Hebké vlasy s vitamínem E

Známe to všichni. Ten úžasný pocit, když si prohrábneme vlasy a ony jsou jemné, hebké a na dotyk jakoby hedvábné. Kdo by tohle nechtěl? Občas se však může stát, že vlasy ztratí svou přirozenou mastnotu, stanou se suchými, křehkými a mají větší tendenci se lámat. Obzvláště tedy v zimních měsících, nebo naopak v příliš parném létě, bychom o ně měli pečovat o něco více, než jsme zvyklí. Studený a suchý vzduch je poškozuje a napomáhá k jejich lámavosti. Obzvláště pak, pokud nosíme často čepici nebo je svazujeme do silného copu. O podpůrných prostředcích jako jsou laky a gely ani nemluvě.

 

Pojďme tedy dodat vlasům vzpruhu. Bohatě nám k tomu postačí dodat tělu ty správné vitamíny. V případě, kdy toužíme po hebkých vlasech, je tím správným preparátem vitamín E, jež funguje jako správný povzbuzující prostředek imunitního systému. Tento antioxidant chrání vlasy před poškozením, je tvůrcem nových cév a zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy, což spouští vlasové folikuly, jež jsou nuceny produkovat více vlasů. Vlasy tedy rychleji rostou a jsou silné a plné života. Vitamín E je vhodný již jako prevence, ale i později při samotné léčbě vypadávajících vlasů. Pokud tímto problémem trpíte, nemusíte volit žádná drastická opatření. Mnohdy významně pomůže pouze změna jídelníčku, kdy získáte všechny potřebné vitamíny a výživné látky ze stravy, sáhnout můžete také po výživových doplňcích, které většinou obsahují i další potřebné minerály, jako například selen či jiné.

 

Z83

 

 

Mezi potraviny, obsahující vitamín E, které vaše vlasy zjemní, patří například máslo, mléko nebo sója. Významným zdrojem je také olivový a kokosový olej, avokádo, špenát, slunečnicová semínka, oříšky, pšeničné klíčky a celá zrna. Díky konzumaci takovéto stravy budou vaše vlasy vyživené od kořínků, což zapříčiní jejich zdraví, lesk, hebkost a pomalejší šedivění.

Zpět do obchodu