport kyslíku z plic do celého těla. Zjednodušeně můžeme říci, že je zodpovědné za správné zásobení těla energií. Bez něj bychom se ani nenadechli. Je také stěžejním prvkem pro zdravé vlasy, neboť přenáší kyslík také k vlasovým folikulům, které díky tomu mohou správně fungovat. Proto bývá obsaženo ve všech kvalitních přípravcích proti padajícím vlasům.

 

Nedostatek železa je častější u žen v produktivním věku, cca od 15 do 50 let, které pravidelně ztrácejí krev během menstruace. Velký vliv na ztrátu železa má i těhotenství a kojení, ohroženi jsou ale také lidé, kteří se nesprávně stravují. Jeho nedostatek bychom rozhodně neměli podceňovat, neboť může vést až k anémii, která představuje celkem závažný zdravotní problém, jež může vést i k ohrožení života. Nejvíce jej najdeme v červeném mase, játrech, listové zelenině, sušeném ovoci, ale také v potravinových doplňcích a kosmetických přípravcích.

Zpět do obchodu