Zabraňte padajícím vlasům – doplňte hořčík
Průměrný lidský tvor má hlavu pokrytou přibližně sty tisíci vlasy. Z toho jich cca 80 % roste, 14 – 20 % se nachází v tzv. klidové fázi a ten zbytek vypadává (denně se jedná zhruba o 80 – 100 vlasů). Pokud máte pocit, že je to u vás mnohem více a v umývadle či na kartáči jich nacházíte daleko větší množství, zpozorněte. Vlasy ztrácíme běžně, po 25. roce života začínají všem lidem řídnout, což je běžný stav a přirozený projev stárnutí, jestliže však zpozorujete, že je jejich četnost alarmující, rozhodně to začněte řešit. Ve většině případů se jedná o příznak toho, že nejsme zcela zdrávi a máme něčeho nedostatek.
Naše tělo je velmi chytrý stroj, který dokáže velice citlivě reagovat na všemožné neduhy, s nimiž se dlouhodobě potýkáme. Ať už se jedná o nedostatečnou péči o pokožku hlavy, přemíru chemických přípravků, častý stres, nadměrné užívání léků, hormonální změny, přísné, tělu neprospívající diety či nevyváženou stravu s absencí potřebných vitamínů a minerálů, které jsou pro fungování těla a udržení krásných vlasů nezbytné. Získat jejich vysněný vzhled není až tak těžkým úkolem, jak by se mohlo zdát. Chce to jen dostatek času, trpělivosti a odhodlání udělat pro zdravou hřívu jen to nejlepší.
Nejideálnější a zároveň možná i nejsnadnější cestou je dopřát svému tělu dostatek správné prospěšné výživy. K zabránění vypadávajících vlasů se doporučuje zařadit do stravy hořčík neboli magnézium, což je minerál nezbytný pro tvorbu zdravých vlasových folikulů, jež navíc způsobuje, že se cítíme fit a plní energie. Naopak, při jeho nízké hladině v našem těle, jsme často unavení, oslabení, můžeme mít vyšší krevní tlak, nepravidelný tep či potíže se srdcem. Jeho doplnění je tedy více než žádoucí. Hojně jej nalezneme v oříšcích jako jsou mandle, kešu či arašídy. Dále se vyskytuje v rybách a listové zelenině.