10 důvodů, proč vyzkoušet super greens

Cítíte se unaveni, bez energie a bez vitality? Trápí vás trávicí potíže, nafouklé břicho, oslabená imunita nebo zhoršená pleť? Pak nastal čas, abyste objevili sílu super greens! Tento zelený poklad skrývá neuvěřitelné množství živin, které mají blahodárné účinky na vaše tělo i mysl. Přečtěte si tento článek a odhalte 10 důvodů, proč byste super greens měli zařadit do svého jídelníčku.

 

Co jsou super greens a z čeho se skládají?

Jedná se o přírodní doplněk stravy, který obsahuje směs 3 zelených superpotravin v BIO kvalitě, konkrétně jde o spirulinu, chlorellu a zelený ječmen. Tyto superpotraviny příznivě působí na imunitní systém, přispívají ke kontrole tělesné hmotnosti a starají se o zdravou střevní mikroflóru

Chlorella má pročišťovací schopnosti, zvyšuje energii a eliminuje únavu a vyčerpání. Zelený ječmen navíc působí jako antioxidant a podporuje normální funkci jater a žlučníku. Super greens jsou v posledních letech tolik populární, protože kromě superpotravin obsahují také další účinné látky, které přispívají k celkovému zdraví organismu

 

 

Bohatství živin a antioxidantů v super greens

Jak již bylo zmíněno výše, super greens jsou bohaté na super potraviny v BIO kvalitě, ale obsahují i další aktivní látky, které se postarají o vaši krásu a zdraví

Aloe vera je antioxidant sloužící k pročištění celého těla, posiluje imunitní systém a udržuje normální hladinu cukru v krvi. Stará se o normální stav pokožky, vlasů a nehtů. 

Smetánka lékařská funguje jako prebiotikum a antioxidant sloužící pro normální trávení a činnost žaludku a jater. 

Tolice vojtěška udržuje optimální hladinu cholesterolu v krvi, podporuje sexuální zdraví a vitalitu a udržuje normální stav vlasů a nehtů. 

Maca peruánská jedná se o adaptogen, který příznivě působí na fyzické i duševní zdraví, vitalitu a energii, plodnost a sexualitu. 

Vitánie snodárná funguje jako adaptogen podporující duševní zdraví, relaxaci i omlazení. Eliminuje stres, přispívá ke kvalitnímu spánku a k přísunu energie. Napomáhá k normální funkci reprodukčního i kardiovaskulárního systému.

 

10 hlavních benefitů super greens

1. Posilují imunitní systém

Super greens jsou bohatým zdrojem antioxidantů, které chrání buňky před poškozením volnými radikály neboli nestabilními molekulami oslabující imunitní systém a přispívající k rozvoji chronických onemocnění. 

 

2. Zvyšují energii a vitalitu

Cítíte se unavení a chybí vám energie? Super greens obsahují vitamíny B komplexu, které jsou nezbytné pro energetický metabolismus, pomáhají odbourávat cukry a tuky na energii, čímž redukují pocity únavy.  Zároveň jsou bohaté na antioxidanty, které snižují oxidační stres, posilují imunitu a celkově zlepšují vitalitu organismu

Naše super greens se skládají také z koenzymu Q10, který působí jako přírodní antioxidant a nachází se v mitochondriích, což jsou "elektrárny" buněk, kde se vyrábí energie. Doplněním koenzymu Q10 pomocí super greens pomůžete zlepšit produkci energie ve vašich buňkách a zvyšujete tak svou fyzickou výkonnost

 

3. Detoxikují organismus

Chlorofyl se dokáže vázat na těžké kovy a další škodlivé látky a odvádět je z těla, čímž současně podporují očistu jater, střev a krve. Super greens obsahují kromě chlorofylu také vlákninu, která podporuje trávení a pomáhá regulovat pohyby střev. Vláknina na sebe váže škodlivé látky a odvádí je z těla ven. Díky tomu dochází k detoxikaci střev a celého trávicího systému.

 

4. Podporují správné trávení a zdraví střev

Venira Super Greens obsahují vlákninu, prebiotika a probiotika, které podporují zdravé trávení a posilují střevní mikroflóru. Vláknina reguluje trávení, prebiotika slouží jako potrava pro prospěšné bakterie ve střevech a probiotika doplňují přirozenou střevní mikroflóru.

 

5. Zatočí s nafouklým břichem

Zelený ječmen a chlorella obsažené v super greens pomáhají rozkládat potravu a vstřebávat živiny, což může mít pozitivní vliv na zmírnění plynatosti a pocitu plnosti. Venira super greens obsahují také prebiotika neboli živé kultury prospěšných bakterií, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a právě ta je klíčová pro zdravé trávení a může pomoci předcházet problémům s nafouklým břichem

Spirulina svými protizánětlivými účinky snižuje chronický zánět v trávicím traktu a pomáhá eliminovat problémy spojené s trávením, pocity těžkosti a nadýmáním. Super greens navíc obsahují smetánku lékařskou, která svými diuretickými účinky pomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla a zmírňuje tak pocit nafouklého břicha způsobeného zadržováním vody

 

 

6. Podporují zdraví pleti a vlasů

Super greens jsou bohaté na antioxidanty, které chrání buňky pleti a vlasů před poškozením volnými radikály, které vznikají v organismu jako vedlejší produkt metabolismu nebo znečištění ovzduší a mohou poškozovat buňky v těle, čímž může docházet k předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek a vypadávání vlasů

Antioxidanty neutralizují volné radikály a chrání tak pleť a vlasy před jejich negativním vlivem. Chlorofyl obsažený v super greens kromě toho, že dodává zelenou barvu, také čistí pleť od nečistot a toxinů a podporuje její zdravý vzhled.

