Využijte aktuální dopravu zdarma a ušetřete dalších 5 % z celého nákupu a zadejte kód SALE5 v 1. kroku nákupního košíku.

Jak na posílení imunity?

Teď v zimních měsících nás trápí oslabená imunita víc než v jakémkoliv jiném ročním období. Ovšem oproti jiným měsícům jsou tyto zvláštní v tom, že zde mezi námi řádí vir COVID-19. O to víc bychom měli dbát na posílení imunity a podporovat ji nejen správnou životosprávou, ale také vhodnými doplňky stravy. Jaké to tedy jsou? Jaké vitamíny doplňovat a jaké návyky jsou ty správné pro dobrou životosprávu?

 

Jak posílit imunitu?

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů poslední doby bývá nedostatečně posílený imunitní systém. Každodenní život dokáže být stresující - mnoho práce, špatná strava v podobě zpracovaných potravin, málo slunečních paprsků a někdy i málo pohybu. Nedostatek živin má na organismus negativní dopad a dochází k oslabení obranných reakcí těla.

 

Tak co vlastně dělat pro lepší imunitu?

Spánek - Věděli jste, že oslabená imunita může být způsobená nedostatkem spánku? Když tělu nedopřáváte pořádný a kvalitní spánek, má to vliv na regeneraci. Bez odpočinku tělo nefunguje jak má. Pokuste se každý den kvalitně vyspat, nejlépe 7-8 hodin. Před spaním se vyhněte modrému světlu z obrazovek, aby byl váš spánek ještě kvalitnější.

Pohyb - Většinou si to mnoho lidí neuvědomuje, ale pravidelným pohybem výrazně posilujete imunitní systém. Krátká procházka nebo lehký běh vašemu tělu velice prospívá a dobrá fyzická kondice znamená také silnější a odolnější imunitní systém. Tak co se každý den projít nebo se protáhnout a zacvičit si jógu. Zkuste to! Uvidíte, jak se vám kromě nálady zlepší také kondice.

Kvalitní strava - Přesně tak. I jídlo může pozitivně ovlivnit vaši obranyschopnost. Není to jen ovoce a zelenina, ale třeba také kvalitní sacharidy, luštěniny, ryby, maso a zdravé tuky. Kromě toho byste měli dodržovat pravidelné intervaly mezi jídly a jíst alespoň 5x denně. Pokud je to možné, nevynechávejte snídaně a nechodťe spát hladoví. V neposlední řadě nezapomínejte na správný pitný režim, ať už to bude bylinkový čaj nebo čistá voda. Vaše tělo vám za pořádný příjem tekutin poděkuje. Nebude vás trápit bolest hlavy, zlepší se vám koncentrace a ještě pomůžete tělu zbavit se toxických látek. Vyhýbejte se slazeným nápojům a přehnané konzumaci kávy.

Omezte kouření a alkohol - Pokuste se snížit konzumaci alkoholu, který narušuje imunitní systém, to je spouštěčem toho, že tělo se nedokáže dobře bránit před infekcemi a viry. Navíc alkohol, stejně jako kouření poškozuje vaše orgány. 

Relax - Dlouhodobý a chronický stres narušuje přirozenou obranyschopnost. Dopřejte si pořádný relax - přečtěte si knihu, zajděte si na masáž, kupte si něco pěkného na sebe. Je mnoho způsobů jak můžete svému tělu dopřát odpočinek a day off.

 

D

 

 

Jaké doplňky stravy užívat? 

Existuje spousty doplňků stravy na posílení imunity, ale víte jaké jsou ty správné? 

 

Vitamin D - Jedním z nejvíce vyhledávaných doplňků stravy je vitamin D. Ten totiž výrazně posiluje imunitní systém a obranyschopnost. Kromě toho také pozitivně ovlivňuje vývoj kostí a zubů.

 

Drink na podporu imunity - Drink pro posílení imunity obsahuje celkem 9 látek, a každá z nich se podílí na správné obranyschopnosti. Směs podporuje zdraví dýchacích cest a zvyšuje odolnost vůči nemocem. Obsažené látky výrazně posilují imunitní systém a chrání nás před škodlivými radikály a viry. 

 

Vitamin C - Vitamin C je asi jeden z nejznámějších vitamínů pro posílení imunitního systému. Ale dodáváte ho do těla ve správné formě? Lipozomální vitamin C je jeden z nejlépe vstřebatelných forem vitaminu C. Jeho vstřebatelnost se pohybuje okolo 90%. Mezi nejdůležitější benefity céčka patří podpora imunity, přispívá k normální funkci nervové soustavy, chrání buňky před oxidativním stresem, ale také přispívá ke snížení míry únavy a stresu. Tato forma má oproti klasickým formám řadu benefitů.

 

Beta glukan - Beta glukan je přírodní polysacharid, který se stal velice oblíbeným a vyhledávaným zejména v období virů, chřipek a nachlazení. Venira beta glukan navíc obsahuje vitamin C, vitamin D a rakytník. Všechny tyto vitamíny jsou známe pro své pozitivní účinky na imunitní systém a obranyschopnost.

 

D1

 

 

V neposlední řadě myslete taky na zdravý a přirozený pohyb strávený v přírodě, kdy samozřejmě dbejte na teplé oblečení. Ale nepřehánějte to.. přílíš teplé oblékání může vaší imunitě spíše ublížit. Poradili bychom vám také, abyste se zkusili otužovat. Otužování má velmi pozitivní vliv na vaši imunitu, nicméně víme, že tento trend není pro každého. Někdy je nejlepší si prostě jen pořádně odpočinout, třeba u nějakého dobrého filmu a nechat tělo relaxovat bez stresu a starostí.

Zpět do obchodu