Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu. Zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku. Pozor - platí jen dnes a zítra.

Trápí vás únava a špatně se soustředíte? Užívejte hořčík!

Hořčík. Nepostradatelný minerál pro naše tělo. Je součástí až 360 biochemických reakcí a závisí na něm téměř všechny tělesné systémy. Bohužel ho většina lidí zapomíná užívat nebo užívají příliš malé dávky a ještě v nevstřebatelných formách. Přitom deficit hořčíku může přinést hned několik zdravotních problémů. Jste často unavení a vyčerpaní? Špatně se vám usíná a trápí vás svalové křeče? Nebo se špatně soustředíte a jste podráždění? Víte, že tohle všechno může být způsobeno nedostatkem hořčíku? Je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v našem těle.

 

Jaké mohou být příznaky nedostatku hořčíku?

 

-podrážděnost a nervozita

-špatná nálada a deprese

-častá únava a špatná kvalita spánku

-svalové křeče a časté bolesti hlavy, bušení srdce

-problémy s koncentrací

-padání vlasů, lámavost nehtů a vlasů

-náchylnost ke stresu

Ptáte se, jak vlastně takový nedostatek hořčíku vznikne? Velice jednoduše. Deficit hořčíku si většinou vytvoříme z běžných každodenních činností. Tak schválně.. jak vlastně začíná váš bežný den? Ráno spěcháte s dítětem do školy a hned poté jedete rychle do práce, ale jak naschvál stojíte v koloně a samozřejmě jdete pozdě. Začínáte být nervózní. Jen co dorazíte do práce začíná porada, na které musíte přednést vypracované úkoly. Odpoledne si jdete zacvičit a večer máte ze všeho toho stresu problém usnout. Přesně takhle vaše tělo spotřebovává daleko víc hořčíku. Hořčík je velice důležitým minerálem pro každou buňku našeho těla. Na jeho užívání byste neměli zapomínat ani jeden jediný den. Důležité je, jakou formu hořčíku si zvolíte. Volně dostupné formy hořčíku, které najdete běžně v lékárnách mají vstřebatelnost pouze okolo 4% (většinou ve formě uhličitanu hořečnatého nebo oxidu hořečnatého)

Představte si, kolik takových tablet byste museli za den spolykat, aby jste účinek hořčíku poznali. Hořčík ve formě bisglycinátu hořečnatého, který nabízíme v našich kapslích Venira magnesium má vstřebatelnost až okolo 80% a pro splnění denní doporučené denní dávky stačí užívat 3 kapsle denně. 

 

N1 

 

S čím vším vám může hořčík pomoci?

- pomáhá snižovat únavu a vyčerpání

- pomáhá posílit nervový systém

- pomáhá zmírnit úzkost a deprese

- pomáhá snižovat tělesný tuk

- napomáhá s celkovým zdravím a psychickou pohodou

- zlepšuje kvalitu spánku

- zlepšuje paměť

 

Která forma hořčíku je pro vás nejlepší?

Naše tělo si bohužel neumí samo hořčík vytvořit, a tak ho musíme do těla dodávat sami skrze doplňky stravy a suplementy, a to v těch nejlépe vstřebatelných formách. A jaké to jsou?

 

Magnesium bisglycinát - Je jednou z nejlépe vstřebatelných forem hořčíku. Tato forma hořčíku má zklidňující a regenerační účinky. Snižuje stresový hormon kortizol a tím pádem zvyšuje odolnost vůči stresu a napomáhá k větší psychické pohodě. Bisglycinát je jednoznačně nejlepší formou hořčíku, dokazuje to jeho vysoká vstřebatelnost, která dosahuje až 80%. Tuto vysoce vstřebatelnou formu hořčíku najdete v našich kapslích Venira magnesium.

Magnesium malát - Tato forma hořčíku má energizující účinky. Je vhodné ho užívat ráno a v dopoledních hodinách. Doporučuje se lidem, kteří potřebují nabudit energií a trpí například chronickou únavou. Malát je kombinace hořčíku a kyseliny jablečné, ta je známá tím, že podporuje vstřebatelnost hořčíku.

Magnesium citrát - Tento hořčík má také velice vysokou vstřebatelnost, bohužel může mít ve vysokých dávkách laxativní účinky.

 

A jaké dávky byste měli užívat? Ženy by měly denně přijmout 310mg až 320mg elementárního hořčíku, zatímco denní dávka pro muže by měla být okolo 400 - 420mg. Z dostupných zdrojů bylo zjištěno, že hořčík chybí přibližně ⅓ obyvatel.

 

N3

 

 

Pro koho je produkt vhodný? 

 

-Vhodný po fyzické aktivitě  - zklidňuje nervovou soustavu a napomáhá regeneraci svalů

-Vhodný při bolestech hlavy, únavě, psychickém vypětí a zánětech

-Vhodný pro regulaci svalové a nervové rovnováhy 

-Vhodný pro osoby trpící tetanií

-Vhodný pro osoby náchylné k lámání vlasů a nehtů

-Vhodný pro diabetiky

-Vhodný při psychické námaze (z důvodu snížení kortizolu)

Hořčík můžete doplňovat kromě doplňků stravy také v různých potravinách. Bohatým zdrojem hořčíku jsou například vločky, celozrnné těstoviny, arašídové máslo nebo hořká čokoláda. Pravidelně do stravy zařazujte ryby, ořechy, luštěniny, zeleninu a ovoce. Všechny tyto suroviny obsahují určité množství hořčíku a pomáhají tak splnit jeho denní dávku.

 

N2

 

 

Hořčík může užívat kdokoliv, a to klidně jen jako prevenci před zdravotními problémy. Jak jsme již zmínili, je jedním z nejvíce zastoupených minerálů v těle a měli bychom ho pravidelně suplementovat. Užívejte hořčík nejlépe v průběhu dne, např. ráno, v poledne, večer. Navyšte svou denní dávku hořčíku, pokud si procházíte různými stresovými situacemi nebo psychicky náročnějším obdobím. Pokud jste aktivní sportovec, vaše spotřeba magnesia bude ještě vyšší.

Zpět do obchodu