Vypadávání vlasů u mužů: Jak s tím zatočit?

Hodně našich článků je zaměřeno na ženy a na jejich problémy s vlasy, ať už je to vypadávání nebo špatná kvalita vlasů. Co ale naše drahé polovičky? Jak jsou na tom muži s růstem vlasů a co způsobuje jejich postupnou ztrátu? Dá se tomu nějak zabránit? Pánové, tenhle článek jsme sepsali pro vás.

Co způsobuje padání vlasů?

Mnoho můžu s přibývajícím věkem trápí větší a větší vypadávání vlasů. To může být způsobeno různými důvody.

Nejčastějším z nich bývá androgenetická alopecie, což je reakce vlasů na hormon testosteron. Bohužel se s ní nedá víceméně nic dělat, dědí se totiž z generace na generaci. Záleží na hladině testosteronu, která přímo ovlivňuje vlasové kořínky a dochází k vypadávání vlasů. Hlavní je tento problém včas podchytit. Nejkritičtějším období přichází mezi 20. až 30. rokem. V této době mají totiž muži nejvyšší hladinu testosteronu. Pokud jste zaznamenali větší vypadávání vlasů a myslíte si, že by za tím mohl stát tento problém, vyhledejte lékaře. Se správnou péčí by se mohlo vypadávání vlasů do pár měsíců zastavit.

 

CH

 

 

Další faktory, které ovlivňují vypadávání vlasů:

Stres - Dalším důvodem způsobující vypadávání vlasů může být přemíra stresu. Díky němu se totiž nedostatečně prokrvuje vlasová pokožka a nepřináší se do ni dostatečné množství živin. Všeobecně platí, že stres není prospěšný pro tělo ani fyzicky a už vlbec ne psychicky. Obojí pak má vliv na kvalitu vlasů.

Nedostatek vitamínů pro vlasy a nekvalitní strava - Růst vlasů se primárně odvíjí od naší kvalitní (nebo nekvalitní) stravy. Základními vitamíny vyživující vlasy jsou Vitamin C, Vitaminy skupiny B, Zinek, Biotin nebo Vitamin A.

Špatná nebo nedostatečná péče o vlasy a pokožku hlavy - U mužů se často vyskytuje problém s lupy ve vlasech a s vysušenou pokožkou hlavy. Ujistěte se, že dostatečně pečujete o pokožku hlavy, promasírováváte ji, případně nanašíte i vlasové séra nebo oleje, které hydratují pokožku. Snížíte tak riziko tvorby lupů. 

 

I2

 

 

Co dělat pro růst vlasů?

Upravte jídelníček 

Růst vlasů podporují potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny - především ryby (losos, tuňák, makrela, pstruh). Svůj jídelníček bychom měli také obohatit o mléčné výrobky, luštěniny a drůbeží maso.

 

Pečlivě se starejte o vlasy a pokožku hlavy 

Po umytí vlasy vysoušejte opatrně, nedřete je ručníkem a nerozčesávejte, pokud jsou vlasy mokré. Mohlo by je to poškodit. Snažte se snížit nošení pokrývek hlavy  a pravidelně vlasovou pokožku masírujte.

 

Doplňky stravy 

Naše přírodní doplňky stravy si oblíbilo mnoho žen i mužů právě z důvodu toho, že mají skvělé výsledky v boji proti vypadávání vlasů a podpoře růstu nových vlasů. Venira kapsle nabízí silné složení těch nejlepších vitamínů a minerálů, které se podílí na kvalitě vlasů. A je jedno jestli kapsle užívají ženy nebo muži. Látky obsažené v kapslích působí na růst vlasů stejně pro obě pohlaví.

 

Venira kapsle - 19 účinných látek v každé kapsli pro krásné vlasy, nehty a pleť

Vitamíny pro podporu růstu, objemu a kvality vlasů, silné a nelámající se nehty a nádhernou pleť - to jsou VENIRA kapsle. Tento přírodní doplněk stravy jsme uvedli na trh roku 2017. Od té doby si Venira získala srdce tisíců zákaznic, kterým pomáhá na cestě za ještě krásnějšími vlasy, nehty a pletí. 

Kromě kapslí mohou muži užívat také kolagenový drink, který je nezbytnou stavební součástí pojivových tkaniv a důležitou složkou ovlivňující vzhled naší pokožky, kvality vlasů, nehtů i zubů a vděčíme ji za pohyb bez bolesti - tedy za zdravé klouby a vazy. 

 

Instantní kolagenový drink bez cukru

který se postará o krásu a zdraví 

Vytvořili jsme doslova beauty nápoj, který podporuje výživu vlasů, nehtů a pleť a kromě toho obsahuje velkou řadu dalších benefitů pro celkový organismus. Pomáhá v boji proti stárnutí, proti vráskám, kloubům a zlepšuje také imunitu a celkovou regeneraci. A to vše díky obsahu 100 % bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu a dalších 8 účinných látek v každém jednom sáčku! Bez cukru, lepku, laktózy a přidané chemie!

 

I

 

 

 

Zpět do obchodu