Jste těhotná? A víte, co svému tělu dopřát?

4 minuty čtení

Ať už očekáváte příchod svého prvního potomka nebo jste již zkušená maminka v očekávání, je třeba dbát na přísun dostatečného množství vitamínů, které podpoří správný vývoj vašeho děťátka.

Prošla jste - nebo stále procházíte - v prvním trimestru nevolností a nechutenstvím a v dalších měsících naopak bojujete s neustálým hladem a chutí na specifické potraviny, popřípadě na jejich nezvyklé kombinace? Víte jak si sestavit jídelníček tak, abyste získala co nejvíce důležitých živin a vitamínů? Podívejme se spolu na pár tipů vhodných pro těhotné.

 

AA_1

 

 

CO JÍST V TĚHOTENSTVÍ?

Mléčné produkty

Dopřávejte si sýry, mléko a jogurty, které jsou cenným zdrojem např. vápníku, zinku, fosforu, jódu, draslíku a obsahují vitamíny A, B2 či B12. Vápník, který je v mléčných výrobcích obsažen, je významný pro vývoj kosterní soustavy vašeho miminka, jód je pro změnu zodpovědný za jeho mentální a růstový vývoj.

 

Potraviny s obsahem kyseliny listové

Kyselina listová, kterou lze také nalézt pod označením vitamín B9 hraje důležitou roli pro správný vývoj plodu, těhotné ženy by ji tak měly přijímat ve zvýšených dávkách. Tento vitamín se v zažívacím ústrojí rozkládá na folát, který se podílí na schopnosti přenosu informace z DNA do DNA, tedy na dědičnosti. Kyselinu listovou najdete ve špenátu, brokolici, červené řepě, ořeších nebo klíčcích.

 

Strava bohatá na železo

Kvůli menstruaci ženy každý měsíc přichází o železo, potřebují jej tedy obecně v potravě přijímat více, než muži. Nutnost doplnit železo se u ženy ještě zvýší ve chvíli, kdy je těhotná. Tento prvek nacházející se převážně v hemoglobinu je zodpovědný za transport kyslíku z plic do tělesných tkání, zajišťuje důkladné prokrvení rostoucí dělohy těhotné ženy a je potřebný pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Železo najdete v červeném mase, játrech, luštěninách či rybách.

 

1

 

 

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité pro vývoj mozku a očí miminka, prodlužují dobu těhotenství a také snižují riziko vzniku poporodních depresí. Tyto mastné kyseliny jsou obsaženy v rybách, rybím tuku, ořeších a vejcích.

 

Hořčík

Během těhotenství je důležité neopomenout také hořčík. Tento prvek zamezuje vzniku křečí, které se během gravidity mohou objevit, udržuje kosti a zuby zdravé, podporuje imunitní systém, slouží jako prevence proti předčasným děložním stahům i předčasnému porodu, podporuje funkci placenty a snižuje nebezpečí nízké porodní váhy miminka. Magnesium obsahují potraviny jako ořechy, banány, luštěniny, špenát či tuňák.

 

 

VENIRA VITAMÍNY PRO TĚHOTNÉ ŽENY, 1-3 TRIMESTR VE FORMĚ KOSTIČEK

Vyváženou stravou lze potřebné minerály a vitamíny jednoduše doplnit, v těhotenství je však nutné příjem živin zvýšit a proto jsme pro vás vyvinuli jedinečné Venira vitamíny pro těhotné ženy, 1-3 trimestr ve formě kostiček. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje 15 pečlivě vybraných účinných látek, které zajišťují potřebné minerály a živiny.

 

2

 

 

Proč stojí za vyzkoušení?

-zajišťuje potřebné minerály a živiny

-přispívá k udržení normálního stavu vlasů

-podílí se na snížení míry únavy a vyčerpání

-podporuje správné fungování organismu a nervové soustavy

-přispívá k udržení normální funkce imunitního systému

-přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi

-přispívá k normální psychické činnosti

-přispívá k udržení normálního stavu kostí

 

Venira vitamíny pro těhotné ženy, 1-3 trimestr obsahují kyselinu listovou, která, jak již bylo výše zmíněno, hraje důležitou roli při vývoji plodu. Tento vitamín je v našem doplňku stravy obsažen v množství 400 mikrogramů v jedné kostičce, což odpovídá 200 % referenční hodnoty příjmu. Jen pro zajímavost - červená řepa obsahuje asi 93 mikrogramů kyseliny listové na 100 g, abyste dosáhla příjmu 400 mikrogramů, musela byste tak sníst přibližně 430 g červené řepy. Další složkou tohoto produktu je komplex vitamínů skupiny B. Jedná se o vitamín B1, B2, B3, B5, B6 a B12, které jsou důležité pro normální činnost nervové soustavy a srdce, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a pomáhají snižovat míru únavy a pocit vyčerpání. Zinek podporuje normální funkci imunitního systému, napomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi, napomáhá hojení ran a je důležitý pro tělesný i duševní vývoj dětí. Železo zajišťuje prokrvení dělohy a je důležité pro vývoj vnitřních orgánů plodu. Nezapomněli jsme ani na jód, který je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou, a který podporuje tělesný a duševní vývoj plodu i dětí. Tento přírodní doplněk stravy navíc obsahuje ještě další vitamíny a minerály, které podpoří vaše zdraví během těhotenství.

 

2_1

 

 

Zpět do obchodu