Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu. Zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku. Pozor - platí jen dnes a zítra.

Konec lámavým vlasům s vitamínem A

Jaké jsou vaše vlasy? Jsou lesklé, husté, zdravé, plné života? Pokud ano, nezbývá, než vám gratulovat, jste šťastný člověk. Jestliže však úporně zápolíte s třepícími se konečky, matnými, řídkými a lámavými vlasy, je potřeba toto jejich trápení ukončit a dodat jim dostatečné živiny, aby se opět vzchopily k životu.

 

Základem úspěšné péče je zejména dostatek spánku, pravidelný pitný režim, výběr správných vlasových přípravků a především doplnění potřebných vitamínů a minerálů. Ty bychom měli tělu dopřávat opakovaně. Pokud toužíte po opravdu krásné a především zdravé hřívě, je dobré mít přehled o tom, které přírodní vitamíny a minerály jí mohou opravdu prospět. Podle toho pak můžeme sáhnout po ovoci a zelenině, různých semínkách a dalších produktech, které budou nápomocny nejvíce a dopřát tak našim vlasům zvláštní péči, kterou si zaslouží. Dobrou zprávou je, že speciální vlasová výživa není ničím nedostupným a lehce ji už obstaráme nejen v lékárnách, ale také v drogeriích. Dalším příznivým sdělením pro nás může být i fakt, že pořízení správných přípravků nikterak vehementně nezatíží ani náš finanční rozpočet. Co tedy nejlépe užívat?

 

Pro zevní ošetření vlasové pokožky je patřičné zvolit vhodný typ šamponu, kondicionéru či masky. Z dostupných vitamínů začněme hned tím prvním v abecedě, tedy vitamínem A, který napomáhá vytvářet správné množství mazu v pokožce hlavy, čímž udržuje vlasy hydratované. Nedostatek tohoto antioxidantu způsobuje lámavé vlasy a šupinatou pokožku. Konzumací správného množství vitaminu A docílíme rychlejšího růstu našich vlasů, které již nebudou suché.

 

Z62

 

 

Přirozeným potravinovým zdrojem vitaminu A je maso, mléko, vejce, sýr, špenát, brokolice, zelí nebo rybí tuk. Především jej ale můžeme nalézt v oranžovém, žlutém či červeném ovoci nebo zelenině, jako jsou mrkev, citron, grep, meruňky, broskve nebo sladké brambory.

Zpět do obchodu