 

7. Chrání vaše srdce a cévy

Věděli jste, že super greens obsahují látky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi? Vysoká hladina cholesterolu v krvi je dalším rizikovým faktorem srdečních chorob. Užíváním super greens pomáháte snižovat hladinu cholesterolu v těle a tím předcházet riziku vzniku těchto onemocnění. Navíc obsahují také antioxidanty, které jsou zodpovědné za zdraví cév, zlepšováním jejich funkce a snižováním rizika srdečních chorob nebo cévních mozkových příhod.

 

8. Zlepšují náladu a psychickou pohodu

Venira super greens s příchutí zeleného jablka jsou bohaté na vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro syntézu a funkci serotoninu a dopaminu, které ovlivňují náladu, pocity štěstí, motivaci, úzkost, spánek a pomáhají snižovat stres. Například vitamin B5 hraje velkou roli v produkci kortizolu, stresového hormonu, a jeho dostatek pomáhá eliminovat stres včetně jeho dopadů na náladu.  

 

9. Podporují při hubnutí

Greensy obsahují vlákninu, která zpomaluje trávení a na delší dobu vás zasytí, což vám může pomoci jíst méně a mít kontrolu nad kalorickým příjmem. Zelený čaj obsažený v tomto přírodním doplňku stravy, může podpořit zrychlení metabolismu, čímž se zvyšuje spalování kalorií

 

10. Snadno je zakomponujete do jídelníčku

Super greens můžete jednoduše smíchat s vaším oblíbeným nápojem například s džusem, ledovým čajem nebo ho přidat do smoothie. Jelikož se jedná o super greens s příchutí zeleného jablka, jsou vhodné pro zakomponování do sladkých receptů, ať už pečených nebo nepečených

 

Jak super greens uživat?
 

Jednu odměrku VENIRA super greens stačí nasypat do prázdné sklenice, zalít 200 ml chladné vody a důkladně promíchat. Následně tento zelený super drink vypijte. Užívat je můžete kdykoliv během dne, pro dodání maximální energie po celý den je však doporučuje užívat v ranních hodinách

 

 

S čím kombinovat super greens?

Pokud patří instantní nápoje k vašim favoritům, pak vám doporučujeme sáhnout také po VENIRA PREMIUM kolagenovém drinku pro vlasy, nehty a pleť. Díky obsahu 8 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu v každé denní dávce patří k nejsilnějším kolagenovým drinkům, které můžete na současném trhu pořídit!

 

Tipy na 2 recepty se super greens

Super greens zmrzlina

V mixéru smíchejte 2 zmražené banány, 1 odměrku venira super greens, 100 ml mandlové mléka a můžete přidat také 1 lžičku chia semínek. Vše rozmixujte do hladka, směs dejte do mrazáku alespoň na dvě hodiny a před podáváním můžete zmrzlinu ozdobit oříšky, lyo ovocem nebo kokosem.

 

Letní zelené smoothie

Do mixéru vložte 1 banán, 1 zelené jablko, 100 g špenátu, 200 ml vody nebo mléka, lžičku medu a 1 odměrku super greens s příchutí zeleného jablka. Vše rozmixujte, nalijte do sklenice s ledem a vypijte. Na zdraví!

 

6 zajímavostí o super greens 

1. Historie konzumace super greens sahá až do starověku. Aztékové a Inkové konzumovali spirulinu a chlorellu, zatímco v Číně se mladý ječmen používal v medicíně po tisíce let.

2. Super greens obsahují širokou škálu vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších fytonutrientů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování organismu. Jedna odměrka super greens vám může poskytnout ekvivalent živin z několika porcí zeleniny.

3. Spirulina je druh řasy, který roste v jezerech s vysokým obsahem solí po celém světě. Věděli jste ale, že se pěstuje i na Mezinárodní vesmírné stanici jako zdroj potravy pro astronauty?

4. Zelený ječmen obsažený v super greens byl oblíbený již ve starověkém Egyptě. Považovali ho za tak vzácný, že ho pili pouze faraoni a nejvyšší kasta.

5. Spirulina se používá i v umění! Někteří umělci ji používají jako barvivo pro malování obrazů a výrobu soch.

6. Vzhledem k rostoucí světové populaci a tlaku na životní prostředí se super greens stávají stále důležitějším zdrojem potravy, protože jsou bohaté na živiny, udržitelné a snadno se pěstují, čímž představují slibnou cestu k zajištění potravinové bezpečnosti v budoucnu.

 

Co si z článku odnést?

Pokud jste doteď váhali, zda dát super greens šanci, už nemusíte. Látky obsažené v tomto doplňku stravy mají příznivé účinky na váš organismus. Starají se o posílení imunitního systému, zlepšení imunity, zvýšení energie a vitality, zlepšení trávení a eliminaci nafouklého břicha, podporu hubnutí nebo zlepšení nálady a psychické pohody. Vybrat si můžete ze super greens ve formě praktických sáčků vhodných na cesty nebo dóz s odměrkou

Díky jejich lahodné příchuti zeleného jablka jsou ideální pro zakomponování do vašich oblíbených nápojů či sladkých receptů. Vyzkoušejte super greens zmrzlinu nebo zelené smoothie. Jste připraveni pocítit všechny benefity super greens na vlastní kůži?

 

Našli jste v článku chybu?

Napište nám prosím na info@venira.cz a ihned se pustíme do opravy.

Zpět do obchodu