Co vlasům škodí?

O vlasy se snaží většina z nás pečovat co nejlépe. Kupujeme drahé šampony, kondicionéry, kůry, masky. Navštěvujeme kadeřníky, holiče, kteří se o naše hřívy úžasně starají. Co jim, ale škodí nejvíce. Čemu je dobré se vyhnout, a kterým vlivům neutečeme?

Obecně by se dalo říci, že vlasům ubližují více ženy než muži. Na pomyslném žebříčku škůdců vlasů je určitě na první příčce odbarvování.

Proč odbarvování?

Při odbarvování a zesvětlování vlasů se používá látka peroxid. Ta odstraňuje pigment z vlasů a tím způsobuje jejich větší křehkost, a hrozí jim rychlejší poškození. Dokonce i běžné barvení pokud, se použije permanentní barva, mění strukturu vlasů, což vlas také poškodí.

Žehlení vlasů

Přes snahu výrobců žehliček na vlasy, aby jejich produkty byly co nejšetrnější, spěje žehlení k poškození vlasu. Vlas je při žehlení vystavován vysokým teplotám až 200 stupňů, což způsobuje jeho vysušení, spálení a odumření. Pokud je nutné vlasy žehlit doporučují se k tomu spíše keramické nebo iontové žehličky. Výrazně pomoci muže také vlasová kosmetika k tomu určená.

Z67

 

 

Fénování a kulmování

Nevhodné fénování také ničí vlasy. Doporučuje se vlasy fénovat studeným vzduchem spíše pozvolna. Nejlepší je vlasy zlehka fénovat a pak nechat přirozeně proschnout. Kulmování vystavuje vlasy podobným podmínkám jako žehlení vlasů.

Sulfáty

Sulfáty jsou látky obsažené ve většině šampónu. Způsobují to, že šampon více pění a lidem tak dává jakýsi pocit, že funguje. Kromě pěnění, ale ničí ochranou bariéru pokožky a dráždí kůži.

Extrémní metodou, která se v posledních letech využívá je tzv. metoda no-poo. Tedy „ne šampon“, která nabádá k totálnímu odstranění použití šamponu. Vlasy se mají umývat koncentrátem vody a jedlé sody, dále se doporučují bylinné odvary a místo kondicionéru se v této metodě doporučuje jablečný ocet.


Dalo by se říci, že naším vlasům pomůžeme nejvíce, budeme-li používat selský rozum. Necháme se nabarvit odbornicí, o které víme, že používá šetrné barvy. Nebudeme se žehlit příliš často, a pokud tak s ochrannou kosmetikou. A můžeme také používat šampony, které neobsahují sulfáty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení