Beauty rutina

Denně se líčíme, odličujeme, používáme přípravky na pleť, jednou za čas navštívíme kosmetiku. Jaká je ale beauty rutina a co bychom měli dodržovat, co se týče naší krásy? Tyhle tipy a fakta vám pomůžou dát všemu tomu beauty šílenství aspoň malý řád a zároveň pro svou pleť uděláte to nejlepší.

 

Denní rutina

Den

 

Každé ráno si pleť nejdříve opláchněte vlažnou vodou a pomocí čistícího gelu či pěny ji zbavte nečistot. Poté obličej šetrně osušte ručníkem. 

 

TIP

Ideální je mít ručník určený pouze na pleť.

 

-Používejte pleťový toner. Toner vyrovnává hladinu PH po čištění pleti. Pomáhá odstranit případné nečistoty, které na pleti mohly zbýt po čištění. Toner podporuje hydrataci a stahuje póry. Toner by měl být druhým krokem čištění pleti. Kromě toho, že pleť dočistí, ji připraví na příjem aktivních látek z produktů, která na pleť aplikujete posléze.

-Ještě než nanesete denní makeup, hydratujte pleť moisturizerem a nezapomeňte na SPF ochranu pleti. Pokud se chystáte vystavovat slunci, aplikujte pleťový opalovací krém s vyšší ochranou.

-Používejte hydratační pleťové mlhy. Dostanete je ve spreji, většinou jsou bezolejové, takže neporuší makeup a jsou nabité vitamíny a energií pro vaši pleť. Pleťová mlha se dá použít kdykoliv během dne, pleť je po ní svěží, hladší a pružnější.

 

Večer

 

-Večer vždy odličte makeup.

-Dodržujte svou večerní rutinu a po odlíčení pleti naneste toner, vyživte svou pleť blahodárnými oleji, třeba švestkovým olejem Venira, který pleť krásně zklidní a dodá hydrataci. Pokud používáte oční krém, jemně jej vklepejte konečky prstů do okolí očí a na závěr použijte noční krém, který pleti v noci pomůže regenerovat.

-Dopřejte si 8 hodin spánku pro lepší pleť.

 

EXTRA TIP

Používáním Venira kapslí a Venira beauty drinku vytvoříte neocenitelné duo v péči o vlasy, nehty a pleť. Denně si tak zajistíte příjem 18 účinných látek a kolagenu, nepostradatelné pro rituál krásy.

 

Týdenní rutina

 

-Používejte pleťové masky. Na výběr máte snad ze všech možných vůní a kombinací vitamínů, smývací, slupovací nebo plátýnkové. Masky čistící, hydratační, exfoliační a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jednou za týden dopřejte pleti tento relaxační rituál.

-Hluboká výživa pro vlasy. Masky existují nejen na pleť, ale i ty hloubkové pro vaše vlasy. Jako první použijte šampon, který otevře a připraví vlasové vlákno. Poté naneste masku. Jednou týdně dopřejte vlasům relax v podobě několika minutové masky (obyčejně 10 minut a více). Po masce nanášejte kondicionér, který na závěr vlasy zacelí a uchová tak všechno dobré čerpané z masky.

-Užijte si kvalitní lip scrub. I pokožka na rtech potřebuje jednou za čas hloubkovou péči. Scrub odstraní odumřelou kůžičku na rtech. Můžete si koupit hotový scrub nebo si jej vyrobit ze směsi hnědého či kokosového cukru, který obohatíte třeba o arganový olej Venira. (odkaz Venira)

-Čištění kosmetických štětců. Při denním používání se na štětcích usazují zbytky líčidel, ale také kožního mazu. Při čištění štětců můžete použít dezinfekce ve spreji, šampony nebo čisticí mýdla.

Měsíční rutina

-Nechte si upravit nehty manikérkou, popř. obnovte svou nehtovou modeláž.

-Postarejte se o obočí. Obočí si můžete nechat vytrhat profesionálkou, nebo doma odstranit přebytečné chloupky a obočí vytvarovat.

-Kosmetika a masáž. Jednou měsíčně není od věci nechat pleť ošetřit profesionály, navštivte kosmetiku a na závěr si užijte masáž obličeje.

Zpět do obchodu