Jak správně čistit pleť

Aby byla vaše pleť zdravá a krásná, je potřeba ji každý den důkladně vyčistit. Odstraníte tak zbytky make-upu i veškeré nečistoty. Jestliže byste se v tomto směru zanedbávali, hrozí ucpávání pórů, a tím celkové zhoršení kvality pleti. Pojďme se tedy podívat na to, jak správně postupovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

 

Orientujte se podle typu pleti

Jak správně čistit pleť – nad touto jednoduchou otázkou občas dumá většina z nás. Nebojte se, není to žádná věda. Základem je používání správných kosmetických přípravků. Určitě si nevystačíte jen s vodou a už vůbec byste neměli sahat po klasickém mýdle. To má totiž tendenci vysušovat a pokožce obličeje tak spíše škodí.

Při výběru kosmetiky se vždy řiďte vaším typem pleti:

  • Suchá pleť. Suchá pleť potřebuje především důkladnou hydrataci. Vedle již zmíněného mýdla byste se měli vyhýbat také přípravků s obsahem alkoholu. I ten totiž vysušuje a navíc kvůli němu často dochází k větší viditelnosti vrásek. Sáhněte raději po přípravcích krémové konzistence, které se snáze smývají.

  • Citlivá pleť. Jestliže se vaše pleť snadno a rychle podráždí, pak vybírejte přípravky určené pro citlivou pleť. Jsou obvykle jemnější a působí na pokožku zklidňujícím dojmem. Neměly by obsahovat parfemaci, která může zbytečně dráždit.

  • Mastná pleť. Tato pleť má sklony k tvorbě akné, černých teček a podobných nedokonalostí. O to důkladnější čištění tedy potřebuje. Volte proto vždy produkty určené pro problematickou nebo aknózní pleť. Čisticí gel či pěna pro vás budou ideální.

  • Normální pleť. Normální pleť netrpí na nedokonalosti, přesto byste ani její čištění neměli zanedbávat. Vsaďte hlavně na pravidelnou hydrataci.

  • Smíšená pleť. Tato pleť má tendenci se v některých místech mastit (obvykle se jedná o takzvanou T-zónu), zatímco jinde je spíše suchá. Je proto vhodné používat přípravky určené speciálně pro tento typ.

 

Pleť čistěte po probuzení…

Večerní čištění pleti je pro spoustu z nás samozřejmostí. Měli bychom ho ovšem provádět i ráno. Během noci totiž na obličeji ulpívají nejrůznější nečistoty, odumřelé buňky a pot. Pokud se líčíte, vězte, že make-up na čisté pleti nejen lépe drží, ale i vypadá.

Ranní rutina může být trochu kratší a jednodušší než ta večerní. Použijte čisticí tonikum, micelární vodu nebo třeba mycí pěnu, aby byla pleť pěkně hydratovaná. Nezapomeňte nanést také denní krém, který pokožku ochrání před vlivy počasí i před nečistotami z ovzduší.

 

…a nezapomeňte ani večer

Večerní postup čištění pleti zahrnuje důkladné odstranění make-upu. K čištění ale přistupte i v případě, že se nelíčíte. Během celého dne se totiž na pleti nahromadí velká spousta nečistot a prachu, které je potřeba odstranit, aby mohla pokožka volně dýchat a nezanášela se. Na vyčištěné pleti budou také lépe účinkovat veškeré další kosmetické přípravky, které používáte.

Vyzkoušet můžete třeba takzvané dvoufázové čištění pleti. Jak název napovídá, spočívá ve dvou krocích. V prvním z nich použijte produkt vyrobený na olejové bázi. S ním odstraníte make-up a také nečistoty rozpustné v tucích. Ve druhém kroku zvolte čisticí gel nebo čistící pěnu. Zbaví pleť zbytku nečistot, které se nepovedlo odstranit v první fázi. 

V každém případě se nejprve vrhněte do odlíčení. Odličovací tamponky nezapomeňte dobře navlhčit – pokud by byly sušší, pleť by se zbytečně odírala a rozdráždila. Nejdřív je tedy namočte do obyčejné vody a teprve poté naneste odličovač.

 

Začněte očima. Postupujte opatrně – pleť okolo očí je obzvláště citlivá. Potom se pusťte do zbytku obličeje. Na pomoc si můžete vzít třeba VENIRA odličovací mléko. Postará se o důkladné odstranění make-upu i řasenky, stejně jako kožního mazu, prachu a dalších nečistot. Obsahuje mandlový a ovesný olej, které zajistí potřebnou hydrataci a posílí ochrannou kožní bariéru. Zároveň pleť zklidní a zanechají ji krásně hebkou na dotek.

Po odlíčení obličej ještě dočistěte. K tomuto účelu vám dobře poslouží VENIRA obličejová mycí pěna. Je plná účinných bylinek, jako je řebříček, přeslička nebo kopřiva. Ty zajistí hloubkové čištění pleti, napomáhají vyčištění pórů i redukci kožního mazu. Pěna tak funguje i jako prevence proti akné a jiným nedokonalostem pleti. Klidně ji zahrňte i do vaší ranní rutiny.

 

Pokud má vaše pleť sklony k tvorbě akné, použijte na ni VENIRA akné čisticí gel, který je vyvinutý speciálně pro boj s těmito potížemi. Hroznový a levandulový olej zajistí odstranění všech nečistot i kožního mazu. Gel pomůže zklidnit podrážděnou pokožku a eliminuje právě tvorbu akné. Můžete ho používat nejen večer, ale i ráno.

Jestliže máte pleť normální či spíše suchou, zkuste VENIRA konjakovou houbičku určenou právě pro tyto typy pleti. Stačí si s ní obličej jemně namasírovat a vaší pleti se dostane nejen očištění, ale také potřebných vitamínů a antioxidantů, které účinně zpomalují proces stárnutí.

 

Dopřejte svojí pleti něco navíc

Kromě každodenního čištění, můžete svoji pleť tu a tam potěšit i některou další procedurou. Co takhle vyzkoušet peeling? Díky speciálním částečkám se z pleti obrousí odumřelé kožní buňky a ona tak bude krásně pružná a projasněná. Peeling můžete použít několikrát do týdne – opět záleží na typu vaší pleti a daném produktu, který zvolíte.

Jednou týdně si můžete dopřát taky pleťovou masku. Na obličeji se nechává obvykle zhruba deset minut, takže působí déle, a tím pádem poskytuje intenzivnější čištění.

V neposlední řadě si občas zajděte na kosmetiku. Profesionální kosmetička se o vaši pleť postará na té nejlepší úrovni a navíc vám může poradit, jak čistit pleť co nejlépe. 

Zpět do obchodu