Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu. Zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku. Pozor - platí jen dnes a zítra.

5 pravidel, díky kterým budou vaše vlasy zářit

Toužíte po krásných a zdravých vlasech? Zářivá hříva může být vaší odměnou za péči, kterou vlasům dopřejete. Stačí se inspirovat našimi 5 pravidly beauty vlasové rutiny. Dodržujte je – a budete zářit i vy.

 

1. Není mytí jako mytí

A není přípravek jako přípravek, o tom už jistě něco víte. Správné mytí vlasů by mělo probíhat pod vlažnou vodou. Ideálním postupem je použití vhodného šampónu, který vlas otevře a vyčistí. Pak logicky následuje použití kondicionéru. Ten totiž neslouží jen pro podporu snadného rozčesávání nebo zkrocení nepoddajné hřívy – vlas po opláchnutí šampónu uhladí a uzavře. Ale ani s mytím vlasů to nepřehánějte, příliš častá hygiena jim může naopak škodit. 

Tip: Nechcete vlasy zatěžovat a podporovat jejich lámavost? Vyhněte se přípravkům s obsahem silikonů a zvažte přírodní kosmetiku.

z26 

 

2. Mokré vlasy? Rostlinné oleje ano, česání ne

Vyvarujte se česání a úpravám mokrých vlasů. Raději jim věnujte pozornost a potěšte je rostlinným olejem. Třeba takový arganový olej dodá vlasům hedvábnou jemnost, lesk a regeneraci. Používat však můžete i další oleje – hodí se například moringový nebo švestkový olej. Ještě vlhké vlasy nechte přirozeně uschnout – nedojde k jejich poškození, lámání, naopak se díky olejíčku budou moci krásně revitalizovat. Lesklé a pevné vlasy po uschnutí vás mile překvapí. A oslní i vaše okolí.

Tip: Dopřejte si jednou týdně zábal z rostlinných olejů. Kvalitní kosmetické oleje svědčí vlasům i pokožce hlavy. Chcete podpořit hustotu vlasů? Vyzkoušejte vlasový zábal. Ten můžete ponechat hodinu nebo dokonce celou noc.

3. Vyhněte se stylingovým přípravkům

Styling – je opravdu tak důležitý? Čas od času vašim vlasům neuškodí, ale každodenní používání stylingových přípravků a tepelné úpravy vlasy nadměrně zatěžuje a ničí. Vyhněte se jim obzvláště, pokud jsou vaše vlasy příliš řídké, jemné nebo jednoduše bez objemu. Když se rozhodnete vlasy ozdravit, raději vsaďte na kvalitní pečující kosmetiku a doplňky stravy – protože krásné vlasy mohou být krásné i bez všech těch upravujících přípravků, které jim příliš neprospívají. Zkrátka a dobře: proč mít vlasy pěkné jednorázově, když mohou být krásné pořád?

Tip: Nemůžete-li se vyhnout stylingu pro výjimečnou příležitost, použijte před úpravami vhodný ochranný sprej na vlasy. Po skončení akce zbytky přípravky smyjte. Nezatížíte tak vlasy více, než je nezbytně nutné.

 

4. Když barvení, tak regenerace

Barva na vlasy je běžnou záležitostí. I barvení může být poměrně šetrné – vyplatí se však vyhýbat se drogeriím a raději zamířit do kvalitního kadeřnického salonu. Není totiž barva jako barva – a když už pravidelně barvit, pak vždy s doprovodným krokem číslo dvě – ruku v ruce s regenerací. Po každém zákroku, ať už se jedná o barvení po celé délce vlasů nebo jen úpravu viditelných odrostů, nezapomeňte dopřát vlasům regenerační masku, vhodnou právě pro barvené či melírované vlasy. Maska vlasy zacelí, oživí a zregeneruje po náročném procesu. Masku můžete nanést na pár minut ve sprše nebo ji použijte regenerační vlasový zábal. 

 

5. Vitamíny a minerály

Zdravé vlasy? Podpořte jejich růst, omezte jejich vypadávání a rovnou vsaďte také na krásnou pleť a nehty. Většina doplňků stravy pro krásné vlasy obsahuje soubor minerálů, které pomáhají udržovat a zlepšovat stav nejen vlasů, ale také nehtů či pleti. Podle čeho vybírat? Ideálně podle složení a účinků. Vlasy by měly mít dostatek vitamínů a minerálů, které je chrání a zabraňují jejich vypadávání či lámavosti. Přidejte ještě dostatečný pitný režim pro hydrataci vlasů a především pokožky zevnitř – a výsledek? Vaše vlasy budou nepřehlédnutelné, stejně jako vy. 

Tip: Dopřejte vlasům, nehtům a pleti komplexní péči s Venirou. Vyvážená kombinace živin v podobě esenciálních aminokyselin, rostlinných extraktů, vitamínů, minerálů, kolagenu, MSM a hyaluronu jsou ideálním doplňkem, který se brzy projeví na stavu vaší pokožky, vlasů a nehtů. Protože vaše krása začíná uvnitř – a začít můžete hned.

Zpět do obchodu