Jak používat odporové gumy na cvičení? Zkuste tyto 3 tréninky, které zvládne každý.

Taky jste si daly novoroční předsevzetí začít cvičit? Jenže cvičení nakonec odkládáte, protože času nemáte nazbyt a navíc vám chybí dostatečná motivace? Tak přesně pro vás jsme připravili krátký tréninkový plán s odporovými gumami Venira. Trénink je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. 

Dostaňte se do formy i bez permice do fitka, či drahého sportovního vybavení. S našimi videonávody totiž zvládnete cvičení v pohodlí domova. A proč právě posilovací gumy? Jsou skvělým pomocníkem pro rychlé posílení, zpevnění svalů a k oživení běžné cvičební rutiny. Všechny cviky provádějte 20 vteřin ve 3 sériích (opakováních). V průběhu tréninku nezapomeňte pravidelně dýchat a dodržovat pitný režim.

 

Tak hurá na to!

 

 

Trénink 1: 5 základních cviků s odporovou gumou

 

Pojďme začít pěkně zlehka. V prvním videu uvidíte 5 základních cviků pro posílení těla. Vezměte Venira růžovou gumu na cvičení se středním odporem (můžete zvolit i slabší/silnější odpor, dle vašich možností). Gumu si nasaďte kolem lýtek a v intervalu 20 sekund provádějte dřepy. Nezapomeňte kolena tlačit směrem od sebe!

Poté vezměte Venira bílou gumu s mírným odporem, vyhrňte ji do oblasti stehen, mírně se předkloňte a zanožujte nejprve jednu nohu, po 20 sekundách je vystřídejte a stejnou dobu zanožujte i druhou nohu. Dávejte si pozor, u tohoto cviku je třeba dbát na rovná záda! 

 

TIP: Můžete se také přidržovat o stěnu.

 

Jakmile vystřídáte obě nohy, vložte gumu opět na lýtka a 20 sekund provádějte dřepy s mírným úkrokem do stran. 

Další cvik provádíme vleže s Venira černou gumou s vysokým odporem. Lehněte si na záda a pokrčte nohy, gumu mějte mírně nad koleny. Opatrně zvedejte pánev v intervalu 20 sekund. Zadek v průběhu tohoto cviku nepokládejte na zem a kolena držte od sebe. 

 

TIP: Pro ještě silnější intenzitu můžete nahoře stlačit zadeček k sobě. 

 

Na poslední cvik zůstaňte ve stejné pozici. Vystřídejte černou gumu s růžovou a zadek držte nahoře. Nohy stlačujte k sobě a od sebe, cvičte 20 sekund.

 

Všechny tyto cviky opakujte ještě 2x. Pauzu si mezi nimi můžete udělat podle potřeby, ne však delší než 30 vteřin.

 

 

Trénink 2: 5 cviků na zadek

 

Každá žena sní o kulatém a pevném zadečku! Druhý trénink proto věnujeme posílení a zpevnění hýžďových svalů. Tak jdeme na to.

Pro první cvik si připravte růžovou odporovou gumu a nasaďte ji na stehna. Jděte do pozice „kočky“ a začněte zanožovat jednu nohu. Důležité je neprohýbat se v zádech. Cvik provádějte 20 sekund a poté vystřídejte nohy. 

Vyměňte růžovou gumu za bílou gumu s lehkým odporem a dejte si ji na lýtka. Ve stoje provádějte 20 sekund výpady do stran. Při výpadu mějte jednu nohu nataženou, druhou přikrčte a mírně se předkloňte. Držte narovnaná záda.

Ponechte si bílou gumu a stůjte rovně. Dalších 20 sekund provádějte unožování nejprve jedné nohy, dalších 20s poté i druhé.

Teď opět přichází řada na růžovou gumu se střední zátěží. Natáhněte ji na stehna a lehněte si na jakýkoliv bok. Zapřete se rukou tak, aby vrch těla zůstal ve vzduchu. Nohy pokrčte do pravého úhlu a jednu nohu nadzvedávejte, chodidla při tom držte celou dobu u sebe! Opět provádějte 20 sekund a vystřídejte strany.

Zaujměte stejnou pozici, pouze natáhněte nohy rovně. Zvedejte jednu nohu v intervalu 20 vteřin, nohy znovu vystřídejte. A máte hotovo!

 

 

Trénink 3: Komplexní trénink s odporovou gumou

 

Poslední trénink je zaměřen na celé tělo. Začněte ve stoje, s růžovou gumou kolem stehen. Dvacet vteřin provádějte dřepy se střídavými výpady dozadu. 

Další cvik je na posílení bicepsů. Klekněte si na kolena, jednu nohu pokrčte a dejte ji vpřed a mírně na stranu. Bílou odporovou gumu navlečte pod chodidlo a chytněte ji tak, aby vaše ruka zůstala natažená. Ruku pak v lokti pokrčujte a gumu napínejte směrem vzhůru. Po 20 sekundách prostřídejte strany. 

Zaujměte pozici „planku“. Gumu navlečte na spodní končetiny (pro větší zátěž můžete dát druhou gumu na ruce). Střídejte nohy a ruce mírnými úkroky a úchyty do stran. Provádějte 20 sekund. 

Pro následující cvik zaujměte pozici obráceného stolu. Prsty na rukách nasměrujte směrem k nohám. Gumu dejte na stehna a zadek pokládejte dolů (zadeček však nepokládejte na zem úplně). Hýždě vytáhněte opět nahoru do výchozí pozice. Nahoře roztáhněte kolena od sebe, aby se guma napnula. Pokračujte 20 vteřin.

Jste téměř u konce. Poslední cvik provádějte vleže, nohy dejte směrem ke stropu a mírně je pokrčte v kolenou. Bílou odporovou gumu byste měla mít na lýtkách. Gumu 20s rozpínejte roztáhnutím nohou. Držte podsazenou pánev a dýchejte.

 

 

 

TIP: Před i po cvičení doporučujeme vždy krátké protažení svalů a pomalé prodýchání.

 

To je vše, skvělá práce! 

 

Nemáte doma odporovou gumu? Celou sadu u nás najdete jen za 399 Kč. Naše odporové gumy mají protiskluzový pás, díky kterému budete mít při tréninku ještě větší komfort a pohodlí. Navíc je dostanete v praktickém cestovním pytlíčku.

 

 

Podpořte svůj trénink na maximum.

Do svého cvičebního plánu můžete zařadit Venira spalovač tuků. Ten přispívá k urychlení hubnutí a podporuje spalování tělesných tuků.

Vyzkoušejte také Venira Hunger blocker, který přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti a navíc pomůže zbavit vás nekonečného boje s přejídáním

 

Zpět do obchodu