Zdravé vlasy s vitamínem C

Často se stává, že vlivem špatné nebo nedostatečné péče ztrácí naše vlasy nejen lesk, ale také dostatečný objem. Navíc s blížícím se létem a čím dál ostřejšími slunečními paprsky, mohou také více vypadávat, chřadnout, být vysušené a zkrátka bez života. Dopřejme jim proto látky, které právě v tomto období potřebují.

 

Pokud jde o krásnou, zdravím překypující hřívu, všichni odborníci na celém světě se shodnou, že na prvním místě stojí především dobře vyvážená strava. Ta by krom železa, bílkovin a zinku měla obsahovat také potřebné vitamíny. Zrovna ony totiž hrají klíčovou roli při růstu vlasů a jejich pravidelný příjem je pro zachování a krásu zkrátka nezbytný. Navrch také pomáhají s problémy pokožky hlavy a jsou velmi účinné i v boji proti lupům. Naopak, nedostatek vitamínů může způsobit zpomalení růstu, až pozvolné vypadávání, kdy vlasy postupným strádáním křehnou a jejich objem se ztenčuje.

 

z61

 

 

Velmi důležitým antioxidantem, který výrazně napomáhá zdraví vlasů udržovat, je vitamin C neboli kyselina askorbová. Je základní živinou pro člověka nejen v oblasti péče o vlasy. Jeho neocenitelnou předností je především schopnost stimulovat růst nových pramenů, posilovat a zabraňovat poškození, třepení a vypadávání. Stejně tak dobře dokáže pomoci předejít předčasně šedivějícím, suchým či lámavým vlasům. Je rozpustný ve vodě, což znamená, že si jej tělo neukládá a nemůže se v něm tedy nežádoucím způsobem usazovat.

 

Mezi přírodní zdroje vitamínu C řadíme například pomeranč, citron, limetku, jahody, meloun, kiwi, ananas, černý rybíz, rajčata, okurky, květák, papriku a další. Pokud jej však ze zdravotních či jiných důvodů nemůžete zařadit v dostatečném množství do svého jídelníčku, nezoufejte. Je možné jej užívat také ve formě doplňku, který zajistí vše, co je potřeba.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení