Domácí maska na vlasy

Aby se vlasům navrátila síla

Vlasy jsou jedním ze symbolů krásy i odrazem našeho zdraví a pohody. Automaticky přitahují pohledy druhých, a proto chceme, aby vypadaly co nejlépe. Během roku ovšem dostávají pořádně zabrat – v létě jim nesvědčí sluníčko, v zimě zase chladné počasí a střídání teplot. Neustále jim hrozí také mechanické poškození a neprospívá jim ani stres. Vinou těchto faktorů pak mohou působit matně a neživě, lámat se, nebo dokonce nadměrně vypadávat.

Není ovšem potřeba zoufat, protože pomoc máte na dosah ruky. Základem je naučit se o vlasy správně pečovat a dopřát jim přesně to, co potřebují. Mimo šampónu a kondicionéru by to měla být i již zmíněná maska na vlasy. Tu domácí zvládnete připravit jedna dvě. Poslouží vám k tomu suroviny, které běžně najdete v kuchyni.

 

A jaké výhody domácí maska na vlasy přináší?

-máte pod kontrolou přesné složení a můžete zvolit právě ty suroviny, které vaše vlasy potřebují nejvíc

-využitím přírodních ingrediencí šetříte životní prostředí

etříte svoji peněženku, protože vás přírodní maska na vlasy vyjde jen na pár korun

 

Jak se používá maska na vlasy

Vězte, že způsob použití je jednoduchý. Stačí masku nanést, nechat působit patřičnou dobu a opláchnout. V některých případech je potřeba vlasy ještě umýt šamponem a ošetřit kondicionérem.

A jak často se má používat maska na vlasy? Ideálně jednou do týdne, ale v případě velmi poškozených vlasů, které opravdu potřebují vzpruhu, můžete masku aplikovat i dvakrát týdně. 

Před přípravou domácí masky se každopádně nejprve zamyslete, jaký problém vaše vlasy trápí. Podle toho pak zvolte vhodný recept.

 

Domácí maska na suché vlasy

Suché vlasy zaviňuje především horké počasí nebo výkyvy teplot, ale také přílišné používání fénů, žehličky na vlasy nebo kulmy. Vlasům chybí potřebná hydratace, a dochází tak k jejich lámání a třepení. Základními surovinami, které pomohou navrátit vaší hřívě lesk, jsou vejce, med a olej (olivový, kokosový nebo třeba mandlový). Využít můžete ale také banán.

Maska na vlasy z medu a žloutku

-1 žloutek

-1 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte a naneste na vlasy. Nechte působit po dobu 20 minut a poté opláchněte. Následně vlasy umyjte šamponem.

Maska na vlasy z banánu

-1 banán

-2 lžíce medu

-1 lžíce olivového oleje

 Jednotlivé suroviny smíchejte a rozmixujte na jemnou kaši. V případě potřeby ji můžete lehce naředit vodou. Potom naneste na vlasy, nechte působit půl hodiny a následně opláchněte.

 

Domácí maska na mastné vlasy

Mastné vlasy působí zplihle a celkově nevzhledně. Někomu byly dány do vínku od přírody, ale mohou se začít mastit také kvůli nadměrnému pocení nebo stresu. Skvěle proti nim působí především jablečný ocet. Dalším velkým pomocníkem je avokádo.

Kúra na vlasy z jablečného octa

-2 lžíce jablečného octa

-2 hrnky vlažné vody

Vlasy si nejprve umyjte běžným způsobem. Smíchejte jablečný ocet s vodou a touto směsí vlasy omyjte. Poté už neoplachujte.

Maska na vlasy z avokáda

-1 avokádo

-1 lžíce medu

-1 lžička olivového oleje

Avokádo oloupejte a rozmačkejte na kaši. Přidejte med a trochu olivového oleje. Využít můžete i lžíci vychlazeného mátového čaje, ale není nezbytně nutný. Naneste na vlasy a nechte působit půl hodiny. Poté vlasy důkladně umyjte šamponem a kondicionérem.

 

Domácí maska na velmi zničené vlasy

K nadměrnému poškození vlasů může dojít různými způsoby – nedostatečnou péčí v minulosti, častým barvením, přílišným používáním žehličky… Pomoct jim můžete třeba maskou z jogurtu nebo speciální želatinovou maskou, která díky keratinu vlasy posílí a navrátí jim lesk.

Maska na vlasy z jogurtu

-150 g bílého jogurtu

-1 vejce

-1 lžíce citronové šťávy

Jednotlivé ingredience smíchejte a naneste na šamponem umyté vlasy. Nechte působit po dobu 20 minut a poté důkladně opláchněte. 

Želatinová maska na vlasy

-1 lžíce želatiny v prášku

-1 lžíce medu

-1 lžíce jablečného octa

-voda

Do malého kastrůlku nalejte trochu vody, nasypte želatinu a nad mírným plamenem ji rozpusťte. Nezapomeňte míchat, aby se netvořily hrudky a želatina se nepřichytávala na dno. Jakmile rozpuštěná směs trochu vychladne, přidejte med a ocet a neneste na umyté vlasy. Nechte působit 20 až 30 minut a poté dobře opláchněte.

 

Účinná kvalita z lůna přírody

Přírodní masku na vlasy nemusíte nutně vyrábět doma. Vhodné přípravky najdete i v nabídce značky Venira. Pokud vás trápí poškozené nebo křehké vlasy, vyzkoušejte VENIRA regenerační masku na vlasy s vůní kokosu. Zacelí roztřepené konečky a dodá vlasům novou vitalitu a lesk.

Potřebnou posilu vaší kštici poskytne i VENIRA vyživující maska na vlasy. Postará se o dostatečnou hydrataci i přísun těch správných vitamínů. Navíc krásně voní po mangu a liči.

Zcela přírodní složení nabízí také VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost. Díky ní se vašim vlasům dostane důležitých vitamínů i minerálních látek a vy se budete moct chlubit zářivou hřívou plnou života.

 

Zpět do obchodu