Jak na lepší spánek?

Jestli je něco, co se byste v rámci vašeho zdraví neměli podceňovat, je to právě spánek. Ten je klíčový pro správné fyzické a psychické funkce těla. Spánek je pro tělo doslova nepostradatelným. Ovlivňuje snad všechny tělesné funkce, ať už to je mozek, svaly, fyzická zdatnost, paměť, energie atd. Nedostatkem spánku dochází k závažným zdravotním problémům. 

 

Jakým třeba? Dlouhodobý nedostatek spánku má na svědomí:

 • Kardiovaskulární onemocnění

 • Hlad

 • Cukrovka

 • Horší reflexy

 

Z těch běžnějších každodenních symptomů to pak mohou být tyto:

Horší paměť - Špatný a nepravidelný spánek negativně ovlivňuje kognitivní schopnosti a paměť. Stačí k tomu pár probdělých nocí. Naštěstí má mozek a jeho funkce schopnost se vrátit zpět do normálu. Opakované vystavování těmto situacím rozhodně vašemu mozku neprospívá.

Špatná nálada - Nedostatečný spánek může vést ke vzniku úzkostí, depresí a špatné náladě. Tyto problémy se nemusí projevit okamžitě, ale v dlouhodobém horizontu, kdy byste svému tělu nedopřávali dostatečný spánek, je tu určité riziko psychických problémů.

Pleť - Dlouhodobým nedostatečným spánkem si zaděláváte na dřívější vrásky. Přesně tak. Kromě vrásek to ale můžou být i jiné kožní problémy. Spánková deprivace má větší dopad pro vaši pokožku a pleť, než si myslíte.

Zpomalenější metabolismus - S nedostatkem spánku může přijít i zvýšená chuť k jídlu. To však není vše. Nekvalitním spánkem se také zvyšuje riziko zpomalení metabolismu. Dopřávejte tělu dostatečný spánek a ono se vám odvděčí v podobě správného fungování metabolismu.

Horší obranyschopnost - Ano, i po jediné nevyspalé noci může být vaše přirozená obranyschopnost narušena. Je zde větší riziko nákazy nachlazením nebo jiným virovým onemocněním. Zároveň se snižuje také vaše fyzická výkonnost a zdatnost. S kvalitním spánkem máte i dostatečné množství energie pro celodenní fungování.

 

B1

 

 

Co dělat pro lepší spánek?

 • Víc jak hodinu před spánkem se nevystavujte intenzivnímu světlu
 • Před spaním si zapalte svíčku nebo použijte relaxační vůně 
 • Meditujte
 • Pokuste se snížit množství hluku
 • Snažte se být přes den aktivní
 • Necvičte těsně před spaním
 • V místnosti kde spíte by měla být tma, ticho a čerstvý vzduch

 

Co doporučujeme my?

Pro lepší spánek doporučujeme užívat Venira směs pro kvalitnější spánek. Je to přírodní produkt a obsahuje směs látek, které přispívají ke zdravému spánku a k celkově lepší kvalitě spánku. Drink má sladkou příchuť višní. Venira směs pro kvalitnější spánek je jedinečný drink, který rozpustíte ve vodě a vypijete. Stačí jedna odměrka před spaním. Chutná sladce po višních a neobsahuje žádný cukr, jen sladidlo. 

 

Směs pro kvalitnější spánek:

- zkracuje délku usínání na minimum 

- prohlubuje spánek a zvyšuje jeho vliv na tělesnou regeneraci 

- prodlužuje a zkvalitňuje nejhlubší fáze spánku 

 

B2

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení