Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu a zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku.

Zamezte ztrátě vašich vlasů – vitamin B6 vám s tím pomůže

Už jako malé děti jsme často slýchávali, že pokud nedostaneme do těla vitamíny, nemůžeme očekávat, že budeme v dobré fyzické kondici. Něco na tom bude. Nejčastěji nám říkali, že si jimi dopomůžeme k lepšímu zraku, silnějším kostem, pevnějším nehtům, ale málokdo předpokládal, že by vitamíny mohly mít vliv i na naše vlasy. Přitom tomu tak skutečně je. S přibývajícím věkem, narůstajícím stresem a prostředím, ve kterém se pohybujeme, se může stát, že nám začnou naše vlasy vypadávat, ztrácejí svůj lesk i hustotu a my začínáme být zoufalí a hledáme pomoc. A právě to je ta chvíle, kdy se dovídáme, že není třeba panikařit, neboť řešení je na dosah a nemusí být ani nikterak nákladné, jak bychom se mohli zprvu obávat.

 

Z velké řady mnoha druhů vitamínů nám může k vysněné hřívě silných a přitažlivých pramenů domoci vitamín B6, který je jedním z osmi vitamínů  skupiny B-komplex. Častou chybou bývá, že jsou všechny tyto vitamíny B označovány jako jeden. Ve skutečnosti však plní B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12 naprosto rozdílné funkce a jejich přínos pro naše zdraví je odlišný. V případě péče o vlasy je jednoznačnou volbou pyridoxin neboli vitamin B6, který je výbornou prevencí proti vypadávání. Navíc je pomocníkem při tvorbě melaninu, který zodpovídá za barvu našich vlasů. Dalším přínosem je výživa vlasové pokožky, díky čemuž je podporován zdravý růst. V případě nedostatečného příjmu vitaminu B6 do našeho těla, může dojít ke stavu kůže zvaném dermatitida, který je příčinou řídnutí, suché kůže, přemíry lupů, předčasného šedivění u lidí kolem třiceti let či nadměrné ztráty vlasů.

 

Z68

 

 

Vitamin B6 je poměrně dobře dostupný v potravinách jako je droždí, játra, fazole, ořechy, zelenina, vnitřnosti, celozrnné obiloviny nebo žloutky. K mání jsou také výživové či multivitaminové doplňky.

Zpět do obchodu