8 věcí, které byste měli vědět o zázraku jménem moringový olej

Jeden ze zkrášlujících rostlinných olejů, který je nepostradatelným společníkem v péči o pleť a vlasy. Jeho hydratační, anti-ageing, vyživující a regenerační vlastnosti si zkrátka zamilujete. Moringový olej je plný antioxidantů, vitamínů, mastných kyselin a navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Při tom všem ještě stíhá účinně bojovat proti vráskám nebo suchým a poškozeným vlasům. Přinášíme 8 věcí, které o zázračném moringovém oleji musíte vědět!

 

Dary starověku

Blahodárné účinky moringového oleje, tedy oleje ze semen stejnojmenného stromu, jsou známy z dob starověku. Už samotná Kleopatra v Egyptě znala jeho využití pro krásu. Moringový olej je však zmiňován již ve starověkých spisech Hindů – v době před 5000 lety. Existuje snad prověřenější kosmetický pomocník než právě olej z moringy?

 

Z24

 

 

Pro krásnou pleť

Proč je moringový olej tak výjimečný pro pleť? Starodávný elixír života dokáže to, co mnohdy ani několik kosmetických přípravků ne. Skutečně působí proti vráskám, sjednocuje tón pleti a obnovuje její pevnost. Navíc je vhodný nejen pro suchou a zralou pokožku – díky blahodárnému složení si hravě poradí také s problematickou pletí – zatočí dokonce i s jizvičkami po akné. Chcete mít rozzářenou a vyživenou pleť bez chyb? Dejte šanci 100% moringovému oleji.

 

Pro krásné vlasy

Přírodní péče o vlasy, která je účinnější než ty nejlepší séra, balzámy a masky? Moringový olej, který pomáhá udržet nejen zdravou pokožku hlavy – stačí jej jednou za čas vmasírovat a poté smýt. Chcete-li však prospět také vlasům, dodat jim lesk, omezit třepení, lámavost a přinést viditelnou regeneraci, pak se nespletete s vlasovým zábalem. Do umytých a ručníkem vysušených vlhkých vlasů naneste několik kapek moringového oleje a zabalte je do vyhřátého ručníku či šátku. Ponechte hodinu – výsledkem budou zdravé a vyživené vlasy. Dopřejte jim takovou kúru pravidelně – moringová péče dělá zázraky a posílí i ty nejslabší vlasy.

 

Zázračný elixír

A umí toho ještě více. Zázračný strom přináší skutečný dar. Moringový olej je vynikající součástí domácí lékárničky. Hodí se i tehdy, pokud na kůži vznikne popálenina či řezná rána. Urychluje hojení drobných poranění – poradí si také s hmyzím bodnutím či vyrážkou a odřeninami. Potěší také jako péče po opalování nebo rychlý pomocník při škrábnutí.

 

Z25

 

 

Jak poznat kvalitu?

Po uložení v chladničce má tendenci tuhnout. Obecně má sice rád nízké teploty a tmavá místa, ale lednice není jeho ideálním úložištěm – chladnička vám však pomůže ověřit kvalitu složení. Pokud máte skutečný a čistý moringový olej, jemně zbělá, zkrystalizuje a ztuhne. Nekvalitní olej s příměsí takto reagovat nebude.

 

Nosič parfémů

Vlastnosti moringového oleje z něj dělají ideální olejovou základnu pro vznik parfémů. Absence intenzivní vůně a dobrá snášenlivost pokožky umožnily jeho použití při výrobě mýdel, parfémů a krémů. Pokud tedy chcete, aby moringový olej dlouhodobě krásně voněl, můžete i vy přidat pár kapek esenciálního oleje.

 

Kyselina behenová

Díky vysokému obsahu kyseliny behenové se moringovému oleji někdy říká behen. Tato nasycená mastná kyselina je známá pro vyhlazující vlastnosti – jak v péči o pleť, tak o vlasy. Je jednou z těch látek, díky kterým budete krásnější – možná právě proto se používá také při výrobě kvalitních kondicionérů či pleťových sér. Ale proč platit za několik přípravků, když vaší kosmetické poličce může vévodit jediný zázrak?

Zpět do obchodu